• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiemet gerokai šoktelėjus elektros kainoms, asmeninius buities prietaisus turintys kaliniai privalės susimokėti už elektrą.

REKLAMA
REKLAMA

Nuteistieji piktinasi, kad valdžia, įvedusi rinkliavas, nesuteikia galimybių užsidirbti.

Šią savaitę įsigaliojus naujai tvarkai visi nuteistųjų naudojami buities prietaisai, kurių galia viršija 10 vatų, bus apmokestinti priklausomai nuo naudojimo trukmės ir galingumo.

REKLAMA

Skaičiuojama, kad už nadojimąsi televizoriumi kalintieji kas menesį turės sumokėti vidutiniškai po 6 litus, už kompiuterį – po 2.

Teisingumo ministro teigimu, nauja tvarka padės ugdyti nuteistųjų sąmoningumą.

„Nuteistieji bus paskatinti neatsisakinėti darbo, efektyviau organizuoti savo finansus“, – sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

REKLAMA
REKLAMA

Nuteistieji sako, kad ne visi galės už prietaisus susimokėti, nes užsidirbti gali ne kiekvienas.

„Dabar galimybės leidžia, galime mokėti, bet kurie neturi kitų galimybių, neturi darbo, su darbu čia labai sunku visur, tai aš nežinau, kaip jie mokės“, – svarsto nuteistasis Sergejus Mirošničenko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nėra paprasta gauti pinigų maistui. Jeigu mum būtų darbai, sąlygos dirbti, apmokėtume“, – sako nuteistasis Andrejus Petrašunas.

Vilniaus antruosiuose pataisos namuose šiuo metu kali kone 500 nuteistųjų, pasak direktoriaus, visų jų aprūpinti darbu nėra galimybių.

REKLAMA

Išgirdę apie naują tvarką savo elektros prietaisų atsisakė 19 kalinių. Iš viso, vadovybės skaičiavimais, kaliniai turi apie 700 buities prietaisų.

Vienam nuteistajam per mėnesį gali tekti mokėti po 10–20 litų. Nors vienu prietaisu paprastai naudojasi keli žmonės, taisyklėse numatyta, kad mokės už elektrą tas, kam įrenginys priklauso.

REKLAMA

„Yra dalis nuteistųjų, kažkur 6 proc., kurie visiškai neturi lėšų. Yra apie 30 proc. tokių, kurie turi kažkur iki 30 litų, ir kažkur apie 30–35 procentai, kurie turi nuo 30 iki 100 litų“, – sako Vilniaus 2-ųjų pataisos namų direktorius Alvydas Maknickas.

Šiuo metu Lietuvoje yra kone 9 tūkst. įkalintųjų, Teisingumo ministerijos skaičiavimais, kasmet nuteistieji ir sulaikytieji sunaudoja ekektros už beveik pusę milijono litų.

Lina Laurinaitytė

LTV naujienų tarnyba

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų