Skvernelis apie ginklų išdavimą Lietuvoje: sistema pakankamai griežta, efektyvi, pats turiu ginklą savigynai

Premjeras Saulius Skvernelis mano, kad dabartinė ginklų įsigijimų ir laikymo tvarka problemų nekelia ir yra pakankamai efektyvi, todėl nemato reikalo ją keisti. Tobulinti ginklų išdavimo reglamentavimą po pareigūno nužudymo tarnybos metu pasiūlė generalinis komisaras Renatas Požėla.

S. Skvernelis trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė neturintis informacijos, kad pastaruoju metu kiltų problemų dėl teisėtai savigynai išduodamų ginklų.

„Ta sistema, kuri yra, manau, yra pakankamai griežta, efektyvi, pats turiu ginklą savigynai. Tai, manau, tos sąlygos yra pakankamai griežtos. Kalbant, kas susiję su sveikatos būkle, saugojimo sąlygomis, galimo nešiojimo sąlygomis, matyt, policija turi kitokius duomenis, kad šių ginklų turėtojai kelia kažkokias didesnes problemas arba yra kažkokios grėsmės. 

Tai aš kol kas tokių duomenų neturiu ir manau, kad ta tvarka, bent jau iš mano turimos informacijos, yra pakankama“, – teigė premjeras.

Nori permainų

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla trečiadienį užsiminė, kad derėtų peržiūrėti ginklų įsigijimo ir laikymo procedūras bei teisinį reguliavimą. Tokių sprendimų, anot R. Požėlos, reikia po gegužės pabaigoje įvykusio mirtino incidento, kuomet tarnybos metu nušautas Telšių apskrities policijos pareigūnas.

„Buvo kalbama apie tai, kad problemas kelia ne tik ginklai, kurie yra nelegalūs, bet lygiai taip pat ir legaliai įgyti ginklai. Dažnas reiškinys, kai legalaus ginklo turėtojas naudoja ginklą kaip grasinimo įrankį. Lygiai taip pat tas ginklas vagystės metu kartais patenka į tą pačią nelegalių ginklų rinką. Tų klausimų yra daug“, – žurnalistams trečiadienį sakė R. Požėla.

Minėtus klausimus R. Požėla trečiadienį aptarė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete.

Portalas tv3.lt primena, kad gegužės 29 dieną nuo įtariamojo kulkos žuvo 1980-aisiais gimęs Mažeikių rajono policijos komisariato tyrėjas Saulius Žymantas. Policijos pareigūnas nužudytas tarnybos metu, kuomet atvyko patikrinti informacijos apie Mažeikių rajone smurtaujantį vyrą. S. Žymantas su kartu atvykusia pareigūne pasitikti šūviais. Policijos pareigūnei sužeista koja.


Rašyti komentarą...
N
Nezinomybe
2020-06-10 17:01:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisi dalikai, zuriekit paemus butent sita situacija, kaip tik nebutum situ ginklu, butum zmogus likis gyvas. Cia jei apie saviginos kalbeti, tai turi geriau zurieti, kaip zmogus geriau gyventum sveika gyvenimo buda
Atsakyti
0

€€€€
2020-06-10 18:10:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek žinau tai už pinigus nusiperka leidimus ginklams
Atsakyti
0

V
Vitalijus.
2020-06-10 17:29:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neatgrasinsi vistiek!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų