Įvertino politikų pasiruošimą Seimo rinkimams: ir Skvernelis, ir Šimonytė yra mėgstami

Prieš artėjančius Seimo rinkimus dvi partijosvalstiečiai žalieji ir konservatoriai-krikdemai – toli atitrūko nuo kitų varžovų ir kovoja dėl pirmos vietos. Tai rodo atlikta bendrovės „Vilmorus” naujausia apklausa.

Kas lemia tokį atotrūkį ir kas dar gali iš esmės keistis, klausėme bendrovės „Vilmorus” vadovo Vlado Gaidžio.

Sveiki, jūsų naujausia apklausa rodo, kad dvi pirmaujančios partijos – valstiečiai ir konservatoriai – atitrūko toli nuo savo varžovų. Iš kur atsirado šitas didelis atotrūkis?

Mano spėjimas būtų toks, kad buvo pateikti sąrašai, kas gi kandidatuoja tuose rinkimuose, kas pirmas, kas antras. Ir toks akcentas yra: vienoje vietoje Ingrida Šimonytė, kitoje – Saulius Skvernelis. Lyg premjerai. Vienas esamas, kita gal būsima premjerė. Ir ji (I. Šimonytė – red. past.) jau viena kartą kandidatavo prezidento rinkimuose.

Ir lyg kažkas tokio aiškaus, atpažįstamo ir visos kitos problemos lygtai eina į kitą planą. Kad tos partijos yra nevienalytės, kad ten tarpusavyje yra kokios nors kovos, kad partijų nariai, pirmininkai turi žemus reitingus Lietuvoje. Visa tai nueina lygtai į antrą planą. Ir S. Skvernelis, ir I. Šimonytė, kurie abu yra mėgstami Lietuvoje.

Ar iki rinkimų dar gali įvykti rimtesnių rokiruočių. Ar gali, pavyzdžiui, socialdemokratai pasivyti, o gal net ir aplenkti valstiečius?

Aš manau, kad taip, to laiko daug. Vienas mėnuo prieš rinkimus turbūt atstoja metus laiko tokio normalaus, nerinkiminio. To laiko yra ir tik tiek gal nelengva pasivyti, kiek yra lengva nukristi.

Šiuo metu ta istorija su vaistais, su receptais, kai negali savo seniems tėvams nupirkti vaistų ar ten vaikui į polikliniką, tai šitie dalykai gali daryti neigiamą įtaką.

Ką galėtų pakeisti e.sveikatos istorija?

Matyti, kad šita istoriją į minusą – tiek sveikatos ministrui, tiek kitiems. Nes čia yra patys jautriausi tokie dalykai. Ne tiek, kiek tavo problemos yra, bet kai tu negali padėti savo artimiesiems, tai čia yra žymiai jautriau, sudėtingiau, blogiau.

REKLAMA

Kokių jūs turite naujų, galbūt dar niekur viešai neskelbtų ar neaptartų šios apklausos duomenų?

Gal mažiau skelbtas buvo aktyvumas. Buvo klausimas anketoje: ar tikrai dalyvausite rinkimuose? Reikia pasakyti, kad partijų elektoratai labai, labai skiriasi. Tėvynės sąjungos maždaug 60 proc. pasako, kad tikrai dalyvaus, valstiečių – 40 proc., o Darbo partijos – 30 proc., du kartus mažiau.

Jeigu yra šitas koeficientas, labai pasikeičia tas peizažas. Aktyvumas yra labai svarbus parametras rinkimuose.

Visą pokalbį su bendrovės „Vilmorus” vadovu Vladu Gaidžiu kviečiame žiūrėti vaizdo siužete.


Rašyti komentarą...
T
Tvarka
2020-07-29 13:10:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na taip. Viską pasako, kad apklausą darė "Vilmorus." O aplamai dar Lietuvoje nebuvo tokios valdžios, kuri dirbtų šalies ir jos žmonių labui. Visiems buvusiems ir esantiems, deja, rankos į save atlenktos. Valstybėje nėra tvarkos: švaistoma, vagiama, institucijos nedirba. Iš buvusių ir dabar esamų valdininkų nėra už ką balsuoti. O lietuviai paversti avinų banda su namordnikais...
Atsakyti
-6

J
Joooooo
2020-07-29 07:29:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Toks įspūdis,kad tą Šimonytę stumte stumia
Atsakyti
-12

I
Irena
2020-07-30 08:03:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu dar kokia nesamone,tik ne uź Šimonyte! Kokia apklausa ir kas klausia? Ar nebera protingu źmoniu lietuvoi?
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (34)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų