• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nesurenkami planuoti valstybės mokesčiai ir vėluojantys atlyginimai biudžetinių įstaigų darbuotojams - tai pirmieji uždaviniai, kuriuos ėmėsi spręsti naujieji ministrai. Nespėjanti vykdyti įsipareigojimų švietimo darbuotojams, valdžia tikisi jų supratingumo.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl ateities neaišku

Vakar švietimo ir mokslo ministras Ginataras Steponavičius po susitikimo su finansų ministru Algirdu Šemeta patvirtino, kad atlyginimai už lapkričio mėnesį šiek tiek vėlavo Vilniaus ir Tauragės savivaldybių mokyklose dirbantiems mokytojams. Tačiau, anot ministro, trūkstamos lėšos šioms savivaldybėms buvo pervestos trečiadienį, rašo „Respublika“.

REKLAMA

G. Steponavičius pripažino, kad toks sutrikimas yra tam tikras signalas, tačiau pabrėžė, kad dėl nesurenkamo biudžeto nelengvoje padėtyje atsidūrė ne tik mokytojai. „Kaip žinoma, daugelis mokėjimų buvo sustabdyta ir valstybės institucijose, bet šiuo atveju klausimas yra išspręstas“, - sakė ministras.

REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, ar panaši situacija nepasikartos po mėnesio ir ar tai netaps pastoviu dalyku, švietimo ir mokslo ministras sakė nenorįs „siųsti nerimą keliančių signalų“.

G. Steponavičiaus teigimu, kadangi pradelsimų terminai buvo nedideli ir neviršijo Darbo kodekse numatytų septynių dienų termino, delspinigiai mokytojams skirti nebus. Tačiau jis pažadėjo spausti savivaldybes, kad būtų išmokėti kelionpinigiai atokiau nuo mokyklų gyvenantiems mokytojams. Su šia problema daugiausia susidūrė lietuviškos Rytų Lietuvos krašto mokyklos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sieks dialogo

Švietimo darbuotojams prabilus apie streiko galimybę, G. Steponavičius garantavo jau kitos savaitės pradžioje susitiksiąs su švietimo darbuotojams atstovaujančiomis organizacijomis dėl atlyginimų didinimo tempų.

„Ekonomikos nuosmukis paveiks ne tik švietimo sistemą, bet ir apskritai visas gyvenimo sritis. Ir aš kviečiu švietimo darbuotojus suprasti, kad švietimas, palyginti su kitomis sritimis, ne tik nepralaimės, bet jis yra išties gerėjančioje situacijoje. Tad reikalauti visos Lietuvos akivaizdoje to, kas išsišoktų iš bendros situacijos, mano supratimu, būtų nesolidaru ir nekorektiška“, - sakė G. Steponavičius.

REKLAMA

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Aleksas Bružas tvirtino suprantąs ekonominės situacijos sudėtingumą ir mano, kad streikai šiuo metu nebūtų teigiamas dalykas. Juo labiau kad mokytojai šiemet pavasarį streikuodami jau išsireikalavo didesnių atlyginimų.

Pašnekovo teigimu, svarbiausia, kad nuo sausio 1 d. švietimo darbuotojams 10 proc. didinami atlyginimai nebūtų nubraukti. „Jeigu nepakels, kažkas bus“, - perspėjo A. Bružas.

Arturas Paknys

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų