naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
Rusijos veiksmai Ukrainoje prilyginti „turintiems aiškių karo nusikaltimo požymių“ (nuotr. SCANPIX)

Teismo medicinos ekspertai, tiriantys kūnus masinėse kapavietėse Ukrainoje, į šiaurę nuo Kyjivo, praneša radę įrodymų, kad kai kurios moterys buvo išžagintos prieš Rusijos pajėgoms jas nužudant.

6

Teismo medicinos ekspertai, tiriantys kūnus masinėse kapavietėse Ukrainoje, į šiaurę nuo Kyjivo, praneša radę įrodymų, kad kai kurios moterys buvo išžagintos prieš Rusijos pajėgoms jas nužudant.

REKLAMA

(papildyta 2022-06-28) Ukrainos prokuratūra nustatė, kad atleista iš pareigų žmogus teisių ombudsmenė Liudmila Denisova skleidė melagingą informaciją, įskaitant ir apie tariamai masinius rusų karių vykdytus vaikų prievartavimus. Nepaisant to, kad teisėsauga patvirtino prievartos atvejus Ukrainoje, Ukrainos valdžios atstovai pripažįsta, kad L. Denisova padarė milžinišką žalą šalies reputacijai ir karo metu savo pareiškimais atitraukė užsienio šalių dėmesį nuo tikrų įvykių Ukrainoje.

„Jau turime keletą atvejų, leidžiančių manyti, kad šios moterys buvo išprievartautos prieš jas nušaunant“, – sakė Ukrainos teismo medicinos ekspertas Vladyslavas Perovskis.

REKLAMA

Jis kartu su patologoanatomų komanda atliko dešimčių Bučos, Irpinės ir Borodiankos gyventojų, kurie buvo nužudyti per mėnesį trukusią rusų okupaciją, skrodimų, rašo „The Guardian“.

REKLAMA

„Negalime pateikti daugiau informacijos, nes mano kolegos vis dar renka duomenis ir dar turime ištirti šimtus kūnų“, – sakė jis.

V. Perovskio komanda per dieną ištiria apie 15 kūnų, daugelis iš jų – stipriai sumaitoti. 

„Yra daug apdegusių kūnų ir labai subjaurotų kūnų, kurių tiesiog neįmanoma atpažinti, – sakė jis. – Veidai sudaužyti į gabalus, jų neįmanoma sudėti atgal, kartais galvos visai nėra“.

REKLAMA

Jis sakė, kad kai kurių moterų, kurias jie apžiūrėjo, kūnai turėjo požymių, kad aukos buvo nužudytos šūvių, o jų nugarose buvo daugiau nei šešios kulkų skylės.

Kyjivo regiono vyresnysis prokuroras Olehas Tkalenko sakė, kad informacija apie įtariamus išžaginimus buvo perduota jo biurui, kuris tiria tokias aplinkybes kaip nusikaltimo vieta ir aukų amžius.

„Išžaginimo atvejai yra labai subtilus ir jautrus dalykas, – sakė O. Tkalenko. – Teismo medicinos gydytojai turi konkrečią užduotį – patikrinti nukentėjusių moterų lytinius organus ir ieškoti išžaginimo požymių“.

REKLAMA
REKLAMA

Į šiaurę nuo Kyjivo dirbantis užsienio patologoanatomas, prašęs likti anonimu, sakė, kad kai kurie kūnai „yra tokios prastos būklės, kad nėra lengva rasti išžaginimų ir seksualinės prievartos požymių. Tačiau mes renkame įrodymus keletu atvejų, kai moterys, mūsų nuomone, buvo išprievartautos prieš nužudant“.

Rusijos kariuomenei pasitraukus iš aplinkinių sostinės miestų ir priemiesčių, dešimtys moterų policijai, žiniasklaidai ir žmogaus teisių organizacijoms papasakojo apie žiaurumus, kuriuos, jų teigimu, vykdė rusų kariai. Tyrėjai išgirdo parodymus apie grupinius išžaginimus, užpuolimus ginklu ir prievartavimus, įvykdytus vaikų akivaizdoje.

REKLAMA

Ukrainos žmogaus teisių komisarė Liudmila Denisova oficialiai užfiksavo 25 moterų, kurios buvo laikomos rūsyje ir sistemingai prievartaujamos Bučoje, atvejus. Ukrainos valdžia perspėjo, kad šie atvejai gali būti tik ledkalnio viršūnė ir apkaltino Rusijos kariuomenę naudojantis prievartavimu kaip karo įrankiu.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis praėjusią savaitę paskelbė, kad Rusijos kariai išprievartavo šimtus moterų. Ukrainos valdžia atsisakė pateikti tikslius skaičius ar detales apie tai, kur įvyko išžaginimai, ar aukų amžių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų