REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos šeimų sąjūdžio narė Vitolda Račkova, buvusi sulaikyta dėl antradienį prie Seimo kilusių riaušių, teigia, kad siekiama užkirsti kelią rugsėjį planuojamam mitingui.

Lietuvos šeimų sąjūdžio narė Vitolda Račkova, buvusi sulaikyta dėl antradienį prie Seimo kilusių riaušių, teigia, kad siekiama užkirsti kelią rugsėjį planuojamam mitingui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mus suėmė, mus išvežė, mums surašė kaltinimus net nerinkdami jokios informacijos, jokios medžiagos, visiškai neturėdami, ką pateikti įrodymų“, – per spaudos konferenciją penktadienį Seime sakė ji.

REKLAMA

Moteris skaitė jai pateiktus įtariamus, kur teigiama, kad ji smurtavo, niokojo policijos turtą ir šiurkščiai pažeidė viešąją tvarką riaušių metu, veikdama bendrininkų grupėje, provokavo kitus smurtauti, priešintis pareigūnams, be to, nevykdė teisėtų jų reikalavimų, sudavusi pareigūnams ir sprogdinusi sprogstamuosius užtaisus, mėčiusi akmenis.

REKLAMA
REKLAMA

„Kas čia yra? Ir dabar mes turėsime su advokatų pagalba per teismus įrodinėti, kad nei aš, nei Adelina (Sabaliauskaitė) to nepadarėme“, – kalbėjo V. Račkova.

Ji tvirtino visą vakarą filmavusi įvykius ir priėjusi prie policijos pareigūnų klausdama, kodėl jie nesiima veiksmų prieš akmenis mėtančius žmones bei raginusi žmones nemėtyti akmenų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Račkova svarstė, jog riaušėms leista įsisiūbuoti, kad Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius turėtų pretekstą neišduoti leidimo rugsėjo 10 dieną Šeimų sąjūdžio organizuojamam mitingui.

„Kam viso to reikėjo? Kad kažką apjuodintų, išgąsdintų? R. Šimašius dabar kalba, kad visi mitingai bus atšaukiami ir nebegalės žmonės burtis“, – kalbėjo ji.

REKLAMA

V. Račkova taip pat tvirtino, kad sprendžiant dėl kardomosios priemonės jai skyrimo, prokuroras siekė ją suimti iki rugsėjo 11 dienos, bei tvirtino, jog taip, matyt, siekiama užkirsti kelią jai dalyvauti diena anksčiau suplanuotame mitinge.

„Jo argumentai buvo visiškai juokingi: jis bandė parodyti, kad aš esu neatsakinga mama, nes aš į mitingus važiuoju su dukra, nors dukra buvo paskui išvežta – paprašiau, kad ją nuvežtų į šeimą, kad ji būtų saugi. Lygiai to paties paprašiau garsiai visų ten esančių tėvų padaryti“, – tvirtino ji.

REKLAMA

Teismas ketvirtadienį į laisvę paleido 17 iš 26 įtariamųjų dėl riaušių, netenkinęs prokuroro prašymo skirti jiems suėmimą. 13 žmonių nepaskirta jokia kardomoji priemonė, keturiems skirta intensyvi priežiūra.

Teismas leido suimti devynis įtariamuosius: penki suimti mėnesiui, du – po 14 parų ir dar du – po dešimt parų.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė teigė, kad tarp įtariamųjų yra žmonės teisti po 12, 13 ir 14 kartų, trys asmenys teisti po du kartus, vienam pareikšti įtarimai dviejuose ikiteisminiuose tyrimuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotojo Mindaugo Ražansko teigimu, kai kuriais atvejais suimti prašyta žmones, kurie turi šeimas, darbus, legalius pajamų šaltinius, todėl teismas nematė tam pagrindo.

Per riaušes prie Seimo antradienio vakarą sužeista 18 pareigūnų: 12 policininkų ir šeši Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, keli iš jų buvo pristatyti į ligoninę.

REKLAMA

Po riaušių sostinės savivaldybė trečiadienį pranešė atšaukianti suderintus leidimus gyventojų susirinkimams, o komerciniai, kultūriniai renginiai vyks.

Atšaukta keletas leidimų, o artimiausias susirinkimas, kuriam išduotas leidimas, numatytas rugsėjo 10 dieną. Tuomet planuota rengti akciją sostinės centre „Stop diktatūrai Lietuvoje, Sugrąžinkime Lietuvą tautai, TAIP – Seimo paleidimui“, leidimas buvo išduotas 7–15 tūkst. žmonių.

BNS žiniomis, šio renginio organizatorius – vienas iš „Šeimos gynimo maršo“ organizatorių, buvęs „tvarkietis“ Raimondas Grinevičius.

Savivaldybė žada visus prašymus rengti susirinkimus nagrinėti iš naujo, konsultuodamasi su policija ir kitomis institucijomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų