• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keli parlamentarai siūlo atsisakyti praktikos į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) šalia teisingumo ministro bei teisininkų draugijos siūlomų kandidatų, skirti ir politinių partijų deleguotus narius.

REKLAMA
REKLAMA

Tokią VRK įstatymo pataisą antradienį Seimo posėdžių sekretoriate užregistravo liberalsąjūdiečiai Eligijus Masiulis, Dalia Teišerskytė, Algis Kašėta, Gintaras Šileikis bei Audrius Endzinas.

REKLAMA

Parlamentarai mano, jog "kai kurių politinių partijų atstovavimas šioje institucijoje neužtikrina visų politinių partijų ir kitų politinių procesų dalyvių lygiateisiškumo".

"Pats atstovavimo politinėms partijoms faktas leidžia abejoti politinių partijų atstovų nešališkumu priimant sprendimus Vyriausiojoje rinkimų komisijoje. Atkreiptinas dėmesys, jog įstatymas nereikalauja, kad politinių partijų atstovai Vyriausiojoje rinkimų komisijoje darbo Vyriausiojoje rinkimų komisijoje laikotarpiu sustabdytų savo narystę partijose ir nedalyvautų jų veikloje", - rašoma pataisos aiškinamajame rašte.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal šiuo metu galiojantį įstatymą, VRK sudaroma iš komisijos pirmininko, kurio kandidatūrą teikia Seimo vadovas, 3 teisingumo ministro pasiūlytų teisininkų ir tiek pat Lietuvos teisininkų draugijos deleguotų kandidatų, joje dirba ir praėjusiuose rinkimuose mandatų daugiamandatėje apygardoje gavusių partijų atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabartinėje VRK dirba 5 partijų atstovai. Iš viso komisijoje yra 15 narių.

Liberalų sąjūdis neturi savo atstovo VRK, nes nuo liberalcentristų atskilo ir atskirą partiją įkūrė jau praėjus 2004 metų Seimo rinkimams, prieš kuriuos VRK ir buvo suformuota. VRK bus performuojama ir prieš šiemetinius parlamento rinkimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų