Internete kosminės nuolaidos suviliota moteris perspėja lietuvius

Artėjant žiemai lietuviai nuo lentynų traukia šilčiausius batus. Nespėję atsinaujinti avalynės skuba į parduotuves, medžioja akcijas. Tautiečiai įvairių prekių ieškoti pamėgo ir internete. Štai socialiniame tinkle „Facebook“ pradėjo plisti reklama, siūlanti garsaus prekės ženklo žieminius batus apie dešimt kartų pigiau. Esą tokia akcija. Suvilioti kosminės "nuolaidos" netrukus lieka basi ir tiesiogine, ir perkeltine prasme.

Pervesti pinigai nukeliauja nežinia kur, internetinės bankininkystės išlaidų išrašuose atsiranda sumos Kinijos valiuta juaniu, o prekės, žinoma, nė kvapo. Feisbuke pilna netikrų įvairiausių garsių prekės ženklų striukių, akinių, laikrodžių, kitų gėrybių pardavėjų.

Tokių atvejų - tik daugės

Ekspertai tikina, kad prieš šventes tokių aferų padaugėja, tad apsiperkant internete patariama atidžiai peržiūrėti skelbimą.

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tokio pirkinio nesitikėjo net baisiausiame košmare

Tokios aferistų sukurtos svetainės gali atrodyti patikimos, mat naudojami ir originalios bendrovės logotipai, originalių prekių nuotraukos. Privalu įsitikinti, jog nuolaidas siūlančios įmonės išties egzistuoja. Patikrinti adresą, elektroninį paštą, nepabijoti pasiskambinti ir pasitikslinti.

Be batų, striukių, akinių ir pinigų likę pasakoja, jog jau pervedus pinigus ir pradėjus ieškoti, kam jie nukeliavo, paaiškėja, kad tinklalapiuose nurodytų adresų, gatvių ar namų tiesiog nėra. Bankai pastaruoju metu sulaukia vis daugiau nukentėjusiųjų skundų. Ir nors pinigus atgauti teoriškai įmanoma, dažniausiai aferistai naudojasi sąskaitomis Kinijos, kitų Azijos šalių ar egzotiškų salų bankuose, tad suvesti galus sudėtinga.

Megztinio taip ir negavo

Sukčių tinklalapiuose nurodytose anketose įvedę tiek savo asmeninius, tiek banko duomenis pirkėjai dažniausiai išvysta štai tokį vaizdą – tinklalapis neegzistuoja. Patariama iškart blokuoti sąskaitas, nes jūsų informaciją aferistai gali panaudoti ir vėliau. Iš pradžių iš patiklių žmonių nusikaltėliai išvilioja po keliolika eurų, o vėliau gali sąskaitą iššluoti prabangių prekių ar paslaugų pirkimui.

REKLAMA

Į internetinių aferistų pinkles galima pakliūti ir apsiperkant lietuviškuose tinklalapiuose. Štai Vilija pasakoja, jog prieš keletą metų užsisakė megztinį mūsų šalyje registruotoje svetainėje. Moteris laukė kelis mėnesius, bandė susisiekti su įmone, tačiau ji jau buvo pradingusi.

Socialiniuose tinkluose didžiules nuolaidas skelbiančios neaiškaus plauko įmonės prekes kartais ir atsiunčia, tačiau jų turinys gali gerokai nuliūdinti ar net įsiutinti. Štai čia matome, kaip vietoje mobilaus telefono vaikinas išvynioja pigų grotuvą. O šis jaunuolis – tiesiog tuščią voką. Šiam vyrui pasisekė – naujas išmanusis jį pasiekė, tačiau įrenginio dėkle nemalonus siurprizas – didžiuliai vorai.

Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže:

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų