• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Zitos Stankevičienės nuotrNe­pil­na­me­tė aly­tiš­kė Jū­ra­tė per­nai va­sa­rą pa­gim­dė ber­niu­ką. Tė­vas vai­kui tik su­tei­kė pa­var­dę, o kar­tu be­veik ne­gy­ve­no. Mer­gina ga­vo ir vien­kar­ti­nę pa­šal­pą gi­mus vai­ke­liui, ir va­di­na­muo­sius vai­ko pi­ni­gus – be­veik šim­tą li­tų per mė­ne­sį iki Nau­jų­jų me­tų. Nuo pra­ėju­sio sau­sio, pa­si­kei­tus Pi­ni­gi­nės so­cia­li­nės pa­ra­mos ne­pa­si­tu­rin­tiems gy­ven­to­jams įsta­ty­mui, vai­ko pi­ni­gai pra­dė­ti mo­kė­ti vai­ko tė­vui. Ka­dan­gi iš­ki­lo kon­flik­tas dėl šių pi­ni­gų grą­ži­ni­mo ma­mai, o tiks­liau, ma­žy­lio po­rei­kiams, tė­vas iš­mo­kų at­si­sa­kė. Pa­si­ro­do, ne­pil­na­me­tė ma­ma vai­ko pi­ni­gų ne­ga­li gau­ti, nes tai ne­nu­ma­ty­ta pa­gal pa­keis­tą mi­nė­tą įsta­ty­mą.

REKLAMA
REKLAMA

Pi­ni­gų la­bai rei­kia

Jū­ra­tei au­gin­ti vai­ke­lį šiuo me­tu pa­de­da mo­čiu­tė, pas ku­rią ji ir gy­ve­na. Pa­ti mer­gai­tė ka­bi­na­si į gy­ve­ni­mą, – mo­ko­si pro­fe­si­jos, nes be jos ne­pa­vyks su­si­ras­ti dar­bo, už­si­dirb­ti sau ir au­gan­čiam sū­nui. Pa­var­dę vai­kui su­tei­kęs tė­vas ne tik trum­pai gy­ve­no su sū­naus ma­ma, bet ir da­bar re­tai juo pa­si­do­mi. Net pa­že­ria prie­kaiš­tų dėl sa­vo tė­vys­tės.

REKLAMA

Ka­dan­gi mo­čiu­tės pen­si­ja ma­ža – tik 570 li­tų, pa­ti Jū­ra­tė per mė­ne­sį gau­na vos dau­giau nei 60 li­tų sti­pen­di­ją, pi­ni­gų vai­kui iš­lai­ky­ti la­bai trūks­ta. Pi­ni­gų vien­kar­ti­niams vys­tyk­lams mo­te­rys pri­vers­tos sko­lin­tis iš gi­mi­nai­čių. Pa­sak Jū­ra­tės mo­čiu­tės Ja­ni­nos, kar­tais jau net gė­da pra­šy­ti.

REKLAMA
REKLAMA

Vai­ko pi­ni­gai – 97 li­tai 50 cen­tų per mė­ne­sį – šiai šei­mai di­de­lės pa­ja­mos.

Iki Nau­jų­jų me­tų pi­ni­gus ga­vo pa­ti ma­ma. O nuo pra­ėju­sio sau­sio 1-osios vai­ko pi­ni­gus per vie­ną iš Aly­taus ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės se­niū­ni­jų, ku­rio­je gy­ve­na­mą­ją vie­tą de­kla­ra­vęs pil­na­me­tis vai­ko tė­vas, pa­si­im­da­vo bū­tent jis. Tai tru­ko iki rug­pjū­čio 1-osios. Nuo to lai­ko tė­vas vai­ko pi­ni­gų at­si­sa­kė, nes ne­pil­na­me­tė vai­ko ma­ma ir jos mo­čiu­tė Aly­taus mies­to sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos Vai­ko teisių ap­sau­gos sky­riui pra­dė­jo skųs­tis, kad tė­vas ne­duo­da pi­ni­gų vai­kui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pi­ni­gus pa­no­ro gau­ti pa­ti ma­ma

Kai pa­ti Jū­ra­tė pa­no­ro gau­ti vai­ke­liui pri­klau­san­čius pi­ni­gus, net ne­pa­gal­vo­jo, jog teks su­si­dur­ti su to­kia ak­la­vie­te.

Mo­čiu­tės tei­gi­mu, Vai­ko tei­sių ap­sau­gos sky­riu­je jai bu­vo pa­sa­ky­ta, kad Jū­ra­tė vai­ko pi­ni­gus, kol jam su­kaks dve­ji me­tu­kai, tu­ri gau­ti, bet So­cia­li­nės pa­ra­mos sky­riu­je jai aiš­ki­na­ma at­seit ki­taip – ne­pri­klau­so pa­gal įsta­ty­mus. „Ži­no­kit, už­bur­tas ra­tas, ir ne­ži­nau, kur kreip­tis“, – guo­dė­si „Aly­taus nau­jie­nų“ re­dak­ci­jo­je ap­si­lan­kiu­si Jū­ra­tės mo­čiu­tė.

