Klaipėdoje gausios ugniagesių pajėgos gesina po sprogimo pirmadienio vidurdienį užsidegusį pastatą, dar vienas pastatas sugriuvo. Pirminiais duomenimis, nukentėjo aštuoni žmonės, penki iš jų – sunkiai. 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Edita Zdanevičienė BNS informavo, kad visi nukentėjusieji buvo išgabenti į ligoninę. 

Pasak jos, turimais duomenimis, iš degančio pastato buvo evakuoti 24 žmonės, aštuoni iš jų pristatyti į ligoninę,  įmonės atstovai ugniagesius tuomet patikino, kad daugiau žmonių pastate neturėtų būti. 

Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis BNS sakė, kad penki iš nukentėjusiųjų paguldyti į reanimacijos skyrių, jų būklė sunki, du žmonės yra traumatologiniame skyriuje. 

„Pagrinde – nudegimai, jų (gulinčių reanimacijoje – BNS) būklė yra tikrai nelengva. Du yra paguldyti į traumatologijos skyrių, tai yra maži nudegimai kol kas, bet mes nežinome kaip ten toliau vystysis viskas, ar yra prikvėpavę dūmų ar dar ką, sunku pasakyti dabar“, – BNS sakė V. Janušonis. 

(23 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vaizdai iš Klaipėdoje nugriaudėjusio sprogimo medienos įmonėje

PAGD atstovės teigimu, po sprogimo įmonės teritorijoje sugriuvo biologinio valymo pastatas, o drožlių plokščių gamybos pastatas dega atvira liepsna – tiek jo vidus, tiek stogas. 

Ugniagesiai šiuo metu gesina degantį maždaug 100 metrų pločio ir 150 metrų ilgio pastatą, įvykio vietoje dirba gausios ugniagesių pajėgos – septynios  autocisternos, dvejos autokopėčios, įkurtas štabas gesinimui koordinuoti. 

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Marius Garbenis BNS apie 15 valandą sakė, kad šiuo metu situacija yra valdoma, ugnis tebedega atskiruose židiniuose. 

„Likviduojami yra keli gaisro židiniai, kurie yra technologiniuose įrenginiuose – pjuvenos, drožlės ir kitos medienos atliekos, kurios periodiškai užsidega, (...) o toliau tokio degimo masiško, atviro tikrai nebėra“, – sakė uostamiesčio ugniagesių viršininkas. 

REKLAMA

Anot jo, nors aktyvūs gesinimo darbai jau „eina į pabaigą“, tačiau ir po jų ugniagesiams dar teks atlikti daugybę kitų darbų tam, kad būtų užtikrintas saugumas. 

M. Garbenio teigimu, sprogimo metu vienas pastatas „sugriuvo iki pamatų“, o kitas labai pavojingai stovi ir bet kada gali nugriūti. 

„Likvidavimą apsunkina tai, kad deformavosi tiek gelžbetoninės, tiek metalinės konstrukcijos, turime daugelį darbų daryti iš išorės, neidami į vidų, nuo keltuvų ir kitų įrenginių pagalbos“, – sakė jis. 

„Kol kas dar ne, nes vėjas yra pakankamai didelis ir bet kada įpučia liepsną“, – teigė M. Grabenis, paklaustas, ar yra skelbiama gaisro lokalizacija. 

Į įvykio vietą iškviesti aplinkosaugininkai, kurie matuoja oro užterštumo lygį, nes, anot E. Zdanevičienės, dūmai nešami į pietinę pusę, link miesto.

PAGD duomenimis, pranešimas apie sprogimą ir po jo kilusį gaisrą Liepų gatvėje stovinčiame pastate buvo gautas 12.39 valandą. 

Teritorija, kurioje yra pastatas, priklauso bendrovei „Vakarų medienos grupė“. 

„Gaisras gamyklos teritorijoje gesinamas, darbuotojai evakuoti (...) Esame dėkingi visiems gaisrininkams ir medikams už operatyvią reakciją ir pagalbą. Įvykio aplinkybes aiškinamės“, – BNS atsiųstame komentare sakė „Klaipėdos medienos“ generalinis direktorius Nikolajus Ivanovas. 

Apie 15 valandą įmonė pranešė, kad „gaisrininkų dėka aktyvioji gaisro fazė įveikta“. 

„Jau žinome, kad ligoninėje atsidūrė aštuoni nukentėję mūsų kolegos. Užtikrinsime jiems visokeriopą pagalbą, dėl to jau susisiekėme su nukentėjusių artimaisiais. Didžiausias mūsų rūpestis dabar – žmonėmis“, –  komentare BNS pabrėžė N. Ivanovas. 


Rašyti komentarą...
P
PP
2021-05-03 17:59:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Panašu,kad prichvatizatorius ,nekontroliuojamas valstybinės darbo ir priešgaisrinės saugos, vėl prisidirbo . Ar nieks nieko nepasimokė iš Alytaus įvykių? Laikas parodys.
Atsakyti
0

L
Lt
2021-05-03 18:47:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
,,Valio,, liberaliam verslui. Darbo sauga visą laiką buvo paskutinioje vietoje, svarbiausia pinigai. Mieganti Klaipėdoje gamtosauga, darbo sauga, priešgaisrinė, savivaldybė. Greičiausiai taupė ant vėdinimo sistemos, susikaupė degūs garai ir bum.
Atsakyti
0

R
Rimas
2021-05-03 13:41:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar Tamsta supratai ką parašei. Dar ir su klaidomis, rašoma "šiandien".
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų