Jauniausias Lietuvos miestas Visaginas atsidūrė ties išnykimo riba

 Visaginiečiai po atominės elektrinės uždarymo niekaip neranda darbo ir bėga iš Visagino arba į didmiesčius, arba dar dažniau – ir visai palieka Lietuvą. Tiesa, miesto valdžia didesnės bėdos nemato, ir sako, esą priešingai, padėtis gerėja, ir jau netrukus Visaginas taps klestintis. Tiesa, tam reikia prisivilioti kuo daugiau įmonių, sukursiančių darbo vietas.

Ignalinos atominė elektrinė - pirmoji pasaulyje, nutraukusi nesaugių reaktorių veiklą. Uždarymo procesas, vykdant įsipareigojimus Europos Sąjungai, pradėtas 2004-aisiais. Uždarymo darbai tęsis dar mažiausiai dvidešimt metų. Tad elektrinėje iš septynių tūkstančių dabar vis dar dirba du tūkstančiai žmonių. Penki – gavo atleidimo lapelius.

Oficialiai savo gyvavimą Ignalinos atominė elektrinė baigė du tūkstančiai devintaisiais gruodžio trisdešimt pirmąją. Tą dieną vietos gyventojai įvardija, kaip bedarbystės pradžią. Dažnas sako darbo nerandantis dar ir šiandien. Tačiau kalbėti apie įsiskaudėjusias problemas žmonės atsisako.

Tačiau išjungus filmavimo kamerą skundžiasi kone kas antras sutiktas gatvėje, kad uždarius elektrinę maždaug trečdalis tuo metu šalia jos, Visagine, gyvenusių žmonių liko be pragyvenimo šaltinio. Vitalijus emigravo į Italiją, namo atvažiuoja jau kaip svečias. Sako grįžti visai norėtų, bet Visaginas skurstantis miestas, tad pragyventi jame, bent jau kol kas nėra kaip.

REKLAMA

Visaginietė Ana – buvusi elektrinės darbuotoja. Sako, jai pasisekė, ji vadovauja miesto turgui. Tačiau daug jos buvusių bendradarbių arba elgetauja, arba palieka Lietuvą. Sako, pati pastebėjusi, kasmet mažėja ne tik perkančiųjų, bet ir parduodančiųjų. Vyresni miršta, o štai jaunimas palieka Visaginą.

Darbo biržos atstovai neslepia - nedarbas tikrai yra, tik esą ne toks didelis, kaip piešia visaginiečiai – nedarbo lygis - dvylika su puse procento, šiuo metu darbo neranda maždaug pusantro tūkstančio žmonių.

O dažnas, kaip neslepia Darbo biržos atstovai, tiesiog atsisako jiems siūlomų darbų, mat šie yra arba kituose miestuose, arba mažai apmokami. Pavyzdžiui, siuvėjos. Dabar siuva nebent senjorės, ir tai besidalydamos patirtimi tik, pavyzdžiui, trečiojo amžiaus universitete.

Visagino merė ant šalies valdžios pyksta, esą elektrinė uždaryta, ir pinigai skirti tik uždarymui, bet žmonėmis nepasirūpinta, tačiau padėties nedramatizuoja. Sako, Visaginas jau atsigauna – it grybai po lietaus dygsta parduotuvės, čia savo verslo imasi naujos įmonės, kuriančios ir darbo vietas.

O kol kas valdžia skaičiuoja, kad šiuo metu Visagine gyvena per dvidešimt tris tūkstančius gyventojų. Iki Ignalinos atominės uždarymo jų buvo per trisdešimt tūkstančių.

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
V
Visaginas
2017-10-25 08:15:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visagine gyvenu nuo 1995 m. Visada dirbau ir dirbu. Saugiai ir patogiai užsaugo čia mūsų vaikai. Viskas šalia - Muzikos mokykla, Akrobatikos mokykla, Kūrybos namai..... Nėra patogesnio ir saugesnio šeimos gyvenimui miesto, nei Visaginas. Ir kalbėti apie tai turi patys miesto gyventojai, o ne kažkokie prašalaičiai. Merė tikrai dirba, miestas išpuoštas.... Labai patinka ir Tarybos nariai - JAUNIMAS. Toks žmogus, kaip p. Jevgenijus - tikrai turi daugybę minčių, kaip ir ką pagerinti - ir gerina. Ne žodžiais, o darbais.
O dėl darbo - aišku, atlyginimai nedidukai. Daug žmonių važiuoja į užsienį, kaip ir visoje LT. Tačiau grįžta namo, kažką perka, kažkur investuoja, remontuoja savus butus..........
GERA GYVENTI VISAGINE.
Atsakyti
-2

U
Už Visaginą
2017-10-25 11:26:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu. Negyvenantys Visagine labai dažnai reiškiasi ir tai daro nevykusiai. Tokie užsakyti arba apskritai neišmanantys žurnalistai ir veda prie to, kad miestas kitų akivaizdoje nyksta. Tegul tokie kretinai rašo ir toliau apie tai, kad viskas yra blogai ir visi mes mirsime. Man asmeniškai Visagine gera tarp gerų žmonių.
Atsakyti
0

K
K.
2017-10-25 12:14:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks yra tokių reportažų tikslas? Investorius pagąsdinti? Šlamštas tai, o ne žurnalistika. Gal žurnalistai nori įsižiūrėti į visaginiečių kūrybines ir verslo iniciatyvas? Palaikyti aktyvius, savo miesto ateitimi tikinčius žmones? Kokia yra žurnalistikos užduotis šalyje, kurios emigracijos, atskirties ir depresijos rodikliai muša rekordus?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų