Įstatymo pataisa būtų suteikusi galimybę registruotiems šauliams, turintiems teisę laikyti ginklą, turėti jiems priskirtą ginklą namuose, sukūrus tam tinkamas sąlygas.
„Mūsų su A. Anušausku, S. Šedbaru ir B. Juodka Seimui pristatytos pataisos buvo parengtos remiantis labai praktiškais Lietuvos šaulių sąjungos atstovų pasiūlymais, kaip sustiprinti šią organizaciją ir paversti ją tikra valstybės saugumo dedamąja“, – pažymi A. Ažubalis.
Deja, šiai įstatymo pataisai nebuvo pritarta po pateikimo ir įstatymo projektas grąžintas tobulinti (ir tai, tik po trečiojo bandymo).
„Kadangi iš šaulių sulaukiau apgailestavimo, kad vėl į jų poreikius numota ranka, siūlymų tęsti šios pataisos priėmimą ir norėdamas juos nuraminti, pabrėžiu, kad patobulinus šią įstatymo pataisą ir į asmenų, galinčių laikyti ginklą namuose, kategoriją papildomai įrašius karius savanorius, pataisa vėl bus pateikta rugsėjį Seimui svarstyti. Tikiuosi, kad šįkart ji bus priimta, – sako A. Anušauskas.
Tenka tik apgailestauti, kad po garsių kalbų apie nacionalinio saugumo stiprinimą, Seimo daugumos daugumos atstovai: socialdemokratai ir darbiečiai balsavo prieš šią pataisą.
„Deja, nors po rytinių diskusijų apie valstybės saugumą valdančiųjų veido minos rodė begalinį susirūpinimą nacionaline gynyba, balsavime tai neatsispindėjo: iš visų 140 parlamentarų tik 65 teikėsi balsuoti ir mažiau nei pusė balsavusių pasisakė už“, – pažymėjo A. Ažubalis.
Pasak parlamentaro, ypač keista, jog „šaulių įgalinimo“ pataisų nepalaikė ne tik valdančiosios partijos su Šaulių sąjungai priklausančiu socdemų Krašto apsaugos ministru J. Oleku priešakyje, bet net ir kai kurie liberalų atstovai, neseniai patys įstoję ir garsiai reklamuojantys savo narystę Šaulių sąjungoje.
Seimo nariai ragina Lietuvos šaulių sąjungos narius, visuomenę ir žiniasklaidą po padidinamuoju stiklu sekti tolenį pataisų tobilinimo ir svarstymo procesą bei šiuo būdu neleisti politikams veidmainiauti ar atostogauti, kol neatliktas šis nacionaliniam saugumui reikalingas darbas.