• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koronavirusu užsikrėtusi šiaulietė į namus gali būti išleista pirmadienį, BNS sakė Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.

Koronavirusu užsikrėtusi šiaulietė į namus gali būti išleista pirmadienį, BNS sakė Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.

REKLAMA

„Kartosime tyrimą penktadienį ir sekmadienį, bet kuriuo atveju, reikės dar dviejų, pirmadienį bus sprendžiama taktika dėl tolimesnio izoliavimo. Jei bus neigiami rezultatai, ji bus, aišku, išleista į namus, jeigu bus teigiami tepinėliai, tai irgi bus svarstoma dėl tolimesnės izoliacijos“, – BNS sakė R. Mažeika.

„Taip, yra tikimybė. Pirmadienį ekspertų komisija svarstys tokią galimybę, jei bus teigiami atsakymai“, – teigė jis, paklaustas, ar šiaulietė bus išleista į namus net ir nustačius, jog virusas neatsitraukė.

Iš viso pasaulyje registruota daugiau nei 95,7 tūkst. susirgimų COVID-19, per 3,2 tūkst. žmonių mirė, kiek daugiau nei 53,4 tūkst. jau pasveiko. 39-erių šiaulietė yra kol kas vienintelė, kuriai Lietuvoje diagnozuotas šis užkratas.

REKLAMA
REKLAMA

Dar pirmadienį ligoninės vadovas Remigijus Mažeika žurnalistams kalbėjo, kad moteris jaučiasi gerai. Ligoninės vadovo teigimu, moteris, natūralu, tikrai jau nori išvykti į namus, tačiau tą bus galima padaryti tik sulaukus dviejų neigiamų mėginių rezultatų.

REKLAMA

„Pagal tarptautinius rezultatus turėtų būti du kartus atliekamas mėginys. Kol turime vieną atvejį, tų pacientų nedaug, taikome tokias procedūras, bet jei pacientų būtų daugiau pacientų, nebūtų tokios prabangos nekarščiuojantį, besimptomį pacientą laikyti ligoninėje“, – savaitės pradžioje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Priduriama, kad šiandien gautas ir atsakymas iš referentinės laboratorijos Vokietijoje, Berlyne, kur taip pat patvirtinta, jog šiaulietei – tikrai koronavirusas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tirti buvo siųstas pirmasis ėminys, kuris buvo teigiamas ir Lietuvos laboratorijoje. Tai reiškia, kad Lietuvos laboratorijoje viskas buvo atlikta profesionaliai ir teisingai, o joje dirbančiais specialistais reikia tikėti ir pasitikėti. Kaip ne kartą minėta, mūsų šalies sveikatos sistemoje dirba profesionalai. Tad žmonės turėtų jais pasitikėti. Kol kas ji dar lieka gydymo įstaigoje, yra sprendžiama dėl tolimesnio gydymo taktikos“, – informavimo ministro patarėja Lina Bušinskaitė.

Šiuo metu Lietuvoje nustatytas vienas koronaviruso atvejis – jis praėjusį penktadienį diagnozuotas iš Italijos grįžusiai 39-erių šiaulietei. Iš viso dėl įtariamo koronaviruso yra atlikta 235 mėginių, visi atsakymai yra neigiami. Prevenciškai grįžę iš rizikos regionų yra stebimi 5103 asmenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinės rekomendacijos dėl koronaviruso:

Įtariamu atveju laikomas toks atvejis, kai žmogui pasireiškia ūmi kvėpavimo takų infekcija, t. y., jaučiamas bent vienas iš šių simptomų: kosulys, karščiavimas, apsunkintas kvėpavimas, ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios atitinka bent vieną iš šių epidemiologinių kriterijų: arba žmogus turėjo artimą sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju, arba keliavo į Kiniją, Šiaurės Italiją, Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą, arba dirbo aplinkoje, kurioje buvo gydomi asmenys, sergantys COVID-19. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į Bendrąjį pagalbos centrą, telefonu 112.

REKLAMA

Taip pat prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų.

Esant galimybei reikėtų dirbti iš namų, šiam laikotarpiui gali būti išduodamas ir nedarbingumas. Daugiau informacijos apie tai galima rasti NVSC puslapyje; nesilankyti dideliuose renginiuose, nesinaudoti viešuoju transportu ir pan.

Taip pat – stebėti savo sveikatos būklę (matuoti kūno temperatūrą, stebėti, ar nepasireiškia kvėpavimo takų infekcijoms būdingi simptomai – kosėjimas, dusulys ir kt.).

Jei kitaip sunegalavote, bet nesilankėte minėtose šalyse, dėl sveikatos būklės reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo.

***

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų