Lietuvos studentų sąjunga pasirengusi priešintis bandymams įstatymu įteisinti priverstinį medicinos studijas baigusių studentų darbą Lietuvoje.
Pasak jų, bandymai versti jaunus medikus atidirbti valstybei primena priverstinius darbus kolūkiuose sovietiniais laikais.
Jei šalies valdžia neras teisėtų būdų jaunų medikų problemoms spręsti ir ryšis neleistinomis priemonėmis kontroliuoti jų emigraciją, Lietuvos studentų sąjunga (LSS) drauge su Kauno medicinos universiteto Studentų atstovybe (KMU SA) planuoja kreiptis į teismą.
Tokią studentų reakciją sukėlė praeitą savaitę šalies žiniasklaidoje pasirodę pranešimai apie ketinimus valstybės lėšomis parengtus medicinos specialistus versti atidirbti valstybei, sakoma Lietuvos studentų sąjungos pranešime.
„Svarstymai šiuo klausimu neatitinka realybės. Tai primena tarybiniais laikais gyvavusią sistemą, kuomet studentai priverstinai buvo vežami į kolūkius dirbti liaudies naudai. Be to, priverstinį darbą draudžia Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija“, - pranešime cituojamas LSS prezidentas Jonas Okunis.
LSS ir Kauno studentai rezidentai, pirmadienį susirinkę į visuotinį susirinkimą, atkreipė dėmesį, kad jaunieji medikai priversti emigruoti ne iš gero gyvenimo gimtojoje šalyje.
Pati didžiausia rezidentų problema įvardijama socialinių garantijų nebuvimas, apgailėtino dydžio stipendijos, studijų kokybė. Studentų sąjunga taip pat ragina valdžią lygiagrečiai spręsti panašioje situacijoje atsidūrusių šalies doktorantų problemas.
Artimiausiu metu studentų rezidentų ir doktorantų problemoms aukštajame moksle spręsti LSS inicijuos susitikimus su LR Seimo vicepirmininku G. Steponavičiumi, Seimo Švietimo mokslo ir kultūros, Sveikatos reikalų komitetų vadovais, Švietimo ir mokslo ministerijos, Vyriausybės pareigūnais, sakoma pranešime.