Karbauskis kreipėsi dėl tyrimo: Smirnovas dosniai finansuoja žmonos federaciją

Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis kreipėsi į specialiųjų tyrimų tarnybą, kad ši tirtų pačių valdančiųjų keistą mėgėjiško sporto finansavimą. STT pareigūnų pagalbos valstiečių lyderiui prireikė po to, kai jo partietis parlamentaras K. Smirnovas sulaukė kaltinimų, kad šiemet itin dosniai finansuojamos jo rinkimų apygardos įstaigos, o tarp jų – ir jo žmonos valdoma graplingo federacija. Pinigų iš valstybės K. Smirnovo žmona nesikuklina prašyti ir savo sporto klubui. Kai tuo metu be pinigų palikti ir išnykimui pasmerkti šimtai sporto organizacijų bei masinių renginių visoje šalyje.

Seime už sprendimus, kurį sportą finansuoti, yra atsakingas „valstietis“ Kęstutis Smirnovas. Jo žmonos vadovaujama Graplingo imtynių federacija jau džiaugiasi 27 tūkst. € parama iš valstybės Sporto rėmimo fondo. Tiesa, Smirnovo žmona užsiprašė ir daugiau – dar 57 tūkst. eurų savo valdomam sporto klubui „Audra“, kuris Šakiuose įkurtas tame pačiame pastate kaip ir federacija. Nors ministro parašu jau patvirtinti numatyti pinigai, Smirnovas teisinasi, kad sąskaitos jie dar nepasiekė.

„Galėčiau atsakyti aiškiai, mano žmonos nė vienas teiktas projektas nėra finansuotas. Vienas projektas yra komisijos nurodymu perduotas persvarstyti ekspertams, bet jis dar nefinansuotas. Kiek aš žinau iš protokolų“, – sako Seimo narys, „valstietis“ Kęstutis Smirnovas.

K. Smirnovas į Seimą išrinktas Vilkaviškio rinkimų apygardoje, tad miestiečiai jau gali įvertinti jo nuopelnus savo rinkėjams – miesto autobusų stočiai skirti 15 tūkst. eurų nukreipti sporto aikštei įrengti. Dosnių dotacijų sulaukė ir rinkimų apygardoje esantis Kybartų sporto klubas „Sveikata“ – 75 tūkst. Eurų, bei Vilkaviškio rajono Gražiškių gimnazija – 20 tūkst. €.

Tačiau toks dosnumas Smirnovo apygardoje kelia didžiulių įtarimų sporto entuziastams. Štai asociacijos „Sportas visiems“ vadovas rodo sales, kurioms reikia remonto, tačiau pinigų tam niekas neskiria. Be finansavimo šiemet liko ir pusę amžiaus vykę Snaigės žygiai, Keliautojų klubas bei dar 300 kitų klubų ir renginių visoje šalyje.

„Negauna finansavimo. Kiek reikia neturėti nuovokos, kad taip pasielgtų. Pasikviesti galima, paklausti. Reikia būtinai gražiai parašyti. Mane stebina, kad Vilniuje, Klaipėdoje niekas neparašo, o atskiram regione, miestelyje, visi gabūs. Pasirašo ir gauna finansavimą. Kas gali paneigti?“, – klausia asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Bronislovas Vasiliauskas.

REKLAMA

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, skirstančios sporto projektams pinigus, viceministrė tikina, esą šiemet pinigų dalybos vyksta itin skrupulingai, pasitelkus nepriklausomus ir paslaptyje laikomus ekspertus ir bet kokius įtarimus korupcija atmeta.

„Konkretaus Jūsų klausiamo rajono prasme tikrai išskirtinio aktyvumo, kad jame būtų labiausiai finansuojama, nepastebėjome tokios tendencijos“, – teigia švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė.

Mėgėjiško sporto pasaulyje kilus didžiulei nepasitenkinimo audrai, valstiečių lyderis Karbauskis jau kviečia STT inspektorius pasikapstyti 13 milijonų eurų vertės sporto rėmimo maiše.

„Kreipėmės į STT dėl to, kad būtų atliktas tyrimas ir atsakyta į visus klausimus. Kiek šnekėjau su komisijos pirmininku, informacija, kuri viešai apskelbta, yra iškreipta. Bet mes nedrįstame daryti išvadų iš pasisakymo Seimo nario. Mes paklausime STT“, – kalbėjo LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Tuo metu Seimo opozicijos ir mėgėjiško sporto atstovų toks Karbauskio žadamas tyrimas netenkina.

„ Smirnovas turbūt nesupranta, kad jis yra komisijos pirmininkas, kuris kontroliuoja sporto funkcionierius, turi tiesioginę įtaką. Ir jo šeimos nariai, t.y. žmona laimi konkursus, keik girdžiu iš spaudos, apie 400 tūkst. €“, – pasakoja Seimo narys, „socialdemokratas“ Algirdas Sysas.

„O kur gimnastriados, vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės, moksleiviai, keliautojai, Žalgirio draugijos 265 renginiai kasmet, žaidynės. Nemuno kaimo bendruomenių žaidynės. Viso to nėra“, – kalbėjo asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Bronislovas Vasiliauskas.

Tų, kurie šiemet negavo pinigų, ministerijos atstovai ragina nustoti protestuoti ir teikti paraiškas kitiems metams. Šiemet mėgėjiško sporto organizacijos iš viso užsipašė 65 mln. eurų. Šeštadalį paraiškų ministerija pripažino netinkamomis ir paskirstė vos 13 mln eurų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų