Kaip pastebi personalo atrankos specialistai, ypač savimi pasitiki ir didelių atlyginimų reikalauja niekada nedirbę turtingų tėvų vaikai.
Plačiau apie tai – TV3 Žiniose.
Vilnietis Skirmantas – būsimasis Vilniaus universiteto trečiakursis, nors atostogos, trečia savaitė dirba parduotuvėje.
„Aš nesitikiu jau kosminio atlyginimo iš karto be patirties atėjus į darbą, žinioms reikia padirbt kažkiek, įrodyti, kad tu stengiesi, kad ne šiaip atėjai prastumti dieną“, – sako parduotuvės darbuotojas Skirmantas Garčinskas.
Kokia alga dabar, neatskleidžia, bet baigęs studijas tikisi uždirbti daugiau nei minimalų atlyginimą.
„Norėčiau bent jau kokių pilnu etatu 1200 į rankas. Jaunas, norisi ir į miestą išeit, tai minimalus atlyginimas nelabai leidžia to padaryti“, – tikina Skirmantas.
Parduotuvės, kurioje dirba Skirmantas, personalo atrankos darbuotojai pastebi, kad šiuolaikinis jaunimas, vos baigęs studijas, užsiprašo didesnės algos nei gauna kai kurie tą patį darbą dirbantys senbuviai.
„Jeigu taiko į 1100–1400, patirties turėtų būti bent metai, du ir priklauso nuo srities“, – komentuoja „CV-Online“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė.
Anksčiau darbo neturėję prašo didžiausių algų
Ypač didelės užgaidos jaunuolių, kurie augo pasiturinčiose šeimose.
„Tie žmonės, kurie buvo tik išlaikomi tėvų, kurie dar neturi darbo patirties, yra baigę universitetus, kuriuos tėvai yra apmokėję, jų lūkesčiai būna tikrai pervertinti“, – teigia „Varlė.lt“ personalo vadovė Evelina Gailė.
Po kelių darbo pokalbių, kaip sako personalo atrankų darbuotojai, toks jaunimas greitai nusileidžia ant žemės.
„Būna tikrai nustebę, ką siūlo darbo rinka, jiems būna šokas ir staigmena, kiek gali darbdaviai mokėt už jų paslaugas“, – prideda E. Gailė.
Darbdaviai pastebi, kad kartais didelių algų užsiprašę darbuotojai pervertina savo gebėjimus. O jaunimas atkerta – darbdaviai neretai juos bando apmauti.
„Jaunais žmonėmis dabar bando pasinaudoti ir pasiūlyti mažesnį atlygį už didesnę darbo jėgą. Turiu pažįstamą, kuriai iš pradžių siūlė vieną algą, o po to, kai padirbo pirmą mėnesį, visai kitokią sumokėjo“, – pasakoja gatvėje kalbinta vilnietė.
Jaunimas – drąsesnis, žingeidesnis
„Jie dažnai keičia darbo vietas, ieško, kur pritiktų, darbdavys galvodamas, kad nedirbs pastoviai, atėjo čia pasibandyti, pažada atlyginimą ganėtinai didelį, jie pasitikėdami raštiškai to nefiksuoja, o paskui, kai reikia atsiskaityt, tas atlyginimas sumažėja vos ne dvigubai“, – komentuoja Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos atstovas Artūras Černiauskas.
Tačiau šiuolaikinis jaunimas nepėsčias – taip darbdavių apgautas pėdina skųstis į Ginčų komisiją ir atgauna žadėtus pinigus. O darbdaviai pripažįsta, kad net ir patirties neturintis ir nemažų algų norintis jaunimas neretai yra tikrai naudingas įmonėms.
„Jie turi didžiulį žingeidumą, jiems įdomi ir ta sritis, ir ta, jeigu, tarkim, įdarbini vadybininku, žiūriu, kad jis su IT administratoriumi kalba, kaip tą galima padaryt ir tai, atrodo, nebūtina jo darbe, bet jie nebijo eiti per skyrius, kalbėtis“, – sako E. Gailė.
Kaip pastebi darbdaviai, jaunuoliai dažnai pralenkia senbuvius anglų kalbos, informacinių technologijų žiniomis ir drąsa.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

















































































































































































































































































