REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį Krašto apsaugos ministerijoje vykusio ministerijos, kariuomenės atstovų ir lietuviškos avalynės gamintojų susitikimo metu sutarta kurti bendrą darbo grupę karių avalynės kokybės problemoms spręsti.

REKLAMA
REKLAMA

Po susitikimo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pabrėžė, kad „Lietuvos pramonė batų gamyboje yra padariusi žymią pažangą ir batų kokybė pagerėjusi. Tačiau kariškais batais avima ne tik paradų metu, bet ir ekstremaliomis sąlygomis pratybų, misijų Afganistane, Irake metu, kur išlieka problemų“.

REKLAMA

Lietuvos kariuomenei siuvantiems lietuviškos avalynės gamintojams Gynybos štabo viršininko pavaduotojas logistikai pulkininkas leitenantas Valdas Dambrauskas pristatė pagrindinius kariško apavo trūkumus su kuriais susiduria kariai, atliekantys tarnybą tiek Lietuvoje, tiek misijose užsienyje – Kosove, Irake, Afganistane. Taip pat buvo išsakyti pasiūlymai, kaip spręsti iškilusias problemas.

Diskusijoje, kurioje dalyvavo Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos generalinis direktorius Vidmantas Vikšraitis, AB „Lituanica“ generalinis direktorius Kęstutis Deltuva, UAB „Sabalin“ direktorė Regina Arcišauskaitė bei Kauno technologijos universiteto Dizaino ir technologijų fakulteto dekanė profesorė daktarė Virginija Jankauskaitė, buvo padaryta išvada, kad būtina glaudžiau bendradarbiauti abiem pusėm testuojant avalynę bei rengiant technines specifikacijas prieš skelbiant pirkimų konkursus.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien padėtis su kariškais batais nėra tokia bloga, kaip kad buvo prieš kelis metus, – po diskusijos kalbėjo kariuomenės vadas Valdas Tutkus, – progresas iš  avalynės gamintojų pusės matosi labai ryškiai. Tačiau kai kurios problemos vis dar išliko. Ir aš labai džiaugiuosi, kad šiandienio susitikimo metu mes radom kompromisą, kaip siekti to, kad Lietuvos kariams avalynė nekeltų rūpesčių. Mes pasiūlėm avalynės gamintojas aktyviai bendradarbiauti rengiant ir tobulinant apavo technines specifikacijas bei testuojant jau pagamintą produkciją.“

2006 m. Lietuvos kariuomenė pirko maždaug 13 tūkst. lauko batų – žieminių, universalių, dykumų ir kitų rūšių. Beveik 90 proc. Lietuvos kariuomenės įsigyjamos avalynės – Lietuvos gamintojų produkcija, likusi dalis batų įsigyjama iš Čekijos, Suomijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų