Karantino kuriozai: Šiaulių rajone – karantinas, bet savivaldybės administracija – už jo ribų

Vyriausybė trečiadienį paskelbė karantiną dvylikoje savivaldybių. Viena iš jų – Šiaulių rajono. Savivaldybės patalpos yra Šiaulių mieste, tad daliai darbuotojų bus sunku pasiekti darbo vietą, tačiau Vyriausybė į tokias kliūtis neatsižvelgė.

Savivaldybių asociacijos atstovė trečiadienį vykusiame Vyriausybės posėdyje pasitikslino, ar karantinas skelbiamas tik Šiaulių rajone, ar ir mieste. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patikslino, kad karantinas paskelbtas tik rajone.

„Nežiūrint to, kad Šiaulių rajono savivaldybė ir administracija yra mieste?“ – perklausė savivaldybių asociacijos atstovė.

„Maža kas kur yra, mes kalbame apie savivaldybės teritoriją“, – sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Pasak jo, klausimas, kur turėtų būti žiedinių savivaldybių administracijos, teks jau kitos kadencijos Vyriausybei.

Karantinas bus įvestas nuo spalio 26 dienos vidurnakčio iki lapkričio 9 dienos 24 valandos.

„Atsižvelgiant į nepalankią epidemiologinę koronaviruso situaciją, siūlome skelbti karantiną Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybių teritorijose“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį kalbėjo A. Veryga.

Jo siūlymu, šiose savivaldybėse nustatyta riboti keleivių srautus viešajame transporte, taip pat taikomi draudimai būriuotis, reikalaujama laikytis dviejų metrų atstumo, išskyrus laidotuves, taip pat visose viešose uždarose erdvėse privaloma dėvėti kaukes visiems vyresniems nei šešerių asmenims, išskyrus išimtis neįgaliesiems, valgant kavinėse ir t.t.

Valstybių ir savivaldybių institucijose, įmonėse darbą nurodoma organizuoti visiškai ar iš dalies nuotoliniu būdu, riboti pirkėjų ar klientų paslaugų tiekimo vietose srautą prekybos vietose, vienam žmogui skiriant 10 kvadratinių metrų plotą, arba aptarnauti tik vieną asmenį.

Draudžiamas vyresnių nei 14 metų pacientų lankymas asmens sveikatos priežiūros įstaigose, išskyrus sunkius ligonius ir gimdyves, draudžiamas lankymasis ir socialinės globos įstaigose.

Rekomenduojama religinėms bendruomenėms apeigas organizuoti vengiant susibūrimų arba jų visai atsisakyti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų