Siekiant užkardyti alkoholinių gėrimų gėrimą viešosiose vietose bei girtų asmenų pasirodymą, ilgąjį savaitgalį visoje Lietuvoje bus organizuojamos tikslinės policinės priemonės.
Jų metu ypatingas dėmesys bus skiriamas į masinių susibūrimų vietas (parkus, skverus, paplūdimius), pasilinksminimo vietas (diskotekas, koncertų vietas ir pan.), vietas, kuriose gali būti girtaujama (svaiginamasi ir pan.), pranešė Policijos departamentas.
Ilgojo savaitgalio dienomis - penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį - pajėgas stiprina ir eismo priežiūros padaliniai, kurie organizuos policines prevencines priemones, skirtas transporto priemonių vairuotojų blaivumui (apsvaigimui nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų) tikrinti. Ypatingas dėmesys bus skiriamas krašto ir rajoniniams keliams, gyvenvietėms, kaimo vietovėms. Vienos priemonės trukmė - ne mažiau nei dvi valandos.
Lietuvos policija primena, kad alkoholinių gėrimų (alaus, sidro, kitų silpnųjų gėrimų) gėrimas viešoje vietoje užtraukia administracinę atsakomybę. Visų gyventojų prašome būti tolerantiškais, laikytis Kelių eismo taisyklių, negadinti šventiškos nuotaikos sau ir kitiems.
Vidaus reikalų ministras Regimantas Čiupaila ilguosius savaitgalius yra įvardijęs papildoma grėsme viešajam saugumui. Šiemet per kiekvieną ilgąjį savaitgalį policija stiprina pajėgas viešajai tvarkai saugoti.
Per Velykinį savaitgalį šiemet Lietuvoje buvo užfiksuoti 856 viešosios tvarkos pažeidimai: daugiausia - alkoholio vartojimas viešoje vietoje, muštynės, konfliktai butuose, įvairūs chuliganizmai. Į ligonines buvo atvežta ir alkoholiu apsinuodijusių žmonių, kurie vėliau mirė.
Nemažai nusikaltimų, viešosios tvarkos pažeidimų ir tragiškų avarijų įvyko ir per kitus ilguosius savaitgalius.
Su sekmadieniais sutampančias šventines dienas perkeliant į darbo dienas, per metus susidaro 8 ilgieji savaitgaliai: kovo 11-ąją, per Velykas, minint gegužės 1-ąją ir Motinos dieną, švenčiant Jonines, Valstybės dieną, Žolinę, taip pat lapkričio 1-ąją ir per Kalėdas.