Kinijoje gyvenantis lietuvis: ten nepakilo antroji banga, o Lietuvoje mirčių skaičius perkops 2 tūkst.

Kinijoje gyvenantis lietuvis Mindaugas Skrupskelis papasakojo, kokia situacija yra šioje Azijos šalyje. Pasak jo, Lietuvoje gyvenantys žmonės šiuo metu yra laimingesni, nes Kinija šiek tiek atsilieka, vakcinavimas čia prasidės vėliau ir apie nemokamą vakciną niekas nekalba.

Lietuvis savo socialinėje feisbuko paskyroje rašo, kad Kinijoje Kalėdas gyventojai sutiko be kaukių ir situacija Šanchajuje nepalyginamai laisvesnė nei Lietuvoje, bet jie niekada neturėjome visiško atokvėpio. Jis svarsto, gal todėl antroji banga čia nepakilo. Skelbiame neredaguotą jo įrašą:

„Kalėdos atėjo ir atnešė, mums ilgai lauktą dovaną vakcinas! Prasidėjus vakcinavimui Lietuvoje, sulaukiau daugiau žinučių prašančių papasakoti kokia gi situacija Kinijoje, daugiau nei sveikinimų su šventėmis. Taigi, trumpai galiu pasakyti, kad esate laimingesni, nes Kinija šiuo atveju šiek tiek atsilieka, vakcinavimas čia prasidės vėliau ir apie nemokamą vakciną niekas nekalba. Todėl man juokingos tokios žinutės kaip „mus labai spaudžia vakcinuotis visus“. Kvailoka būtų nepasiduoti tokiam spaudimui.

Mėnesio viduryje Kinija pranešė, kad penkios skirtingos vakcinos esančios trečioje bandymų stadijoje yra ruošiamos patvirtinimui ir masinei gamybai. Išankstinė registracija kai kuriose provincijose atskleidė, kad vakcinos dozės kaina bus 200¥. Vakcinai reikalingos dvi dozės su 2-4 savaičių intervalu, kartu su vakcinavimo paslauga, pilna vakcinos kaina turėtų būti 456¥ tai yra apie 57€.

Tyrimai rodo, kad pirmaujančios SINOPHARM gamybos vakcina turi 86% naudingumo koeficientą. Jos antikūnų serumas 99% atvejų sėkmingai konvertuojasi. Vakcina 100% užtikrina, kad lengvos formos susirgimas neperaugs į vidutinio ir sunkaus susirgimo stadijas ir neturi jokio rimto šalutinio poveikio. Kokiam laikui susidaro imunitetas nežinoma, spėjama, kad 1-3 metams. Išviso Kinijoje vakcinuoti jau virš milijono žmonių dalyvavusių bandymuose.

Skelbiamos vakcinavimo programos, kol kas numato tik didelės rizikos grupėse esančių žmonių imtis ir dirbančius esminiuose sektoriuose. Paprasti civiliai, tokie kaip aš, net ir už didelius pinigus tos vakcinos gauti negalės, tai tiek to „spaudimo“. Greičiau jau mes spaudžiame gauti tą apsaugą kuo greičiau ir baigti metus trunkantį košmarą.

REKLAMA

Nors Kalėdas sutikome be kaukių ir šiaip situacija Šanchajuje nepalyginamai laisvesnė nei Lietuvoje, mes niekada neturėjome visiško atokvėpio. Gal todėl antroji banga čia nepakilo. Kaukės viešose vietose buvo privalomos ištisus metus, žmonių sekimas ir QR kodų sistema niekada nenustojo galioti. Kinijos sienos visą laiką liko uždaros, nes gana anksti paaiškėjo, kad virusas nuolat reimportuojamas. Todėl į šalį įleidžiami tik žmonės įrodę būtinybę kirsti sieną, taip pat turintys neigiamus atsakymus į du viruso testus per paskutines 48 valandas. Atvykus laukia dviejų savaičių karantinas. Tokiu būdu įvežtinių atvejų beveik neliko. O ir šiaip, bet kur Kinijoje įlipant į lėktuvą gauni čiurkšlę rankų dezifektanto į delniuką, nes niekam neįdomu, kokio tobulumo yra tavo plovimo technika.

Žiniose pasirodydavo pranešimų apie šen bei ten įsiplieskusį naują židinį, bet čia pat sekė ir žinios apie lokalų kvartalo/rajono izoliavimą, kontaktų atsekimą ir masinį testavimą. Apie atvejus Qingdao ir Šanchajuje tikriausiai skaitėte.

Man atrodo visa tai pakankami rimtos priemonės, todėl atsisakau kapstytis sąmokslo teorijose, na kodėl gi Kinijoje taip mažai susirgimų. Laukiu savo vakcinos ir galimybės vėl aplankyti Lietuvą.

Kita vertus, turiu pasvarstymų ir neapleidžia liūdesys dėl to, kas vyksta tėvynėje. Paradoksalu, demokratinėse šalyse valdžia tarsi turėtų būti nubausta dėl netinkamo valdymo, bet Lietuvai man rodosi labiausiai pakenkė Seimo rinkimai. Kylanti antroji banga jau tuomet buvo akivaizdi, bet išeidami valstiečiai nusprendė pakišti konservatorius po koronos cunamio banga. O ir šiaip pritapšnoti visiems „nazlo“ kad patys kišo rinkimus. Taip, kad ne mes nubaudėm valstiečius, o jie mus. Ir liūdniausia, kad už šį žiaurų nusikaltimą, jie niekada net nepasijaus atsakingi. Daugelio mirčių buvo galima išvengti, bet jau dabar galime prognozuoti, kad jų skaičius Lietuvoje perkops 2000.

Vakcina yra išganingas atsakymas šiai krizei ir draudimo polisas nuo politikų žaidimų. Nepasiduokite spaudimui prarasti gyvenimus“, – rašė lietuvis M. Skrupskelis.


Rašyti komentarą...
T
Teisingai
2020-12-28 10:44:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Buvusioji valdžia jau nuo rudens nesistengė valdyti pandemijos situacijos, tai visiškai akivaizdu.
Atsakyti
-2

A
Alė
2020-12-28 12:19:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prie jo valdžia, jei patys proto neturite. Ar reikia nurodyti, ką šiandien turi daryti, kad rytoj būtum sveikas. Jei nėra smegenų visada ieškosim kaltų aplink. Negi save nuvertinimo.
Atsakyti
-1

N
N
2020-12-28 11:25:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kinai turi vakciną, todėl nėra susirgimų protrūkio. Gaila kad tai slepia ir nenori pasidalinti su pasauliu.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų