Karbauskis kilo į kovą su pliažu Lukiškių aikštėje: bando uždrausti įstatymais

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis Seime nutarė įtvirtinti, kad Lukiškių aikštė galėtų būti naudojama tik labai konkrečioms funkcijoms – pagerbti laisvės kovotojus. Tokio žingsnio parlamentaras ėmėsi po to, kai šią savaitę Vilniuje esančioje aikštėje nutarta atidaryti pliažą.

29

R. Karbauskis kartu su grupe Seimo narių ketvirtadienį Seime registravo įstatymą dėl Vilniuje esančios Lukiškių aikštės. Jame numatoma, kad Lukiškių aikštė yra „pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė ir formuojama su laisvės kovų memorialiniais akcentais“.

(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje atidaromas pliažas Lukiškių aikštėje

Trys aikštės tvarkymo principai

Taip pat priduriama, kad aikštė „turi atlikti valstybinę reprezentacinę, Lietuvos laisvės kovotojų memorialinę ir visuomeninę (kultūrinę bei rekreacinę) funkcijas“. Todėl projektiniai sprendimai turi apimti ir suderinti šias tris funkcijas.

Galiausiai projekte teigiama, kad aikštės akcentai turi apimti ir atspindėti kovas už Lietuvos nepriklausomybę bei žuvusių kovotojų atminimą, 1863–1864 m. sukilėlių egzekucijos vietą ir šio sukilimo atminimo įamžinimą.

Kartu įstatymo projekte išskirti trys Lukiškių aikštės naudojimo ir tvarkymo principai.

1. Lukiškių aikštės naudojimas ir tvarkymas turi atitikti jos memoralinį statusą, užtikrinti rimtį bei deramą pagarbą už Lietuvos nepriklausomybę žuvusių kovotojų atminimui ir nužudytiesiems 1863–1864 m. sukilėliams.

2. Lukiškių aikštės naudojimas ir tvarkymas negali prieštarauti viešajai tvarkai bei gerai moralei.

3. Lukiškių aikštės naudojimas ir tvarkymas rekreacijos tikslu negali nustelbti jos memorialinės funkcijos, Lietuvos nepriklausomybės kovų bei žuvusių kovotojų, nužudytųjų 1863–1864 m. sukilėlių atminimo įamžinimo tikslų.

Pliažas – džiaugtis laisve

Portalas tv3.lt primena, kad trečiadienį R. Karbauskis savo „Facebook“ paskyroje sprendimą Lukiškių aikštėje įrengti laikiną paplūdimį išvadino aikštės išniekinimu.

„R. Šimašiaus pliažas tampa Tautos kančias menančios aikštės išniekinimo simboliu. Istorijos tėkmėje įvairaus plauko okupantai šią aikštę naudojo Tautos pažeminimui – žudė sukilimų ir pasipriešinimų dalyvius, statė okupacinę valdžią šlovinančius paminklus, kuriais siekta trynimo būdu pakeisti Tautos atmintį. Skauda matyti, kad šiandien, prisidengiant Tautos iškovotos laisvės vardu, daroma lygiai tas pat – pliažo smėliu bandoma užžerti istorinė atmintis, gyva Laisvės kovotojų krauju“, – rašė R. Karbauskis.

REKLAMA

Apie tai, kad Vilniaus centre esančioje Lukiškių aikštėje pradedama įrenginėti dirbtinį paplūdimį, miesto savivaldybė pranešė pirmadienį ryte. 

1660 kv. metrų ploto paplūdimys šią savaitę supiltas Lukiškių aikštės dalyje prie Gedimino prospekto, tam panaudota apie 300 kubinių metrų smėlio.

Paplūdimys aikštėje bus visą vasarą, greta jo iki liepos pabaigos stovės didžiulis ekranas, kurio turiniu rūpinasi „Telia“ – kiekvieną vakarą čia bus rodomi „Telia TV“ filmai, serialai, koncertai, o dieną – Baltijos jūros vaizdai.

Vilniaus meras aiškino, kad paplūdimys Lukiškių aikštėje buvo įrengtas todėl, kad būtų galima džiaugtis  iškovota laisve. 


Rašyti komentarą...
N
Nebūkime pikti
2020-06-25 20:39:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
O man patiko matyti kaip džiaugiasi vaikai,jauni tėveliai,jaunimas.Tiems žmonėms nudžiuginti tik tiek mažai reikėjo,lašelio džiaugsmo-gerai sugalvota su tuo smėliu.Manau irseneliai su anūkais greit pasirodys ant smėlio.Ačiū tiems,kas tai sugalvojo.Žodelis tiems piktiesiems‐rudenį išveš tą smėlį,žiemą ledą čiuožyklai paruoš.Ir vėl vasarai lauksime smėlio.
Atsakyti
0

V
Vydas
2020-06-26 14:19:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zeimeri, pirmą istorija paskaityk. KGB rūmai kitoj pusėj,ir paminklas yra. O čia turgaus aikštė, mugių vieta buvo. Žmonės linksminosi, pramogavo .Gal geriau, kad Leninas stovėtų ? Ar esi ibaugintas žmogus? Pripratęs bijoti ?
Atsakyti
0

n
nu jo
2020-06-25 12:30:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
visai suizulejo karabasas pagal savo nora keicia priimineja istatymus jauciasi svarbiausias zmogus valstybeje atsibodo jo savivaliavimas visi turi gyventi pagal jo nurodymus kitaip busi apipiltas purvais nes jis vienas zino kas yra gerai ir teisga
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų