• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Kitų metų rugsėjo 1-ąją bus galima vadinti istorine diena. Kaunas tuomet bus visiškai išsprendęs įsisenėjusią problemą - nuo kitų metų rudens pradžios Kaune nebeliks į darželius nepatekusių vaikų.

 Kitų metų rugsėjo 1-ąją bus galima vadinti istorine diena. Kaunas tuomet bus visiškai išsprendęs įsisenėjusią problemą - nuo kitų metų rudens pradžios Kaune nebeliks į darželius nepatekusių vaikų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šis tikslas bus pasiektas įvairiuose miesto darželiuose ir daugiafunkciniuose centruose steigiant naujas grupes bei teikiant 100 eurų kompensacijas į savivaldybės įsteigtus darželius nepatekusių vaikų tėvams, kurie savo atžalas leis į privačias įstaigas.

REKLAMA

„Norėtume pakviesti visos šalies jaunas šeimas gyventi Kaune, nes iki kitų metų rugsėjo mes galėsime pasirūpinti visų jų atžalomis. Dabar visi juda labiau į Vilnių, bet Vilnius, mūsų skaičiavimais, kitų metų rugsėjį turės 3,5 tūkst. vietų trūkumą. Tuo tarpu mes priimsime visus, - kalbėjo Kauno meras, visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ lyderis Visvaldas Matijošaitis. - Vietų vaikų darželiuose trūkumas jau eilę metų buvo opi, bet nesprendžiama problema. Naujoji miesto komanda yra pasiruošusi iki 2016 metų rugsėjo pirmos dienos visiškai išspręsti šią problemą. Paskutinius 4 metus gimstamumas Kaune yra stabilizavęsis, todėl mūsų parengtas planas yra realus.“

REKLAMA
REKLAMA

Trys pagrindinės priemonės

Šiais mokslo metais Kauno miesto darželius lankė daugiau kaip 14 tūkst. vaikų. 739 vaikai į miesto savivaldybės įsteigtus darželius nepateko.

„Yra numatytos trys konkrečios priemonės. Pirmoji priemonė – naujų grupių steigimas tiek jau veikiančiuose vaikų darželiuose, tiek ir daugiafunkciniuose centruose, kurių Kaune turime ne vieną ir kurie jau yra pasiteisinę. Antroji priemonė – miesto parama tėvams, kurių vaikai nepateko į valstybinius darželius. Na ir trečioji priemonė – miesto pagalba patalpomis, pastatais ir bendradarbiavimas su privačiais asmenimis kuriant privačius darželius. Pagrindinis tikslas, kad visi vaikai patektų į ikimokyklinio ugdymo įstaigas, kad būtų ugdomi kryptingai ir kad tai darytų kvalifikuoti specialistai“ , - teigė LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narė, Lietuvos socialdemokratų partijos Kauno skyriaus pirmininkė Orinta Leiputė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iki šių metų rugsėjo Kaune bus įkurtos 25 naujos grupės, kuriose tilps daugiau nei 400 vaikų. Iki kitų metų rugsėjo bus įkurtos dar 26 grupės, kurias lankys dar 400 vaikų. Naujos grupės bus steigiamos daugiafunkciniuose centruose esančiose laisvose patalpose bei šiuo metu jau veikiančiuose miesto darželiuose, turinčiuose nenaudojamų, bet ugdymui tinkamų patalpų.

REKLAMA

Nauja tvarka įsigalioja trečiadienį

Nuo šio trečiadienio, liepos 1 dienos, Kaune taip pat įsigalioja nauja tvarka, pagal kurią savivaldybės įkurtuose darželiuose netilpusių vaikų tėvai, savo atžalas vedantys į privačias įstaigas, galės gauti 100 eurų per mėnesį kompensaciją. Į 175 eurų dydžio kompensaciją galės pretenduoti mažesnes pajamas (iki 760 eurų per mėnesį) gaunančios šeimos. Parama bus pervedama ne privatiems darželiams, o tiesiai tėvams.

„Turint omenyje pastarųjų metų demografinę statistiką, matome, kad šiuo metu tikrai nėra tikslinga galvoti apie brangias naujų darželių statybas. Į šią problemą mes turime žiūrėti racionaliai ir neužsikrauti naštos ateičiai. Tuo pačiu visos turimos priemonės mums leis reaguoti į besikeičiančias demografines tendencijas. Pagrindinis 100 eurų kompensacijos tikslas – lankstumas ir racionalumas. Į kompensacijas galės pretenduoti kauniečiai, atitinkantys keturias pagrindines sąlygas: pirma – vaikas turi būti nepatekęs į savivaldybės įsteigtą darželį, tėvai turi atnešti pažymą, kad vaikas lanko privatų darželį. Taip pat labai svarbu, kad vieno iš tėvų ar globėjų gyvenamoji vieta būtų deklaruota Kauno mieste. Ir, žinoma, pats vaikas turi būti registruotas Kaune“, - akcentavo Kauno mero pavaduotojas, liberalų atstovas Simonas Kairys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų