Kandidatas į ūkio ministrus Dainius Kreivys pagrindiniais savo ir Ūkio ministerijos prioritetais laiko užsienio investicijų pritraukimą, eksporto skatinimą ir smulkaus bei vidutinio verslo skatinimą.
D. Kreivys pirmadienį po susitikimo su prezidentu Valdu Adamkumi sakė, jog sutarė, kad būtina ne tik stabilizuoti Lietuvos finansų padėtį, tačiau ir vykdyti struktūrines reformas.
„Trys pagrindiniai prioritetai būtų šie. Yra ir prezidento pastabos dėl biurokratizmo arba administracinės naštos (mažinimo – BNS) Taip pat priėjimo prie finansinių išteklių smulkiam ir vidutiniam verslui palengvinimas, įmonių registravimo palengvinimas“, – pirmadienį po susitikimo sakė D. Kreivys.
Jo teigimu, siekiant pritraukti daugiau užsienio investicijų, bus sujungtos Lietuvos ekonominės plėtros agentūros ir už investicijų pritraukimą atsakingo Užsienio reikalų ministerijos skyriaus pajėgos.
„Jų pagrindu kursime įmonę „Invest in Lithuania“, – tvirtino kandidatas į ūkio ministrus. Anot jo, į vieną instituciją, kuri galėtų vadintis Eksporto taryba, ketinama sujungti ir už eksportą atsakingus Ūkio ir Užsienio reikalų ministerijų specialistus.
Pasak D. Kreivio, siekiant skatinti smulkųjį ir vidutinį verslą, bus siūloma steigti mikroįmones, kurios galėtų pakeisti dabar galiojančią patentų sistemą. Tokių įmonių įstatinis kapitalas galėtų būti 1 litas, jas turėtų būti nesunku užregistruoti internetu.
D. Kreivio teigimu, taip pat turėtų išlikti ir patentai - juos galėtų įsigyti smulkiosios gamybos bei tautinių verslų atstovai.
„Mes tikrai neturime intencijos, o tik norą skatinti verslumą ir padėti smulkiam ir vidutiniam verslui tapti mūsų šalies stuburu“, – teigė D. Kreivys.
Prezidento atstovė spaudai Rita Grumadaitė žurnalistams sakė, jog šalies vadovas domėjosi kaip Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pasiūlytas kandidatas ketina pritraukti daugiau užsienio investicijų į Lietuvą.
„Prezidentas yra įsitikinęs, jog stiprėjant ekonominio sunkmečio prognozėms Ūkio ministerija ypatingą dėmesį turi skirti verslo sąlygoms, kad įmonių veikloje neatsirastų naujų kliūčių. Nuo verslo gyvybingumo, gebėjimo prisitaikyti prie pasikeitusių verslo sąlygų priklauso biudžeto ir viešųjų sektorių finansavimas“, – kalbėjo R. Grumadaitė.