Vis dar nėra aišku, ar sekmadienį atėjusių rinkti dešimtąjį Seimą ir pareikšti savo nuomonę konsultaciniame referendume dėl Ignalinos jėgainės likimo šalies gyventojų pakako, kad referendumas būtų laikomas įvykusiu.
Tačiau jau abejonių nekyla - dauguma atėjusiųjų į referendumą pasisakė „už“ jėgainės darbo pratęsimą po 2009 metų.
Vyriausioji rinkimų komisija duomenis apie referendumo rezultatus yra gavusi iš daugiau kaip pusės - 1369- rinkimų (iš 2034) apylinkių, nors iš keturių Vilniuje, Klaipėdoje bei Kaune esančių apygardų dar nesulaukta jokių žinių, kaip balsuota per referendumą.
Iš šių duomenų matyti, kad į referendumą atėjo maždaug 47,98 proc. balsavimo teisę turinčių gyventojų. Tiek savo žodį tarusių rinkėjų yra per mažai, norint laikyti referendumą įvykusiu.
Į referendumą, kad jis būtų pripažįstamas įvykusiu, turėjo ateiti daugiau negu pusė balsuoti galinčių gyventojų - 1,340 mln. žmonių, iš kurių 670 tūkst. turėjo biuletenyje užbraukti „už“. Tik tokiu atveju būtų galima konstatuoti, kad Lietuva pasisako už Ignalinos AE veiklos pratęsimą ir klausimas dėl šio referendumo sprendimo įgyvendinimo ne vėliau kaip per mėnesį nuo jo paskelbimo turėtų būti svarstomas Seime.
Pagal įsipareigojimus ES stojimo sutartyje Lietuva privalo 2009-ųjų pabaigoje uždaryti vienintelį šiuo metu veikiantį Ignalinos AE reaktorių, kuris Vakaruose laikomas nesaugiu. Pirmasis reaktorius buvo uždarytas 2004-ųjų pabaigoje.