Balandžio 26 d. Pasaulinė intelektinės nuosavybės organizacija kartu su tarptautine bendruomene minėsi devintąją kasmetinę Pasaulinės intelektinės nuosavybės dieną ir dar kartą atkreips dėmesį į intelektinės nuosavybės svarbą mūsų gerovei. Šių metų tema “Žaliųjų inovacijų plėtra“ pabrėžia intelektinės nuosavybės svarbą žaliųjų technologijų ir ekologiškų produktų, tausojančių aplinką, gamybos vystymui, ir ekologiškai subalansuoto žemės ūkio ir ekonomikos vystymui.
Mes gyvename tokiu laiku, kai klimato kaita ir globali ekonominė krizė kelia didelį susirūpinimą. Istoriniu požiūriu tokie išbandymai įkvėpdavo inovacijas, suteikiančias galimybę panaudoti intelektinę nuosavybę visų mūsų naudai. Skatindami laikytis prekybos taisyklių, tame tarpe ir intelektinės nuosavybės apsaugos, mes galime remti inovacines pramonės šakas, kurti naujas darbo vietas ir spręsti globalius iššūkius.
Kūrybiškos asmenybės ir pramonė tebesiūlo pačių sunkiausių problemų, su kuriomis susiduria šiandieninis pasaulis, sprendimus. Intelektinės nuosavybė apsauga padeda puoselėti aplinką, kurioje gali klestėti kūrybingumas ir novatoriškumas, įnešdamas indėlį į ekonomikos vystymąsi ir gyvenimo kokybės gerinimą visame pasaulyje
Neseniai Brazilija patyrė tikrą Žaliąją revoliuciją, ženkliai padidinusią žemės ūkio produkciją. Investicijos į mokslo tyrimus, technologijų diegimas ir naujų technologijų panaudojimas buvo esminės šios sėkmės priežastys. Kaip antai, kartu su Jungtinėmis Valstijomis vykdyta sojų pupelių veislių įvairovės auginimo iniciatyva padėjo Brazilijai tapti didžiausia sojos pupelių tiekėja. Nauja pasėlių dirvos įdirbimo technologija padėjo ūkininkams iki minimumo sumažinti dirvos eroziją. Lemiamas šių naujų technologijų vystymo veiksnys buvo tai, kad intelektinė nuosavybė buvo deramai apsaugota tiek Brazilijoje, tiek Jungtinėse Valstijose.
Inovacijos yra civilizacijos pagrindas. Pažinimo troškimas yra esminis žmogaus būčiai ir yra tai, kas pastūmėjo Tomą Edisoną išradimams, tokiems kaip elektros lemputė. JAV intelektinės nuosavybės apsaugos sistema, suteikdama patentą išradėjui, leido kitiems pasinaudoti Edisono darbu ir suteikė galimybę išradėjui turėti naudos iš savo indėlio visuomenės labui. Mes turime paklausti savęs: Kas yra šių dienų tomai edisonai? Kur jie? Ir kaip mes galime užtikrinti, kad suteikiame tokią intelektinės nuosavybės apsaugą, kuri skatintų jų novatoriškumą ir remtų saugią technologijų plėtrą tarpe tų, kuriems to labiausiai reikia?
Savo inauguracinėje kalboje Prezidentas Barack Obama priminė mums, kad „mūsų protai – ne mažiau išradingi“ ir „mūsų gaminiai ir paslaugos turi ne mažesnę paklausą, nei praėjusią savaitę, praėjusį mėnesį ar praėjusiais metais.“ Stengdamiesi įveikti pasaulinius iššūkius, tokius kaip dabartinė tarptautinė ekonomikos krizė, klimato kaita ir švarios energijos problema, turime padvigubinti mūsų pastangas skatinti intelektualią nuosavybę, saugoti ją ir puoselėti aplinką, palankią visuotinėms inovacijoms.
JAV ambasadorius John A. Cloud