Naujoji sostinės valdžia į įmonės "Vilniaus vandenys" vadovus bando sugrąžinti Bronių Miežutavičių. Jį prieš savivaldos rinkimus iš šio posto pašalino tuometinė miesto merija.
Kaip praneša laikraštis “15 min.”, dabartinę bendrovės valdžią naujieji Vilniaus valdytojai kaltina bandymu sužlugdyti įmonę. "Vilniaus vandenų" atstovai tokius pareiškimus vadina melu. Partijos "Tvarka ir teisingumas" bei šios partijos atstovo Vilniaus mero Juozo Imbraso teigimu, nušalinus B.Miežutavičių iš "Vilniaus vandenų" direktoriaus pareigų ir naujuoju vadovu paskyrus tuometinio mero Artūro Zuoko statytinį Arūną Makauską, buvo parengtas įmonei nepalankus reorganizavimo planas, vedantis ją į bankrotą.
"To plano aš nemačiau, bet matau veiksmus ir rezultatus. Naujoji įmonės valdžia kai kuriuos senuosius darbuotojus atleido ir į postus "pastatė" saviškius", - “15 min” sakė J.Imbrasas.
Anot J.Imbraso, prieš "Vilniaus vandenų" direktoriumi tampant A.Makauskui bendrovės pelnas siekė 4 mln. litų, o po kelių mėnesių, valdant A.Makauskui, pelningumas krito perpus. J.Imbrasas taip pat pabrėžė, jog šių metų pirmąjį ketvirtį įmonė jau turėjo 600 tūkst. litų nuostolių.
Anot buvusio įmonės vadovo B. Miežutavičiaus, pirmas ir paskutinis metų ketvirtis įmonei visada būdavo patys pelningiausi.
"Ne visus tenkino gerėjantys įmonės rezultatai. "Vilniaus vandenys" per pastaruosius 10 metų padarė didžiulį šuolį - dar 1997 metais įmonė turėjo apie 25 mln. nuostolių ir per 40 mln. skolų - jų nebeliko. Pastaruosius 3 metus įmonė net mokėjo dividendus", -sakė B.Miežutavičius. Iš "Vilniaus vandenų" vadovo pareigų B.Miežutavičius buvo nušalintas pernai dėl neva vykdytų neskaidrių viešųjų pirkimų.
"Vilniaus vandenų" ekonomikos direktorė Rūta Vainienė partijos "Tvarka ir teisingumas"
bei mero kaltinimus pavadino begėdišku melu. "Ši informacija yra neteisinga, klaidinanti ir tendencinga. O kas inspiruoja partiją tokią informaciją skleisti – tai kitas klausimas", - sakė buvusi tuometinio mero A.Zuoko patarėja R.Vainienė. Ji kategoriškai atmetė kalbas apie mažėjantį "Vilniaus vandenų" pelningumą ir nuostolius. "Finansinė atskaitomybė yra metinė ir tikslūs rezultatai bus žinomi metų pabaigoje. Bet drįstu spėti, kad ir šie metai bus pelningi.
Be to, pernai buvo nurašyta 3,5 mln. litų beviltiškų skolų - tai gerokai pakoregavo finansinius rezultatus", -sakė R.Vainienė. Ji tikino, jog vyksta nešvari politinė kova. Tačiau atskleisti konkrečius faktus ji atsisakė.
Gegužės pradžioje Vilniaus miesto savivaldybės taryba skubos tvarka inicijavo bendrovės "Vilniaus vandenys" naujos stebėtojų tarybos išrinkimą. "Naujoji taryba turėtų visas galias pakeisti bendrovės valdybą, o valdyba turės galią pakeisti visus sprendimus", - sakė Vilniaus meras J.Imbrasas. Tačiau Vilniaus apygardos administracinis teismas, "Vilniaus vandenų" prašymu, yra sustabdęs sprendimą atšaukti senąją stebėtojų tarybą ir suburti naują.
Liberalai kaltina buvusią sostinės valdžią saviškių protegavimu.
Dar balandžio pabaigoje Liberalų sąjūdžio frakcija miesto taryboje išplatino pareiškimą, kuriuo kritikuojamas ir Rūtos Vainienės, buvusio mero Artūro Zuoko patarėjos paskyrimą į “Vilniaus vandenų” ekonomikos direktorės pareigas. Pasak liberalų, šios pareigos buvo iš esmės specialiai sukurtos R. Vainienei. Tai padaryta “Vilniaus vandenų” valdybos sprendimu. Valdybai, kaip pabrėžia liberalai, tebevadovauja kitas A. Zuoko komandos narys – A. Šilgalis. Nebuvo skelbtas joks konkursas ekonomikos direktoriaus vietai užimti, o patį sprendimą generalinis direktorius Arūnas Makauskas, beje, taip kurį laiką dirbęs buvusio mero patarėju, išleido jau po pirmojo tarybos posėdžio, kuriame meru buvo išrinktas Juozas Imbrasas. Tuo pačiu, buvęs meras bei jam dirbę politinio pasitikėjimo pareigūnai prarado turėtas darbo vietas.
Liberalų pareiškime tuomet akcentuota, kad: “pagal Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą "asmuo, nustojęs eiti pareigas valstybinėje tarnyboje, vienerius metus neturi dirbti įmonės vadovu, vadovo pavaduotoju, būti įmonės tarybos ar valdybos nariu, taip pat eiti kitas pareigas, tiesiogiai susijusias su sprendimų priėmimu įmonės valdymo, turto tvarkymo, finansų apskaitos bei kontrolės srityse, jeigu per paskutinius darbo metus jo tarnyba buvo tiesiogiai susijusi su šių įmonių veiklos priežiūra ar kontrole". Todėl kyla pagrįstos abejonės, ar buvusio mero patarėja ekonomikos ir investicijų klausimais apskritai gali šiuo metu užimti tokias pareigas bet kurioje savivaldybės įmonėje. Dėl galimo įstatymo pažeidimo mes jau kreipėmės į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją ir tikimės, kad ji išsiaiškins visas svarbias aplinkybes.”
Vilniaus miesto merui Juozui Imbrasui liberalai siūlė išsiaiškinti, ar savivaldybėje nėra daugiau panašių "sėkmingos" karjeros atvejų bei parengti ir įgyvendinti tokią personalo atrankos tvarką, kurioje būtų negalimi panašūs atvejai, aiškiai turintys protekcionizmo bei piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi požymių.