2012-07-01 įsigaliojęs Probacijos įstatymas įnešė pozityvių pokyčių tiek probacijos tarnyboms, tiek ir patiems nuteistiesiems.
Viena iš Probacijos įstatyme numatytų naujovių – intensyvi probuojamojo priežiūra elektroninėmis stebėjimo priemonėmis. Šios priežiūros priemonės taikymas sudaro galimybę nuteistajam išeiti iš pataisos įstaigos 6 mėnesiais anksčiau nei galimas lygtinio paleidimo terminas. Šios naujovės dėka nuteistasis įsitraukia į pilnavertį visuomenės gyvenimą, palaiko socialinius ryšius su artimaisiais, gali mokytis ar dirbti ir tuo pačiu metu yra intensyviai stebimas probacijos tarnybos pareigūnų. Probacijos tarnybos darbuotojui kiekvienu atveju nereikia vykti pas nuteistąjį ir kontroliuoti, ar jis yra nustatytu laiku namuose. Kontrolė vykdoma elektroninio stebėjimo įtaiso ir sudarytos individualios dienotvarkės pagalba.
Svarbu, kad apie intensyvią priežiūrą teigiamai atsiliepia ir patys nuteistieji. Viena iš jų - Kauno apygardos probacijos tarnybos priežiūroje esanti Ugnė (vardas pakeistas). Moteris 2011 m. Vilkaviškio r. apylinkės teismo nuosprendžiu nuteista 2 metų ir 10 mėnesių laisvės atėmimo bausme, bausmę atliekant pataisos namuose. Ugnė sutiko, kad jai būtų taikoma intensyvi priežiūra elektroninėmis stebėjimo priemonėmis. Panevėžio pataisos namų Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisija priėmė nutarimą taikyti Ugnei lygtinį paleidimą su intensyvia priežiūra, kurį Panevėžio m. apylinkės teismas patvirtino nutartimi.
Bausmių vykdymo kodekso 157 str. pakeitimas, leidžiantis nuteistiesiems, sutinkantiems, kad jiems būtų taikoma intensyvi priežiūra, būti lygtinai paleistiems iš pataisos įstaigų likus šešiems mėnesiams iki jų galimo lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigų įsigaliojo tik nuo 2012 m. liepos 1 d. Jei šio pakeitimo nebūtų, Ugnė nebūtų turėjusi galimybės iš pataisos įstaigos būti paleista anksčiau nei 2013 m. balandį, o su intensyvia priežiūra buvo paleista 2012 m. gruodžio mėn.
Ugnė augina pusantrų metukų sūnų, kurį jai atliekant laisvės atėmimo bausmę Panevėžio pataisos namuose laikinai globojo senelė. Mažyliui tebuvo vos aštuoni su puse mėnesio, kai abu jo tėvai buvo pasiųsti atlikti laisvės atėmimo bausmes. Nauji įstatymai sudarė galimybę šiam mažyliui daug anksčiau susigrąžinti mamą, kuri yra nepaprastai svarbi šio tarpsnio vaiko vystymuisi ir raidai. Ugnė jau pirmąją lygtinio paleidimo savaitę apsilankė rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriuje, siekdama atgauti teisę pačiai auklėti ir auginti sūnų, ko pasekoje laikinoji globa berniukui buvo panaikinta ir vaikas šiuo metu gyvena su mama.
Intensyvios priežiūros dėka Ugnei anksčiau laiko atsivėrė pataisos namų durys į laisvę, atsirado galimybė susitikti ankščiau laiko su sūnumi. Moteris šias įstatymų jai suteiktas galimybes labai brangina ir laikosi visų nustatytų intensyvios priežiūros sąlygų.
Kalėjimų departamento 2013 m. vasario 11 d. duomenimis, iš pataisos įstaigų likus šešiems mėnesiams iki jų galimo lygtinio paleidimo yra paleisti 23 asmenys taikant jiems intensyvią priežiūrą elektroninėmis stebėjimo priemonėmis.