Kinija suteikė sąlyginį leidimą platinti „Sinopharm“ vakciną nuo koronaviruso

Kinijos farmacijos priežiūros tarnybos ketvirtadienį pranešė suteikusios sąlyginį leidimą platinti vakciną nuo koronaviruso, sukurtą valstybinės įmonės „Sinopharm“.

Ši inaktyvuoto viruso pagrindu sukurta vakcina, suleidžiama dviem dozėmis, yra pirmoji, kurią leista plačiai vartoti Kinijoje. Leidimas buvo suteiktas šaliai siekiant paskiepyti 50 mln. žmonių prieš kinų Naujųjų metų pagal mėnulio kalendorių sutiktuves vasarį.

Nacionalinės medicinos produktų administracijos komisaro pavaduotojas Chen Shifei (Čen Šifei) per spaudos konferenciją sakė, kad šis sprendimas buvo priimtas praeitą vakarą.

Vakciną sukūręs Pekino biologinių produktų institutas yra valstybinio konglomerato „Sinopharm“ padalinys. Įmonė trečiadienį paskelbė, kad paskutiniojo klinikinių bandymų etapo preliminarūs duomenys rodo, jog preparato veiksmingumas yra 79,3 procento.

Galutinis veiksmingumo įvertinimas priklausys nuo tolesnių duomenų paskelbimo

„Sinopharm“ yra viena iš mažiausiai penkių Kinijos farmacijos įmonių, kuriančių vakcinas nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, iki šiol nusinešusios daugiau kaip 1,8 mln. žmonių gyvybių visame pasaulyje.

Sąlyginis patvirtinimas reiškia, kad preparato tyrimai tebevyksta ir kad priežiūros institucijos gali prašyti pateikti daugiau duomenų apie vakcinos saugumą ir veiksmingumą, ypač išbandant ją su tam tikro amžiaus ir sveikatos būklės grupėmis, per spaudos konferenciją sakė buvusi vyriausybės vyriausiasis imunologas Tao Lina.

Paprastai tai reiškia, kad preparato vartojimas tam tikro amžiaus žmonėms gali būti apribotas, paaiškino jis.

Pareigūnai atsisakė įvardyti konkrečią vakcinos kainą. „Be abejo, ji bus žmonių įperkamumo ribose“, – sakė Nacionalinės sveikatos apsaugos komisijos pareigūnas Zheng Zhongwei (Dženg Džongvei).

Pekino instituto vakcinos masinė gamyba jau pradėta, bet pareigūnai neatsakinėjo į klausimus apie dabartinius gamybos pajėgumus.

„Gamybos pajėgumai yra dinamiškas ir besitęsiantis procesas“, – sakė Pramonės ir informacijos technologijų ministerijos Vartotojų produktų pramonės direktoriaus pavaduotojas Mao Junfengas (Mao Dzunfengas).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų