2012-07-01 įsigaliojęs Probacijos įstatymas įnešė pozityvių pokyčių tiek probacijos tarnyboms, tiek ir patiems nuteistiesiems.

Viena iš Probacijos įstatyme numatytų naujovių – intensyvi probuojamojo priežiūra elektroninėmis stebėjimo priemonėmis. Šios priežiūros priemonės taikymas sudaro galimybę nuteistajam išeiti iš pataisos įstaigos 6 mėnesiais anksčiau nei galimas lygtinio paleidimo terminas. Šios naujovės dėka nuteistasis įsitraukia į pilnavertį visuomenės gyvenimą, palaiko socialinius ryšius su artimaisiais, gali mokytis ar dirbti ir tuo pačiu metu yra intensyviai stebimas probacijos tarnybos pareigūnų. Probacijos tarnybos darbuotojui kiekvienu atveju nereikia vykti pas nuteistąjį ir kontroliuoti, ar jis yra nustatytu laiku namuose. Kontrolė vykdoma elektroninio stebėjimo įtaiso ir sudarytos individualios dienotvarkės pagalba.

Svarbu, kad apie intensyvią priežiūrą teigiamai atsiliepia ir patys nuteistieji. Viena iš jų - Kauno apygardos probacijos tarnybos priežiūroje esanti Ugnė (vardas pakeistas). Moteris 2011 m. Vilkaviškio r. apylinkės teismo nuosprendžiu nuteista 2 metų ir 10 mėnesių laisvės atėmimo bausme, bausmę atliekant pataisos namuose. Ugnė sutiko, kad jai būtų taikoma intensyvi priežiūra elektroninėmis stebėjimo priemonėmis. Panevėžio pataisos namų Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisija priėmė nutarimą taikyti Ugnei lygtinį paleidimą su intensyvia priežiūra, kurį Panevėžio m. apylinkės teismas patvirtino nutartimi.

REKLAMA

Bausmių vykdymo kodekso 157 str. pakeitimas, leidžiantis nuteistiesiems, sutinkantiems, kad jiems būtų taikoma intensyvi priežiūra, būti lygtinai paleistiems iš pataisos įstaigų likus šešiems mėnesiams iki jų galimo lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigų įsigaliojo tik nuo 2012 m. liepos 1 d. Jei šio pakeitimo nebūtų, Ugnė nebūtų turėjusi galimybės iš pataisos įstaigos būti paleista anksčiau nei 2013 m. balandį, o su intensyvia priežiūra buvo paleista 2012 m. gruodžio mėn.


Rašyti komentarą...
B
Birutė
2013-02-12 22:54:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam čia seka pasakas apie lygtinį paleidimą, kam reikėjo išeikvoti milijonus, jeigu nesugeba, tiksliau netaiko tų apyrankių, o gal jas laiko dėl savęs, o maža ką...vos ne per metus laiko iš 100 apyrankių panaudojo tik 23, nors įkalinimo įstaigoje uždaryta didesnė pusė vyrų ne dėl nusikaltimo ,o dėl to kad neturi pinigėlių, arba nedavė tiem kas norėjo, nemokėsi - sėdėsi, čia tuo ir baigiasi pasakėlės apie nusikaltėlius, ten tiesiog geras pinigų darymo fabrikėlis, per jaunų vaikų kančias, skausmą, neviltį, o kokie gryš - tai jau klausimas, pilni pykčio dėl neteisybės, patirto pažeminimo, sėdi už viską, tiek už plėšimą ar pakelį žolės,avariją ar žmogžudystę, todėl dauguma ir išeina iš ten baigę gyvenimo mokyklą, kurios jokioje aukštojoje nepraeisi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų