Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tikslas yra paskiepyti praktiškai visus vaikus, teigė profesorius Julius Kalibatas, Šeimos gydytojų asociacijos vadovas. To siekiama todėl, nes pasaulio šalys jau praneša apie vaikus, kurie mirė nuo COVID-19.

Tikslas yra paskiepyti praktiškai visus vaikus, teigė profesorius Julius Kalibatas, Šeimos gydytojų asociacijos vadovas. To siekiama todėl, nes pasaulio šalys jau praneša apie vaikus, kurie mirė nuo COVID-19.

REKLAMA

O jei vaikai serga lengva forma, jie gali užkrėsti kitus, TV3 žinių „Dienos komentare“ kalbėjo J. Kalibatas.

Tėvai piktinasi, kad netrukus vaikams nuo 12 metų bus įvestas galimybių pasas. Tai reiškia, kad juos reikės skiepyti. Kaip jūs žiūrite į raginimą skiepyti vaikus?

Aš galiu atsakyti vienareikšmiškai, taip mano ir dauguma gydytojų – atsižvelgiant į labai sudėtingą epidemiologinę situaciją skiepyti vaikus reikia. Tie motyvai tų, kurie nenori skiepyti, kad vaikas serga lengva arba besimptome koronaviruso forma – neatlaiko jokios kritikos.

Vaikas sirgdamas besimptome forma to gali nežinoti, to nesupras nei jis pats, nei jo tėvai. Tai reiškia, kad jis gali užkrėsti aplinkinius, tėvus, savo senelius, todėl pagrindinis tikslas, kad praktiškai visi vaikai būtų paskiepyti nuo koronaviruso ir jie, ir mes būtume saugūs.

REKLAMA

Taip pat kalbama, kad COVID-19 pačiam vaikui – nepavojinga, tačiau tai ne visiškai tikslu. Iš pasaulio valstybių gauname informacijos, kad kai kuriose šalyse nuo koronaviruso, konkrečiai nuo jo komplikacijų, mirė jau tūkstančiai vaikų.

Indonezijos pediatrų draugija jau skambina pavojaus varpais, kad kiekvieną savaitę pas juos nuo koronaviruso infekcijos miršta po 100 vaikų ir bendras skaičius jau siekia 1234.

Europoje ir Amerikoje medicininė pagalba yra aukštesniame lygyje, bet ir ten yra pakankamai aukštas vaikų mirčių skaičius. Amerikoje – 756, Europoje – 170 ir guostis, kad Lietuvą aplenks toji nelaimė – negalima.

Mes turime padaryti viską, kad mūsų vaikai neužsikrėstų, nesusirgtų ir, duok Dieve, nemirtų.

Skiepytis atsisako ir nemažai suaugusių teigdami, kad vakcina yra mažai ištirta ir neaiškus ilgalaikis poveikis. Tai galbūt vaikus yra dar rizikingiau skiepyti tokia vakcina?

REKLAMA
REKLAMA

Vakcina, kuri sukurta informacinės ribonukleino rūgšties pagrindu, nėra nauja. Tai technologijos, kurios buvo naudotos, todėl baimintis, kad absoliučiai nauja ir nežinoma vakcina – nereikia. Klinikiniai bandymai buvo atliekami įvairiose vaikų grupėse ir rezultatai yra labai geri. 

Manipuliuoti tuo, kad mes nežinome, kas bus po 5 ar 10 metų, tikrai nekorektiška. Be abejonės, kad neaišku, kas bus po 5 ar 10 metų, kas gali atsitikti. Motyvuoti tuo, kad žinote, jog vaikai gali būti nevaisingi po 10 metų ar dar kažkas – šitie teiginiai neatlaiko jokios kritikos. 

Kai kurios šalys, kurios skiepija vaikus, jiems daro specialią vakciną, o pas mus leidžiama bendroji vakcina. Ar mes galime taip daryti?

Viskas nustatyta ir priklauso nuo dozės. 5 metų vaiką skiepyti suleidžiant 30 mikrogramų vakciną, kurioje dozei yra 30 mikrogramų informacinės ribonukleino rūgšties, be abejonės, to nereikia. Mokslininkai siūlo, kad tokio amžiaus vaikui reikia suleisti tik 10 mikrogramų. 

Dozės yra sureguliuotos, rekomendacijos pateiktos ir reikia vadovautis jomis.

Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Labai būtų gerai, kad asmenys, primygtinai siūlantys marmalą, savo asmeninėmis lėšomis garantuotų galimos žalos atlyginimą. Sudarome fondą iš asmeninių lėšų (Nausėda, Šimonytė ir Kalibatas galėtų prisijung) ir tada parodysime, kad kalbame ne be pagrindo. Juk jūs ponai niekuo nerizikuotumėte, juk marmalas ŽALOS NEGALI PADARYTI, ar ne..? che che?
Man kyla klausimas, kodėl sveikatos apsaugos ministras sako, kad skiepai neapsaugo nuo užsikrėtimo, o Kalibatas sako, kad vaikus reikia paskiepyti tam, kad jie neuzsikrestu, nesusirgtu ir aplamai nenesiotu ligos. Tai kaip cia yra? Kalibatas sako, kad dabar vaikai serga besimptomiu virusų ir gali apkrest tėvus ir t.t. O paskiepyti vaikai sirgs jau su simptomais ar kaip? Aš ne prieš skiepus, bet kai vienas sako viena, kitas sako kita, tikrai nesinori skiepyti vaikų.
Ne vienas vaikas nemire... jie lengvai susidoroja.... Tas Kalibatas nusenes diedas kazkoks, uzstriges praeitam simtmety....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų