REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad koronaviruso situacija mokykloje rimta. Kaip teigė ministrė, šiuo metu apie 7 tūkstančiai vaikų yra izoliacijoje, o protrūkių Lietuvos mokyklose yra apie 300.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad koronaviruso situacija mokykloje rimta. Kaip teigė ministrė, šiuo metu apie 7 tūkstančiai vaikų yra izoliacijoje, o protrūkių Lietuvos mokyklose yra apie 300.

REKLAMA

„Kaip žinia, pasikeitė izoliacijos taisyklės, ir mes turime pasikeitusią tvarką, kuomet reikia izoliuotis tik asmeniui, kuriam nustatytas teigiamas susirgimas kovidu. Taip pat turi testuotis asmenys, kurie turėjo artimą kontaktą.

Yra sutrumpėjęs izoliacijos laikas. Šie pokyčiai turėtų palengvinti situaciją mokyklose. Turėtume turėti mažiau vaikų izoliacijoje. Šiandien turime apie septynis tūkstančius ir apie tris šimtus protrūkių“, – Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje sakė J. Šiugždinienė.

Komiteto posėdyje ministrė kalbėjo dėl privalomo kaukių dėvėjimo mokytojams, kurie dirba tik su viena klase, dėl nuotolinio mokymosi studentams ir dėl pasikeitusios izoliacijos tvarkos.

REKLAMA
REKLAMA

„Pedagogų bendruomenei kyla klausimas apie tai, kad persirgusiems arba paskiepytiems mokiniams nei testuotis, nei izoliuotis nereikia. <...> Vis dėlto jie gali būti viruso platintojai, ir gali pažeisti saugumą mokykloje“, – teigė I. Kačinskaitė-Urbonienė.

REKLAMA

Ministrė atsakė, kad kalbant apie mokinių testavimą ir izoliacijos tvarką, sprendimai yra pagrįsti ekspertų rekomendacijomis.

Ministerijos kancleris Julius Lukošius sakė, kad dabar didesnį rūpestį kelia vaikai, kurie yra nesirgę, nevakcinuoti ir nesitestuoja.

„Mūsų fokusas, kaip ministerijos, yra į juos, nes didesnė rizika ir problema yra būtent su ta dalimi. Ta dalis yra ir didesnė. Ar būtų gerai, kad 100 proc. klasės mokinių testuotųsi? Taip, mes tam pritartume, bet pirmiausia turime dėti fokusą ten, kur yra didžiausia problema. Didžiausia problema, kai nesitestuoja tie, kas nesirgę ir neskiepyti, tai ties tuo mes ir dirbame.

REKLAMA
REKLAMA

O tas sprendimas, kad galėtų nesitestuoti tie, kurie yra sirgę arba skiepyti, jis irgi ne mūsų pačių sugalvotas, buvo aptartas patariamojoje ekspertų taryboje. Jie matydami tuos rodiklius, duomenis ir mokslinius tyrimus, kurie daryti iš praėjusių bangų, tiesiog tokį siūlymą teikė. Mums kaip ministerijai būtų smagu, kad testuotųsi 100 proc. klasės mokinių, nepriklausomai nuo to, ar jie sirgo, ar nesirgo“, – sakė J. Lukošius.

Jis priminė, kad šiuo metu klasėse testuojasi tik apie 40 proc. mokinių.

Ministrė priminė, kad dėl kaukių dėvėjimo privalomumo mokytojams sprendimas nėra pasikeitęs ir kaukės mokytojams pradiniame ugdyme yra privalomos. Trečiadienį Vyriausybėje taip pat bus diskutuojama šiuo klausimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Taigi ta situacija tikrai negerėja. Mes matome didėjantį atvejų skaičių. Turbūt šiandien apie kažkokius palengvinimus būtų sunku kalbėti, nes pagrindinis rūpestis yra vaikai mokyklose. Kuo daugiau priemonių galime taikyti, kad apsaugotume nuo pandemijos plitimo, tuo yra geriau, nes visiems mums turi rūpėti tai, kad vaikai būtų saugūs klasėse.

Dėl aukštojo mokslo pagrindinis rūpestis yra, praėjusią savaitę buvo kolegijų direktorių susitikimas, kur yra mažiau pasiskiepijusių negu universitetuose <...> Mums dabar pagrindinis rūpestis, kad iki spalio 15 dienos turėtume kuo daugiau pasiskiepijusių studentų, maksimalų skaičių.

Todėl tikrai apie tai, kokios variacijos yra galimos, nesinori daug diskutuoti, nes pagrindinis rūpestis yra, jog kuo daugiau būtų klasėse. Aukštosios mokyklos turi autonomiją, ir jos gali nuspręsti, kaip organizuos ugdymą. Srautinės paskaitos praktiškai visur vyksta nuotoliu, bet laboratoriniai darbai, seminarai, <...> nėra įmanoma tą organizuoti nuotoliniu būdu“, – kalbėjo J. Šiugždinienė.

REKLAMA

Izoliacijos trukmė sutrumpėjo

Praėjusią savaitę paskelbta, kad izoliacijos trukmė sąlytį turėjusiems asmenims trumpėja nuo 14 iki 10 dienų.

Kaip ir anksčiau, suteikiama galimybė susitrumpinti izoliaciją, ne anksčiau kaip 7 izoliacijos dieną atliktus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą, jei asmeniui nepasireiškia ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai, t. y. staiga prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas. Primename, kad anksčiau tokiu metu atlikus testą izoliacija buvo trumpinama iki 10 dienų. 

Esant kontaktui ugdymo įstaigoje, sprendžiant dėl izoliacijos, patvirtintas atskiras algoritmas, leidžiantis lanksčiau vertinti susidariusią situaciją, maksimaliai išlaikant tiek ugdymo tęstinumą, tiek švietimo procese dalyvaujančių asmenų saugumą. 

REKLAMA

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo procese, nustačius COVID-19 ligos atvejį, izoliuojamas asmuo, kuriam patvirtinta koronaviruso infekcija. Įstaigos personalui taikoma izoliacija įprasta tvarka, ugdytiniai dalyvauja ugdymo procese. 

Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo procese, nustačius COVID-19 ligos atvejį, izoliuojamas asmuo, kuriam patvirtinta koronaviruso infekcija arba asmenys, kuriems atlikus testą kaupinių metodu, rezultatas yra teigiamas. Pastarieji lieka izoliacijoje 10 dienų arba iki individualaus neigiamo PGR tyrimo atsakymo. Įstaigos personalui taikoma izoliacija įprasta tvarka. 

Kaip ir iki šiol, nebus izoliuojami vakcinuoti ir persirgę mokiniai. Kiti ugdytiniai turi pasirinkimą – izoliuotis arba testuotis. Neizoliuojami mokiniai, kurie testuojasi savikontrolės greitaisiais antigeno testais tris kartus: iškart po atvejo nustatymo, antrą kartą – praėjus 48–72 valandoms ir pakartotinai trečią kartą – dar po 48 valandų. Svarbu pažymėti, kad jei neįmanoma išlaikyti nustatyto testavimo dažnumo, galima testuotis artimiausią darbo dieną. Jeigu mokinys yra testuotas 24 val. iki patvirtinto COVID-19 ligos atvejo ar teigiamo kaupinio nustatymo, šis testas užskaitomas, kaip pirmas testas algoritme. Testavimo algoritmas galioja ne ilgiau, nei 10 dienų nuo paskutinės sąlyčio dienos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja sąlytį turėjusiems mokiniams, dalyvaujantiems ugdymo procese, kuriems taikomas testavimo algoritmas, 10 dienų nuo paskutinės sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga dienos nedalyvauti neformaliojo švietimo ar kitose veiklose, jei jose dalyvauja kitos ugdymo įstaigos vaikai, taip pat tokiems asmenims nerekomenduojama dalyvauti renginiuose, kitose žmonių susibūrimo vietose, rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių. Bendraujant su kitais asmenimis, tokie mokiniai turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis saugaus atstumo ir kitų bendrųjų COVID-19 ligos prevencijos priemonių. 

REKLAMA

Nustačius COVID-19 atvejį, vykdant profesinį mokymą ar aukštojo mokslo studijas, izoliuojamas asmuo, kuriam patvirtinta koronaviruso infekcija. Visi kitiems taikoma izoliacija įprasta tvarka. Pažymėtina, kad visais atvejais neizoliuojami pagal pilną vakcinavimo schemą paskiepyti ir persirgę asmenys.  Visais atvejais ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus jaučiantys asmenys neturi dalyvauti ugdymo procese ir patariama atlikti PGR tyrimą. 

Atkreipiame dėmesį, kad tiek 10 dienų izoliacijos trukmė, tiek naujasis algoritmas ugdymo įstaigose taikomas tik naujai izoliuojamiems asmenims, taigi, tie, kurie iki teisės akto įsigaliojimo jau yra izoliacijoje po kontakto ugdymo įstaigoje, tęsti ugdymo proceso testuojantis negalės, tačiau galės susitrumpinti izoliacijos terminą pagal naują tvarką.

REKLAMA

Sergamumo situacija blogėja: praėjusią parą – 1847 nauji atvejai, 14 mirčių

Praėjusią parą nustatyti 1847 nauji COVID-19 atvejai, mirė 14 žmonių, trečiadienį skelbia Statistikos departamentas.

Pilnai paskiepytas buvo tik vienas iš praėjusią parą mirusių žmonių.

2722 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 6,9 tūkst. žmonių.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1171 – šis skaičius per parą beveik nekito, 129 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta per 16,7 tūkst. molekulinių (PGR) ir 10 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

Susirgimų augimas rodo kad "vakcinų" efektyvumas nulinis bet jau formuojama nuomonė kad reikia privalomai "vakcinuoti" jau ir vaikus... GĖDA!
Pabandyk ką nors suprasti iš mokytojo kalbos su tuo skuduru? Nemanai.kad tai baisiau net už skiepą?Jau geriau nuotolis.nei toks mokymasis.Vistiek visokie vaikai per pertaukas ir po pamokų bendrauja.Tai kokia prasmė tų kaukių?Vėl prisikabinot prie vaikų? Skiepykis pati.kasdien.po kavos.Jei taip tiki ta nesąmone
Pagal statistiką,jau visi neskiepiti susirgo,jūs baikit trinti smegenis zmonems,jau šlykštu skaityti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų