Kauno miesto savivaldybės taryboje iš posto bandoma nuversti dar vieną komiteto pirmininką, atstovaujantį konservatoriams. Antradienį Miesto ūkio ir energetikos komiteto posėdyje opozicijos atstovai pateikė tokį siurprizą komiteto pirmininkui Gediminui Žukauskui.
Kaltindami G. Žukauską prastu vadovavimu komitetui, negebėjimu spręsti aktualius kauniečiams klausimus, Darbo partijos atstovas Rytis Šatkauskas bei Liberalų ir centro sąjungos narys Kęstutis Mikėnas sulaukė ir kitų komiteto narių iš opozicijos "pastiprinimo". Todėl spontaniškai buvo nuspręsta balsuoti, ar gali konservatorius G. Žukauskas toliau likti strategiškai svarbaus komiteto pirmininku.
Balsuojant, kaip vėliau Eltai aiškino pats iš posto verčiamas G. Žukauskas, komiteto narių balsai pasiskirstė tolygiai: 3 buvo už, 3 - prieš ir 1 susilaikė.
"Pabuvau šiuo atveju nekuklus ir, žinoma, balsavau prieš, o kadangi pirmininko balsas lemia, tai nemanau, kad iš posto buvau išverstas", - antradienio pavakarę Eltai sakė G. Žukauskas.
Jo teigimu, pirmininko personalijos klausimo svarstymas nebuvo įtrauktas į komiteto posėdžio dienotvarkę, prieš tai niekas jam pretenzijų dėl prastos veiklos nereiškė. Tuo tarpu pats pirmininkas turėjo priekaištų dėl to komiteto nariui R. Šatkauskui.
"Jam buvo patikėta kuruoti atliekų tvarkymo sritį, bet nieko ta tema Darbo partijos narys konkretaus taip ir nenuveikė. O kitas prieš mane pasisakęs mūsų komiteto atstovas, beje, yra, palikęs ryškų pėdsaką Kauno šiluminės elektrinės pardavimo "Gazprom" istorijoje. Kadangi "Gazprom" neseniai pareiškė Lietuvai šimtamilijoninį ieškinį, taip per teisinius ginčus kai kam iš Kauno tarybos buvusių ir esamų narių gali atsirasti progų viešai išgirsti ne visai malonius priminimus, kaip ta elektrinė iš tikrųjų buvo parduota ir kas iš to turėjo konkrečios naudos", - sakė G. Žukauskas.
"Kauno vandenų" bendrovėje dirbantis G. Žukauskas žada dar aiškintis, ar iš tikrųjų jo "nuvertimas" miesto taryboje įvyko ir yra teisėtas. Jei taip, tai Miesto ūkio ir energetikos komitetui nuo šiol vadovaus odontologas Arvydas Padegimas - Tvarkos ir teisingumo partijos narys.
ELTA primena, jog balandžio pabaigoje vykusiame miesto tarybos posėdyje kilo realus pavojus prarasti postą ir konservatoriui dr. Raimundui Kaminskui - vienos iš Kauno aukštųjų mokyklų dėstytojui. Keturi Antikorupcijos komisijos, kuriai šis politikas vadovauja, nariai nusprendė pasitraukti iš komisijos veiklos. Vėliau prie jų prisidėjo Kauno vicemero Stanislovo Buškevičiaus sūnus - vienas iš dviejų "Jaunosios Lietuvos" atstovų miesto taryboje - Stasys Buškevičius.
"Man visai nėra netikėtas jo apsisprendimas. Nes ką tik gavau pasiūlymą pasidomėti, o ką konkrečiai darbe už algą nuveikia prieš keletą metų į savivaldybės valdomą bendrovę "Automobilių aikštelės" įdarbintas Buškevičius jaunesnysis. Aišku, jam tai turėjo nepatikti. Lygiai kaip ir kitam Antikorupcijos komisijos nariui Bronislovui Kučinskui, kurio pavardė, teko skaityti, figūruoja įtariamųjų tualeto statybos byloje asmenų sąraše. Tualeto statybos peripetijos, priminsiu, ne kartą nagrinėtos Antikorupcijos komisijoje. Mes ir į pareigūnus dėl jų kreipėmės, kad sparčiau bylą tirtų", - Eltai aiškino R. Kaminskas.
Pasitraukus penkiems politikams, Kauno miesto savivaldybės Antikorupcijos komisijoje lieka tik pusė jos narių - penki. Todėl gegužės pabaigoje miesto taryba turės apsispręsti, ar papildyti komisiją kitais atstovais, ar sudaryti ją iš naujo.
Antikorupcijos komisijos pirmininkas konservatorius R. Kaminskas Eltai yra sakęs, jog iš savo posto nepasitrauks, nes nemato jokios priežasties žengti tokį žingsnį.
"Kas nori dirbti sąžiningai toje komisijoje, gali tai ir daryti. Bet artėjant rinkimams kažkam atsiranda vis daugiau norų tuščiai politikuoti nei ką naudinga nuveikti kauniečių labui", - teigė politikas.