REKLAMA

Mies­to sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos Vai­ko tei­sių ap­sau­gos sky­riaus ve­dė­ja Vir­gi­ni­ja Vait­ke­vi­čie­nė sa­kė ge­rai ži­nan­ti Jū­ra­tę, dėl jos vai­kui rei­ka­lin­gų pi­ni­gų skam­bi­nu­si į So­cia­li­nės ap­sau­gos ir dar­bo mi­nis­te­ri­ją, kal­bė­jo­si su mies­to ir ra­jo­no sa­vi­val­dy­bių ad­mi­nist­ra­ci­jų so­cia­li­nės pa­ra­mos sky­riais.

REKLAMA

„Man at­ro­do, kad šią pro­ble­mą pa­vyks iš­spręs­ti, nors, kiek man aiš­ki­na, dėl vai­ko pi­ni­gų mo­kė­ji­mo ne­pil­na­me­tei mo­ti­nai ker­ta­si kaž­ko­kie įsta­ty­mai“, – min­ti­mis da­li­jo­si V.Vait­ke­vi­čie­nė.

Pir­mas toks at­ve­jis nuo sau­sio

Mies­to sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos So­cia­li­nės pa­ra­mos sky­riaus vy­riau­sio­sios spe­cia­lis­tės Vi­dos Piš­či­kie­nės tvir­ti­ni­mu, nuo šie­me­čio sau­sio įsi­ga­lio­jus Pi­ni­gi­nės so­cia­li­nės pa­ra­mos ne­pa­si­tu­rin­tiems gy­ven­to­jams įsta­ty­mo pa­tai­soms, ne­pil­na­me­tės ma­mos yra įskai­to­mos į sa­vo tė­vų šei­mos su­dė­tį iki 18 me­tų, o iš­mo­ką ga­li gau­ti tik su jo­mis gy­ve­nan­tys pil­na­me­čiai as­me­nys. Kad ne­pil­na­me­tė ma­ma su vai­ku bū­tų skai­to­ma kaip šei­ma, ji tu­ri bū­ti eman­ci­puo­ta, tiks­liau – to­kią šei­mą tu­ri pri­pa­žin­ti teis­mas. Nors pa­gal Iš­mo­kų vai­kams įsta­ty­mą šie pi­ni­gai ir pri­klau­so gau­ti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš­mo­ka vai­kui – 97 li­tai 50 cen­tų per mė­ne­sį, kol jam su­kaks dve­ji me­tai – pri­klau­so šei­mai, jei jos pa­ja­mos vie­nam šei­mos na­riui per mė­ne­sį ne­vir­ši­ja 525 li­tų.

To­kio at­ve­jo kaip Jū­ra­tės, ne­pil­na­me­tės ma­mos, pa­no­ru­sios gau­ti vai­ko pi­ni­gus, Aly­tu­je nuo sau­sio pa­si­kei­tus mi­nė­tam įsta­ty­mui dar nė­ra bu­vę.

REKLAMA

So­cia­li­nės pa­ra­mos sky­riaus vy­riau­sio­ji spe­cia­lis­tė dėl šio at­ve­jo taip pat skam­bi­no į So­cia­li­nės ap­sau­gos ir dar­bo mi­nis­te­ri­ją, Pa­ra­mos šei­mai sky­rių, ir aiš­ki­no­si, kaip pa­dė­ti jau­nai ma­mai. „Mums pa­sa­ky­ta, kad mi­nis­te­ri­ja ne­įpa­rei­go­ta aiš­kin­ti įsta­ty­mų, ga­li pa­reikš­ti tik sa­vo nuo­mo­nę. Pa­sa­kė, jog to­kie at­ve­jai kaip aly­tiš­kės re­ti ir res­pub­li­ko­je, jie ne­nu­ma­ty­ti pri­imant Pi­ni­gi­nės so­cia­li­nės pa­ra­mos ne­pa­si­tu­rin­tiems gy­ven­to­jams įsta­ty­mą. Ta­čiau mes jau pri­ėmė­me Jū­ra­tės pra­šy­mą mo­kė­ti iš­mo­kas jos vai­kui ir ki­tą mė­ne­sį ji jas gaus už tris pra­ėju­sius mė­ne­sius", – pa­sa­ko­jo V.Piš­či­kie­nė.

REKLAMA

At­ei­nan­tį sau­sį Jū­ra­tė jau taps pil­na­me­tė, ir, jei ne­pa­si­keis jos da­bar­ti­nė fi­nan­si­nė pa­dė­tis, bė­dų dėl vai­ko pi­ni­gų jau­nai ma­mai ne­be­bus. Ji dar tu­rė­tų gau­ti ir so­cia­li­nę pa­šal­pą – apie 300 li­tų per mė­ne­sį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jū­ra­tės mo­čiu­tė šian­dien dė­kin­ga vi­siems jai ir jos vai­kai­tei pa­dė­ju­siems žmo­nėms, ta­čiau įsta­ty­mų lei­dė­jams – Sei­mui tu­ri la­bai daug prie­kaiš­tų: „Jei­gu ma­no anū­kė bū­tų vie­na ir dar ne­gau­tų vai­ko pi­ni­gų, ber­niu­kas tik­rai at­si­dur­tų kū­di­kių na­muo­se.“

Alma MOSTEIKAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų