Konstitucinis Teismas: Vyriausybės įgaliojimai patvirtinti netinkamai, pažeista Konstitucija papildyta 16.35 val.

Konstitucinis Teismas penktadienį paskelbė, kad pernai iš naujo tvirtinant premjero Sauliaus Skvernelio Vyriausybės įgaliojimus buvo pažeista Konstitucija, tačiau Ministrų kabinetas gali baigti savo kadenciją. 

Teismo nutarimas bus oficialiai paskelbtas gruodžio 23 dieną, tad iki to laiko Vyriausybė gali veikti, pranešė teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

Įgaliojimus Vyriausybei Seimas pernai rugpjūtį suteikė protokoliniu nutarimu vienu balsavimu, tačiau Konstitucinis Teismas konstatavo, kad parlamentas turėjo taikyti ilgesnę procedūrą, kurios metu apsvarstoma Vyriausybės programa.

„Įgaliojimai Vyriausybei gali būti suteikiamu vieninteliu būdu – Seimo pritarimu jos programai“, – sakė D. Žalimas. 

Jo teigimu, Vyriausybės programa gali būti svarstoma iš naujo ir nepakeista – tai programos sudarytojų sprendimo reikalas.

Pasak D. Žalimo, sprendimas atidėti nutarimo įsigaliojimą priimtas norint išvengti situacijos, kai šalyje nėra Vyriausybės.

„Negali būti tokio situacijos valstybėje, kad joje nėra jokios Vyriausybės, nes ji yra visą valstybės valdymą organizuojanti institucija (...) Ji turi veikti nepertraukiamai“, – žurnalistams po paskelbimo sakė Konstitucinio Teismo pirmininkas.

„Tokiu atveju Konstitucinio Teismo nutarimo atidėjimas laike yra neišvengiamas, kadangi jeigu jis įsigaliotų šiandien ir iš karto – šalyje nebebūtų jokios Vyriausybės“, – pridūrė jis.

Konstitucinio Teismo pirmininko teigimu, tokiu būdu visi iki gruodžio 23 dienos priimti šios Vyriausybės priimti teisės aktai negali būti „savaime kvestionuotini“ šio sprendimo pagrindu. 

Teismo pirmininkas taip pat teigė, kad dabar Vyriausybė turėtų svarstyti dėl savo veiklos programos.

„Dabar pati Vyriausybė turėtų įvertinti kiek ir, ar jai keisti savo veiklos programą, kad ji būtų deramai apsvarstyta Seime“, – sakė D. Žalimas.

Pasak D. Žalimo, šis Teismo nutarimas pasekmių turės ateityje.

„Konstitucinio Teismo nutarimai paprastai visi nukreipti į ateitį ir ateityje, jeigu susiklostytų tokia situacija, kai kažkurioje kitoje Vyriausybėje pasikeistų daugiau nei pusė ministrų, šis nutarimas įneša visišką aiškumą“, – kalbėjo D. Žalimas.

REKLAMA

Be kita ko, teks keisti ir Konstitucijai prieštaraujantį Seimo Statute numatytą reguliavimą.

„Kadangi Seimo Statute nustatytas teisinis reguliavimas prieštarauja Konstitucijai, jis yra iš esmės nustatytas priešingas, tai jis turi būti pataisytas pagal Konstitucijos reikalavimus“, – teigė Konstitucinio Teismo pirmininkas.

Bylą pagal opozicijai priklausančių Seimo narių grupės kreipimąsi Konstitucinis Teismas nagrinėjo rašytinio proceso tvarka.

Remdamasis Konstitucija, po prezidento rinkimų pernai S. Skvernelis grąžino Vyriausybės įgaliojimus naujajam prezidentui Gitanui Nausėdai.

Įgaliojimų suteikimo iš naujo Vyriausybei prireikė, nes nuo S. Skvernelio vadovavimo kabinetui pradžios 2016 metais pasikeitė daugiau nei pusė ministrų.


Rašyti komentarą...
O
Ojojoj
2020-08-28 15:50:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir ka? Pazeide konstitucija ir nieko, o kaukes neuzsidejo , nors tuo nepazeide konstitucijos - bauda keliu atlyginimu. Tai gyvenymelis...
Atsakyti
-1

J
Jonas
2020-08-28 16:17:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ko pas skverneli tokios issoke akys matyt nori kaku
Atsakyti
0

S
Sex
2020-08-28 15:46:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lauk svernas
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų