• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

BNS pateikia svarbiausių pirmadienio naujienų apie koronaviruso situaciją Lietuvoje apžvalgą:

BNS pateikia svarbiausių pirmadienio naujienų apie koronaviruso situaciją Lietuvoje apžvalgą:

REKLAMA

Viruso plitimas. Per parą patvirtinti devyni nauji koronaviruso atvejai. Visi aktyvūs viruso židiniai yra socialinės globos, slaugos arba sveikatos priežiūros įstaigose. Naujausiame židinyje reabilitacijos centre „Pušyno kelias“ Vilniuje infekcija per savaitgalį ir pirmadienį patvirtinta šešiems pacientams ir dviem darbuotojams. Kiti viruso židiniai rusena Kretingos rajono Kartenos slaugos ligoninėje, Klaipėdos hospise, Klaipėdos universitetinės ligoninės slaugos skyriuje, Antavilių pensionate ir globos namuose „Senevita“ Nemenčinėje. Naujų mirčių nuo penktadienio vakaro nebuvo užfiksuota. 

Išplėstinio testavimo rezultatai. Vykdant išplėstinį testavimą atsitiktine tvarka, ilgąjį savaitgalį kvietimų išsitirti sulaukė 9 tūkst. žmonių, atlikta daugiau kaip 3 tūkst. tyrimų, kol kas susirgimų atvejų nenustatyta – tai rodo, kad virusas visuomenėje nėra plačiai paplitęs. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga apkaltino Vilniaus valdžią, kad paskelbusi registraciją internetu ji nesilaikė jo nurodymo tirti prekybos centrų, turgaviečių ir vaistinių lankytojus. Vilniaus valdžia atkirto, jog registracijos kodus nusprendė dalinti virtualiai, siekdama užkirsti kelią žmonių būriavimuisi.

REKLAMA
REKLAMA

Karantino švelninimas ir pratęsimas. Švelninant karantino reikalavimus, nuo pirmadienio Kauno klinikos ir kai kurios kitos ligoninės atnaujino planinių paslaugų teikimą, panaikintas draudimas iš šalies išvykti Lietuvos piliečiams. A. Veryga pranešė, kad siūlys Vyriausybei pratęsti karantiną dar dviem savaitėms po gegužės 11 dienos, kada baigiasi dabartinis terminas. Naujame etape numatoma leisti dar daugiau grožio paslaugų, sporto užsiėmimų, lengvinti judėjimą per valstybės sieną. Sienos kirtimo tvarką premjeras Saulius Skvernelis aptarė su Lenkijos ministru pirmininku, šią savaitę bendro sutarimo tikimasi tarp Baltijos šalių premjerų. Konkrečių Vyriausybės sprendimų laukiama trečiadienį.

REKLAMA

Pardavėjų tyrimai. A. Veryga pasirašė įsakymus, kad prevenciškai nuo viruso būtų tiriami vaistininkai ir parduotuvių darbuotojai, tiesiogiai aptarnaujantys pirkėjus. Pirmiausia numatoma tirti dirbančiuosius prekybos vietose gydymo įstaigose ir netoli jų bei vyresnius nei 60 metų amžiaus darbuotojus. Kiek vėliau numatoma ištirti dirbančiuosius prekybos centruose.

Turizmo lūkesčiai. Birštonas ir Druskininkai nusprendė nuo šio penktadienio vėl leisti teikti apgyvendinimo paslaugas viešbučiuose ir privačiuose apartamentuose. Ekonomikos ministro pareigas einantis Žygimantas Vaičiūnas paskelbė, kad šią savaitę Vyriausybės svarstymui pateiks paramos paketą turizmo verslui. Turizmo atstovai sako, kad greičiausiai turėtų atsigauti vietinis turizmas, išvykstamasis gali atsitiesti liepos ir rugpjūčio mėnesiais, tačiau atvykstamasis turizmas – tik kitais metais. Lietuvoje yra apie 400 kelionių organizatorių, jų įsipareigojimai keliautojams viršija 30 mln. eurų. 

REKLAMA
REKLAMA

Nuomos kompensacija. Sulaukus Europos Komisijos pritarimo, nuo pirmadienio popietės nuomininkai finansų įstaigai „Invega“ gali teikti paraiškas kompensuoti dalį nuomos mokesčio. 50 proc. kompensacija galės pasinaudoti įmonės, kurių veikla buvo sustabdyta dėl karantino, tačiau tik tuo atveju, jei bent 30 proc. nuolaidą suteiks ir nuomotojas.

Paskolų atidėjimas. Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius pranešė, kad šalies komerciniai bankai dėl koronaviruso krizės jau atidėjo maždaug 1 mlrd. eurų įmonių paskolų mokėjimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

VPT dėmesys. Viešųjų pirkimų tarnyba paskelbė ketinanti tikrinti kai kurias viešojo sektoriaus sutartis įsigyjant apsaugos nuo koronaviruso priemones neskelbiamų derybų būdu. Lietuva kovai su COVID-19 skirtoms priemonėms ir įrangai jau išleido per 77 mln. eurų. Pirkimų tarnybos dėmesio centre atsidūrė tiekėjai, kurie medicinines ir asmens apsaugos priemones ėmė pardavinėti tik kilus koronaviruso protrūkiui, nors iki tol užsiėmė kita veikla. 

REKLAMA

Parama Taivanui. Daugiau kaip 50 Seimo narių paragino prezidentą Gitaną Nausėdą ir Vyriausybę paremti Taivano dalyvavimą šį mėnesį vyksiančioje Pasaulio sveikatos asamblėjoje, nepaisant Kinijos prieštaravimų. Taivano rėmėjai teigia, kad šalies patirtis gali būti naudinga kovojant su koronaviruso protrūkiu, tačiau Pekinas paramą Taivanui vadina „vienos Kinijos“ principo pažeidimu. 

Apsaugos priemonių gabenimas. Medicinines apsaugos priemones iš Kinijos Lietuva pradėjo gabenti traukiniu. Vilniaus terminale iškrauta pirmoji traukiniu atkeliavusi 51 tonos siunta. Siuntos traukiniais keliauja ilgiau nei lėktuvais, bet jos gali būti didesnės. Vyriausybė teigia, kad krovinių geležinkeliais daugės, nes jau sukauptas apsaugos priemonių medikams mėnesio rezervas ir skuba nebėra tokia svarbi.

REKLAMA

Opozicijos pasiūlymai. Seimui ruošiantis antradienį svarstyti Vyriausybės siūlymą pensininkams rugpjūtį išmokėti vienkartines 200 eurų išmokas, opozicija įregistravo įstatymo pataisas, kad pinigai dalimis būtų mokami jau nuo birželio. Valdantieji tikina, kad anksčiau nei rugpjūtį lėšų negalima išmokėti dėl techninių problemų, opozicija įtaria, kad išmokos siejamos su rinkimais.

Automobilių pardavimai. Balandį naujų lengvųjų automobilių registravimas Lietuvoje krito 67 proc., lyginant su tuo pačiu praėjusių metų mėnesiu, parodė „Autotyrimų“ paskelbta statistika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užsienyje:

* Rusijoje antrą dieną iš eilės per parą buvo nustatyta daugiau kaip 10 tūkst. naujų infekcijos atvejų.

* Už Lenkijos prezidento rinkimų organizavimą atsakingas vicepremjeras pareiškė nemanąs, kad rinkimai galėtų įvykti ateinantį sekmadienį, kaip numatyta, nes kol kas nepriimtas teisės aktas, kuris leistų surengti balsavimą tik paštu. Vyriausybė svarsto galimybę perkelti rinkimus į gegužės 17-ąją ar 23-iąją.

* JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo pareiškė turintis „daugybę įrodymų“, kad koronaviruso pandemija kilo iš slaptos laboratorijos Kinijos Uhano mieste. Kinija tai griežtai neigia.

REKLAMA

* Italija ir Ispanija sušvelnino karantino apribojimus daliai verslo. Prancūzijos valdžia paskelbė, kad nereikalaus izoliuotis iš kitų Europos Sąjungos šalių atvykusiems žmonėms.

* Japonijos premjeras nepaprastąją padėtį pratęsė iki gegužės 31 dienos.

* JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė prognozę, kad vakcina bus sukurta dar šiemet, bet Vokietijos sveikatos ministras perspėjo, kad procesas gali užtrukti ne vienus metus.

* Dubajaus pasaulinė paroda „Expo 2020“ atidėta iki ateinančių metų spalio 1 dienos.

* Europos Komisija patvirtino 7 mlrd. eurų Prancūzijos valstybės paramą nacionalinei oro linijų bendrovei „Air France“ koronaviruso pandemijos sukelto ekonominio nuosmukio pasekmes sušvelninti.

REKLAMA

Svarbios naujienos, nesusijusios su koronavirusu: Specializuoto banko licenciją turintis „Revolut Bank“ oficialiai pradėjo veiklą Lietuvoje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų