• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdoje gydomas dar vienas jūreivis, susirgęs tropine maliarija.

Pasak dienraščio "Klaipėda", 29-erių vyriškis dirbo tame pačiame laive, kaip ir savaitgalį nuo maliarijos miręs 20-metis palangiškis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot dienraščio, klaipėdiečio būklė rimta, medikai nesiryžta prognozuoti, ar ligonis pasveiks.

REKLAMA

"Šiandien aišku viena - abu užsikrėtusieji nesisaugojo ir netinkamai vartojo maliarijos profilaktikai skirtus vaistus, o apsirgę gydėsi nuo anginos", - sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės Antrojo infekcinių ligų skyriaus vedėjas Stanislovas Stropus.

Šiuo metu ligoninėje gydomas jūreivis į uostamiestį grįžo pirmadienį. Jis kartu su dar keliolika klaipėdiečių pusmetį dirbo laive prie Afrikos krantų - Nigerijoje, Dramblio Kaulo Krante ir Pusiaujo Gvinėjoje.

REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro gydytoja epidemiologė Rūta Ščerbavičienė baiminosi, kad netrukus gali atsirasti dar daugiau užsikrėtusiųjų pavojingiausia maliarijos forma. Ji spėjo, kad galbūt jau serga pusė laivo įgulos.

Maliarija yra gyvybei grėsminga liga, plačiai paplitusi Afrikos, Azijos, Lotynų Amerikos valstybėse. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulyje yra daugiau kaip 100 šalių, kuriose galima užsikrėsti maliarija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per metus visame pasaulyje nuo šios ligos miršta 1,5-2,7 mln. žmonių. Kiekvienais metais ja suserga daugiau kaip 10 tūkst. turistų, iš kurių apie 1 proc. miršta nuo tropinės maliarijos.

ULPKC duomenimis, šiais metais užsienyje maliarija jau užsikrėtė du Lietuvos gyventojai, nuo 1999-ųjų užregistruoti 44 susirgusieji.

REKLAMA

Pastarąjį kartą mirties nuo maliarijos atvejis buvo registruotas 2001-aisiais, kai nuo šios ligos mirė Angoloje dirbęs pensinio amžiaus klaipėdietis.

Skiepų nuo maliarijos, kurios sukėlėjus perneša uodai, nėra, todėl vykstantiems į maliarijos užkrato vietas rekomenduojama profilaktiškai vartoti vadinamuosius chemoprofilaktinius preparatus. Šie vaistai ir apsauga nuo uodų yra dvi pagrindinės apsisaugojimo priemonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų