Kinijoje – Covid-19 protrūkis: skubiai uždaro miestus

Kinija, norėdama užgniaužti didžiausią per pastarąjį pusmetį COVID-19 protrūkį, uždarė du į pietus nuo Pekino esančius miestus, nutraukė susisiekimą su jais ir uždraudė milijonams gyventojų keliauti.

Kinijos pareigūnai 2019 metų pabaigoje centriniame Uhano mieste atsiradusio koronaviruso pandemiją yra daugmaž suvaldę, o nedidelius protrūkius greit nuslopindavo masiniu testavimu, lokaliais karantinais ir kelionių suvaržymais.

Tačiau per pastarąją savaitę šiaurinėje Hebėjaus provincijoje nustatyti 127 nauji COVID-19 atvejai ir dar 183 besimptomiai užsikrėtimo atvejai.

Didžioji dauguma šių atvejų išaiškinta kelis milijonus gyventojų turinčiame Šidziadžuango mieste. Jame ir aplinkiniuose rajonuose iš viso gyvena 11 mln. žmonių. Devyni COVID-19 atvejai patvirtinti kaimyniniame Singtajaus mieste, kurio rajone gyvena 7 mln. žmonių.

Abiejų šių miestų gyventojams uždrausta išvykti, nebent būtų absoliučiai būtina, penktadienį paskelbė Hebėjaus valdžia.

Pareigūnai pažadėjo „griežtai kontroliuoti žmonių ir transporto priemonių judėjimą“ ir sakė, kad miestai uždaromi.

Hebėjaus gyventojams taip pat uždrausta atvykti į Pekiną ar išvykti iš provincijos be absoliučiai būtino reikalo.

„Protrūkis įvežtas iš užsienio, bet tikslią kilmę šiuo metu nuodugniai aiškinasi valstybės, provincijos ir municipalitetų ekspertai“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė Hebėjaus ligų kontrolės ir prevencijos centro vadovė Li Qi (Li Či).

Kinų pareigūnai ne kartą bandė šalyje vis atsirandančius koronaviruso židinius susieti su užsienyje cirkuliuojančių virusų atmainomis, užsimindami, kad virusą į Kiniją parveža grįžtantys keliautojai ar kad jis atvežamas ant importuojamo maisto pakuočių.

Vis labiau nuogąstaujama, kad sugriežtinus viruso kontrolės priemones gali sužlugti šimtų milijonų žmonių planai keliauti per Naujųjų metų pagal Mėnulio kalendorių šventes.

Pareigūnai pradeda užsiminti, kad šventės, truksiančios nuo vasario 11-osios iki 17-osios, bus santūrios, pakirsdami banketų, vakarėlių ir viešų šventinių renginių perspektyvą.

REKLAMA

„Masinės šventės, susibūrimai ir mugės draudžiami“, – sakė Kang Senas iš Pekino žemės ūkio ir kaimo reikalų administracijos. Jis pridūrė, kad net laidotuvės turėtų būti „trumpos“, o visiems viešiems renginiams reikės iš anksto gauti leidimą.

Jo komentarai, kuriuos paskelbė valstybinė žiniasklaida, tikriausiai yra skirti aplink sostinę esančių kaimų gyventojams, o ne pačiam miestui.


Rašyti komentarą...
G
Grigorij
2021-01-08 15:24:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik atkreipkit demesi, i koki juokingai maza susirgimo protruki yra reaguojama, ir kaip staigiai, smarkiai. Cia netiktu juokelis, kad is pabuklo saunama i zvirblius. Stai ka reiskia "ne laisvas pasaulis"! Tik taip, efektingiausiai ir greiciausiai galima iveikti Korona! Zemai lenkiuosi pries kiniecius, kur vadovauja Komunistu partija, kur skiepyjama komunistine ideologija! NE VIENA valstybe neturi tokiu pasiekimu! Nebent, S.Koreja.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų