• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukmergės rajono savivaldybė praneša, kad beveik mėnesį uždaryta Ukmergės ligoninė atnaujina savo veiklą.

117

Ukmergės rajono savivaldybė praneša, kad beveik mėnesį uždaryta Ukmergės ligoninė atnaujina savo veiklą.

REKLAMA

„Po pertraukos atnaujinama VšĮ Ukmergės ligoninės veikla. Nuo rytojaus, balandžio 8 dienos, pradės dirbti Konsultacijų poliklinika. Jos gydytojai pacientus konsultuos tik nuotoliniu būdu. Priėmimo - skubiosios pagalbos skyrius ir kiti ligoninės skyriai kol kas dar uždaryti. Kai tik bus atnaujinta jų veikla, iškart apie tai informuosime“, – rašoma savivaldybės feisbuko puslapyje.

Ukmergės ligoninės veikla sustabdyta nuo kovo 19 d.

Ukmergės savivaldybė skelbia apie antrą nuo koronaviruso pasveikusį mediką

Ukmergės miesto savivaldybės administracijos vadovas Darius Varnas antradienį vakare pranešė apie dar vieną džiugią žinią. Kaip rašė D. Varnas savo socialinėje paskyroje, antradienį buvo patvirtinta, kad nuo koronaviruso pasveiko dar vienas medikas.

„Sveiki, ukmergiškiai. Turiu daugiau gerų naujienų – nuo koronaviruso (COVID-19) pasveiko dar vienas mūsų medikas, taigi, iš viso jau yra du!!!O dabar, kaip jau daugeliui tapo įprasta, pateikiu naujausią koronoviruso statistiką.

REKLAMA
REKLAMA

Šiai valandai Ukmergėje jau turime 79 susirgimo atvejus, iš jų - 36 medikai (vakar įvyko paprasčiausia žmogiška klaida ir buvo įvardinta 4 jų per daug), vienas Ukmergės ligoninės administracijos darbuotojas ir du pasveikę.

REKLAMA

Ukmergės mobiliajame patikros punkte iš viso jau paimti 356 ėminiai. Atliktų tyrimų atsakymų gauta 272. Iš jų 261 neigiamas ir 11, deja, teigiami (nustatyta infekcija (COVID-19) rezultatai. Laukiame dar 84 atsakymų. Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų iš viso turime 880 ( duomenys iš www.worldometers.info).

Mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius – 15, iš jų 6 iš Ukmergės. Visi mirusieji ukmergiškiai priklausė labai didelei rizikos grupei.

REKLAMA
REKLAMA

Labai prašome jūsų dar kartą, saugokite ne tik save, bet ir artimuosius! Venkite nereikalingų kontaktų. Labiausiai galite padėti artimiesiems, nelankydami jų. Suprantu, kaip sunku šiuo metu visiems, bet tik vykdydami visas rekomendacijas, galėsime jaustis ramiau.Taip pat prašau: plauti rankas kas 30 minučių, neliesti akių, nosies, burnos. Vaikščioti su apsaugine veido kauke, nesvarbu, kad nesergate. Paviršius valyti spiritu (pinigai, telefonai, rankenos ir kt.). Eilėje parduotuvėje stovėti metro atstumu su apsauginėmis kaukėmis ir vienkartinėmis pirštinėmis. Grįžę namo, batus palikite už durų. Venkite kontaktų su žmonėmis, nevežkite vaikų pas senelius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Saugokite save ir kitus, tik kartu įveiksime šią užgriuvusią nelaimę! Nereikia bijoti susirgti, reikia bijoti susirgti visiems vienu metu“, – socialinėje paskyroje rašė D. Varnas.

SAM primena, kad nuo šiol dėl galimos infekcijos gali būti tiriami visi, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. 

Dešimtyje savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos – jau veikia mobilūs punktai, kuriuos pacientams imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. 

REKLAMA

Savarankiškai į mobilius punktus atvykę asmenys, neturintys SMS su koordinatoriaus nurodymais, nebus priimami.

Primename, kad pasitikrinti, ar nebuvote tose pačiose vietose, kaip ir koronavirusu užsikrėtę asmenys, galite COVID-19 atvejų epidemiologinio tyrimo rezultatų lentelėje.

Taip pat Lietuvos savivaldybėse duris netrukus turėtų atverti, o kai kuriose jau atvėrė vadinamosios karščiavimo klinikos, kuriose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją. Į šias klinikas bus registruojami šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai, kurie turės atvykti jiems paskirtu konkrečiu laiku.

REKLAMA

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

REKLAMA

ARBA

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju.

Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

REKLAMA

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai.

Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų