naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artimiausiu metu iš Kauno į Ukrainą išvyks aštuoni greitosios medicinos pagalbos ir penki policijos automobiliai bei humanitarinė siunta, trečiadienį pranešė Kauno savivaldybė.

Artimiausiu metu iš Kauno į Ukrainą išvyks aštuoni greitosios medicinos pagalbos ir penki policijos automobiliai bei humanitarinė siunta, trečiadienį pranešė Kauno savivaldybė.

REKLAMA

Į karo kamuojamą šalį siunčiama tvarsliava bei turniketai, taip pat kauniečių parama – sauskelnės, higienos bei švaros prekės ir kiti buities reikmenys. Taip pat centralizuotai perkami dideli kiekiai greitai negendančio maisto ir trūkstamų medikamentų.

„Esame dėkingi kauniečiams, kurie nepasiduoda apatijai, pagal išgales prisideda ir dar prisidės prie humanitarinės pagalbos daiktais ar paaukotomis lėšomis. Taip pat nenuilstamai dirbantiems savanoriams, ypač iš Raudonojo kryžiaus. Kiekvieno indėlis čia – gyvybiškai svarbus ten“, – pranešime teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos Ekstremalių operacijų centro vadovas Paulius Keras.

Antradienį posėdžiavusi Kauno taryba vieningai palaikė miesto ketinimus ir toliau siųsti paramą karo niokojamos Ukrainos žmonėms. Šįkart humanitarinė pagalba bus adresuota Ukrainos įstaigoms Charkive, Kyjive, Lvivo ir Rivnės srityse.

REKLAMA

Ukrainos sveikatos ministerijos Nacionalinei specializuotai vaikų ligoninei „Okhmatdyt“ į Kyjivą iškeliauja septyni „Volkswagen“ greitosios pagalbos mikroautobusai. Būtent į šią ligoninę Ukrainos sostinėje, pasak savivaldybės, vežama dauguma nukentėjusių vaikų. 

REKLAMA

Dar vienas greitosios pagalbos automobilis perleidžiamas tarptautiniam paramos fondui „Ostanij bastion“, su kuriuo dirba Ukrainos ginkluotosios pajėgos. 

Per viešuosius pirkimus įsigytos medicininės pagalbos ir asmens higienos priemonės bus perduotos Jurijaus Semeniuko klinikinei ligoninei Rivno srityje bei Lvivo regionui.

Charkivo miestui Kaunas perduos didelį medicininių priemonių paketą karo zonoje dirbantiems medikams – dešimtis tūkstančių vienetų įvairaus tipo tvarsliavos ir turniketų.

REKLAMA

Šiam miestui atiteks ir ne vienerius metus Kauno apskrities vyriausiajam policijos komisariatui tarnavusios transporto priemonės – penki „Dacia“ automobiliai drauge su pareigūnų surinkta parama.

Piniginėmis lėšomis pasipildė ir specialioji paramos Ukrainai sąskaita. Per savaitgalį paaukota per du tūkstančiai eurų. Šie pinigai papildys savivaldybės skirtas lėšas centralizuotam  medikamentų ir ilgo galiojimo maisto produktų pirkimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų