Karantinas atsirūgo: baudos – 3 tūkstančiams lietuvių

Tris tūkstančius lietuvių policija nubaudė už piktybinį karantino taisyklių nesilaikymą. Tačiau skirtas baudas kol kas apsimokėjo tik trečdalis. Premjeras Saulius Skvernelis užtikrina – išsisukti nuo atsakomybės tikrai nepavyks. O policija patikslina – ne tik, kad nepavyks, bet pinigines likusiems taisyklių laužytojams teks atverti bent jau dvigubai plačiau.

Vyrukui, kuris piktybiškai nedėvėjo kaukės gresia bauda. Jis tuo metu drąsiai sakė:

„Žiūrėk, jeigu aš būsiu be kaukės, ir tu man rašai baudas. Viską, ką toliau darysi? Mane sumuši? Išveši kažkur? Pasodinsi, aš dabar klausiu pas viršininką, kas bus."

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Karantinas atsirūgo: baudos - 3 tūkst. lietuvių

Ir ne tik jam – kitiems policija karantino metu išrašė virš trijų tūkstančių baudų. Tačiau jas iki šiol susimokėjo tik trečdalis nubaustųjų. Tad net dviem tūkstančiams pažeidėjų dabar teks atverti pinigines dvigubai plačiau. Mat minimali bauda už karantino pažeidimus – 500 eurų, tačiau sumokant ją per pirmąsias dvi savaites nuo skyrimo ji sumažėja perpus, iki 250 eurų.

„Sumokėjo iki šios dienos, mūsų duomenimis, daugiau negu 1000 žmonių. Daugiausia susimokėjo pusę minimalios baudos – apie 250 eurų. O visiems kitiems, kurie nesusimokėjo pusę minimalios baudos, jiems gresia nuo 500 iki 1500 baudos“, – sako policijos atstovas Ramūnas Matonis.

Karantino taisykles laužę šalies gyventojai biudžetą jau papildė šimto tūkstančių eurų suma.

„Padariau nusikaltimą. Esu sulaikytas. Už tai, kad vaikščiojau be antsnukio. Pareigūnas va, atlieka pareigą“, – sako pažeidėjas.

Policija tikina neklaužadas pirmiausia tramdžiusi žodiniais įspėjimais, o baudusi tik piktybiškai nusiteikusius piliečius.

„Įspėtų žmonių tikrai yra dešimčia kartų daugiau. O protokolai buvo rašomi tokiems piktybiniams pažeidėjams. Arba daro iš karto kelis pažeidimus, arba tie kurie, nevykdo teisėtų reikalavimų. Tokios trys kategorijos populiariausių tų nusižengimų. Yra izoliacijos nesilaikymas, apsaugos kaukių nedėvėjimas, ir būriavimasis didelėmis grupėmis“, – kalbėjo R. Matonis.

Kalbinti vilniečiai sako, kad pažeidėjai už karantino taisyklių laužymą iš tiesų gavo, ko nusipelnę:

„Jeigu tu pažeidei taisykles, tu privalai. O tuo labiau, tu taisykles tokias pažeidei, kurių pažeidimas liečia tavo artimuosius. Tai čia yra didžiausias nusikaltimas.“

REKLAMA

„Karantinas yra visiems bendras. Taip, kad.. Ir laikytis reikia tvarkos, kaip ir priklauso piliečiui Lietuvos.“

„Už didesnius nusikaltimus duoda mažesnes baudas… O čia… Gal jis užmiršo, gal kaip?“

„Turi būti taip, kaip nustatyta, prieš vėją nepapūsi. Padarė Skvernelis, ir reikia Skverneliui atsiklaupti ir klausyti jo.“

Pats premjeras Skvernelis užtikrina – karantino taisyklių laužytojams nuo baudų išsisukti niekaip nepavyks:

„Kas gavo nurodymą, gavo nurodymą greičiau kažkaip sumokėti, jeigu ne, tai yra terminai. Vis tiek išieškos. Jeigu jau paskirta, tai valstybė išsieškos tas baudas.“

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras už karantino taisyklių laužymą taip pat surašė apie 100 administracinių protokolų verslams bei juridiniams asmenims.

„Tai prekybos įmonės, prekybos veiklą vykdančios įmonės, grožio paslaugos teikiančios. Visą komercinę ūkinę veiklą vykdantys subjektai“, – kalbėjo Visuomenės sveikatos centro atstovė Donata Budrevičienė.

Daugiausia karantino sąlygas pažeidinėjusių įmonių užfiksuota didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Fiksuoti pažeidimai daugelyje verslų – identiški.

„Paslaugos buvo teikiamos nekeičiant ar nedėvint visų tuomet reikalaujamų asmens apsaugos priemonių, neišlaikyti atstumai, nesant informacijos dėl rizikos amžiaus grupių asmenų lankymo, nematuojama darbuotojų kūno temperatūra jiems atvykus į darbą“, – sako D. Budrevičienė.

Nuo balandžio 3-ios dienos baudos už karantino taisyklių nesilaikymą verslams –  nuo 1500 iki 6 tūkstančių eurų.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-06-19 19:52:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neteisėtos baudos!!! Įstatymus pasirašo prezidentas!!! O nuo kada rekomendacijos virto įstatymu?? Ir nuo kada įstatymus pasirašo seimas???!!!
Atsakyti
-6

A
Airine
2020-06-19 20:12:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kaip nebaus juk reikia salies biudzeta papildyti
Atsakyti
-4

Šuo
2020-06-19 19:36:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Milicininkams dėti baudas reikia už bukumą darbe..
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų