• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sezoninio gripo atvejai kol kas tik pavieniai, tačiau žmones vargina infekcinės kvėpavimo takų ligos.

REKLAMA
REKLAMA

Gydytoja Jūratė Ivanauskienė teigia, kad pacientams didžiausią baimę kelia kosulys. Kodėl? Pasirodo, žmonės šį peršalimo ligų ir gripo palydovą ėmė laikyti didele grėsme sveikatai ir net gyvybei.

REKLAMA

„Pacientai, sužinoję, kad viena dažniausių gripo komplikacijų – plaučių uždegimas, ėmė paniškai bijoti kosulio, – pasakojo J.Ivanauskienė. – Jie bijo, kad jokie vaistai nepadės, todėl dėl plaučių ligų juos gali ištikti staigi mirtis.“

Nemažai daliai į gydymo įstaigą besikreipiančių gyventojų iš tikrųjų nustatomas peršalimas, tačiau žmonės vis tiek prašo atlikti kraujo tyrimus dėl pandeminio gripo. „Peršalus temperatūra pakyla iki 38 laipsnių, anksčiau atsiranda sloga, kamuoja tiek sausas, tiek drėgnas kosulys. Pandeminio gripo atvejais gana dažna komplikacija buvo židininis plaučių uždegimas, nors iš pradžių ir buvo vartoti antivirusiniai vaistai. Tačiau iš visų apsilankiusių tokių pacientų bent jau mūsų įstaigoje buvo vos keli“, – teigė J.Ivanauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak gydytojos, žmogui pačiam sunku atskirti gripą nuo peršalimo, ypač jeigu yra apėmusi didelė baimė: „Pajutus bet kokius nerimą keliančius simptomus siūlau pirmiausia su savo gydytoju konsultuotis telefonu. Medikas rekomenduos užsukti į gydymo įstaigą ar pradėti vartoti vaistus. Tik taip bus galima sukontroliuoti didelį pacientų srautą, plūstantį į gydymo įstaigas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Priminsime, kad peršalus kamuoja labiau pažįstami simptomai: sloga, kosulys, pakilusi temperatūra (tačiau ji būna mažesnė nei sergant gripu). Tiek sezoninis, tiek pandeminis gripas išsiskiria aukšta temperatūra ir kitais požymiais – raumenų skausmu, bendru nuovargiu.

REKLAMA

Gydytoja J.Ivanauskienė pataria: „Prasidėjus kosuliui dažnas pacientas išsigąsdavo ir, nusprendęs, kad reikia kuo greičiau nuslopinti kosulį, imdavosi netinkamos savigydos. Pacientai įsigydavo kosulį slopinančių vaistų. Tačiau juos galima vartoti tik trumpą laiką, nes plaučiuose pradėjus formuotis skrepliams, būtina pradėti gerti kitus vaistus, kurie padeda jiems iš plaučių pasišalinti. Tokį poveikį turi mukolitikai arba ambroksalio grupės vaistai. Jie vartojami ne ilgiau kaip savaitę. Jeigu ir vėliau kosima, rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju. Nereikia stengtis kuo greičiau nuslopinti kosulio. Svarbiausia – neleisti jam įgyti netinkamą eigą. Vadinasi, reikėtų skirti daugiau dėmesio sau: pasistengti bent kelias dienas likti namie, gerti daug šiltų skysčių, vartoti tinkamus vaistus.“

Meilė Taraškevičienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų