Į rusų propagandos spąstus įrėplioję skuodiškiai permąstys savo ryšius su Rusija

Plungiškiai ieško meno kolektyvų keliauti į Rusiją, o skuodiškiai patys ten traukia nusilenkti Sovietų Sąjungos kariui. Ir visa tai vyksta po to, kai Rusija nusprendė nebeįsileisti „Misija Sibiras“ dalyvių. Politologai savivaldos politikus ragina kritiškai mąstyti prieš vykstant į bet kokius renginius Rusijoje, o patys vietos politikai savo ryšius su Rusija ketina permąstyti.

8

Pagrindinė Rusijos televizija „Rossija24“ nušvietė Skuodo rajono delegacijos vizitą į Sovietų Sąjungos kario Michailo Ivanovičiaus Čebodajevo atminimo ceremoniją Chakasijoje, Rusijoje. Latvijoje žuvęs M. Čebodajevas palaidotas Skuode su kitais Sovietų Sąjungos kariais, čia pokariu jam iškeltas paminklas.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Į rusų propagandos spąstus įrėplioję skuodiškiai permąstys savo ryšius su Rusija

Persvarstys bendradarbiavimą

Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas portalui tv3.lt pasakojo, kad savivaldybės bendradarbiavimas su Chakasijos bendruomene vyksta jau kurį laiką – skuodiškiai ten vyko 2014 m., o delegacija iš Chakasijos pernai lankėsi Skuode. Pats meras bendruomenių ryšius laiko kultūriniu bendradarbiavimu.

Tačiau pamatęs, kaip visuomenė ir žiniasklaida sureagavo į liepos pradžioje įvykusią skuodiškių išvyką, meras pripažįsta, kad bendradarbiavimą teks permąstyti.

„Turėsime apsitarti, apsvarstyti visus už ir prieš“, – kalbėjo P. Pušinskas.

Jis neslepia, kad, prieš vykdama į Chakasiją, skuodiškių delegacija apsilankymo programos neturėjo, „buvo tik kvietimas į jų rajono šventę“. Išvykos išlaidas padengė pati savivaldybė, o apgyvendinimu pasirūpino vietiniai.

„Ir kultūrinė programa, susipažinimas su aplinka, ir verslu, kas ten pas juos yra aktualu. Kiek mane pasiekė informacija, buvo ir pas vieną verslininką, kuris žirgyną turi, kur žirgai pasaulyje garsūs. Paskui buvo mėsos perdirbimo įmonėje. Kaip mane informavo, (kario pagerbimo ceremonija – aut. past.) buvo tik vienas iš epizodų visos kelionės“, – teigė meras.

REKLAMA

P. Pušinskas nesistebi, kad Rusijos televizija iš viso lietuvių vizito reportaže panaudojo tik epizodą, kuriame skuodiškiai lankosi kario pagerbimo ceremonijoje. Meras taip pat pripažįsta, kad savivaldybė galėjo numatyti, kad jų laukia kažkas panašaus.

„Kaip aš buvau informuotas, ta televizija sekiojo juos visos kelionės metu. Bet buvo, kaip buvo, parodė tik tą momentą. Kadangi, žinant dabartinę situaciją, žinant propagandą, parodė tik tą momentą. Kitų momentų nerodė. <...> Jų politika yra žinoma. Kažkiek gal ir galėjome numatyti, kad gali kažkas panašaus būti, bet nei interviu davė, nieko. Jau buvo apsispręsta neduoti interviu kažkokioms televizijoms, nekomentuoti“, – teigė P. Pušinskas. 

Trūksta kritiškumo

Kiek mažiau nei prieš savaitę Plungės rajono savivaldybės vardas nuaidėjo per žiniasklaidą, kai savivaldybė ieškojo meno kolektyvų vykti į Krasnogorske, Rusijoje, vykstantį meno festivalį. Tąkart portalo tv3.lt kalbintas Plungės rajono vicemeras Mindaugas Jurčius kvietime problemų neįžvelgė.

Po šių istorijų Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala siūlo politikams kritiškiau vertinti iš Rusijos gaunamus kvietimus.

„Reikalingas kritinis vertinimas kiekvienu atveju, neturėtų būti laukiama kažkokių draudimų iš valstybės institucijų ar pagrūmojimų pirštu. Turėtų būti gebėjimas kritiškai vertinti situaciją. Juo labiau, kad Plungės atveju jau buvo situacija, kai važiavo praėjusiais metais į vieną renginį, bet programa buvo šiek tiek kitokia, nei buvo planuota iš pradžių, ir įvyko susitikimas su „Naktiniais vilkais“, kurie akivaizdžiai turi politines sąsajas su V. Putinu. Gali iš principo nežinoti, kas vyksta, nes programa keičiasi eigoje“, – tv3.lt kalbėjo L. Kojala.

Jis neatmeta galimybės, kad Lietuvos delegacijos gali vykti į Rusiją ir megzti ryšius, tačiau apie tai reikia kalbėti ir diskutuoti, „turint omenyje niuansus, kurie gali iškilti“.

REKLAMA

Rusijos televizija skuodiškių vizitą į Chakasiją išnaudojo savo naudai, pavaizduodama, kad Lietuviai taip mezga santykius tarp šalių ir gerbia Sovietų Sąjungos didvyrį. L. Kojala svarsto, kad analogiški lietuvių pasirodymai Rusijoje ir toliau gali būti išnaudojami Rusijos vidaus propagandai.

„Vėlgi, labai sunku sakyti, kad vieni ar kiti renginiai neturi politinio atspalvio. Bet koks procesas gali turėti politinį atspalvį, gali būti naudojamas žiniasklaidoje. Reikia tą suvokti ir dabartinės situacijos kontekste vertinti kritiškai, nes būtų naivu tikėtis, kad kiekvienas renginys įvyksta ir tai yra tiesiog tas pat renginys ir nieko daugiau. Manau, kad ypač dabartiniame kontekste būna labai retai“, – sakė analitikas.

Nelaiko savęs politikais

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys konservatorius Arvydas Anušauskas pastebi tendenciją, kad savivaldos politikai nelinkę savęs ir savo veiksmų laikyti politiškais, todėl ir palaiko vienokius ar kitokius santykius su Rusija.


Rašyti komentarą...
T
Tai
2018-07-30 19:57:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek tau moka uz tokius komentarus runkeliskus?
Atsakyti
0

M
Mambo
2018-07-30 18:42:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar vieni koloborantai.garantuotai uz reklama kaip lietuviai myli rusu karius.gauna uzmaskuota atlygi.cia vsd turi atlikt savo pareiga.
Atsakyti
0

N
Nukopijuota
2018-07-30 20:00:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Komentarai pagirti Landsbergį – 15 Eur.

Pasidalinti oficialia statistika – 5 Eur.

Parašyti postą ant sienos ( ne mažiau 100 žodžių) – 10 Eur.

Pasikapoti su vatnikais komentaruose ( ne mažiau nei 5 atsakymai) – 10 Eur.

Jeigu laimite ginčą -15 Eur. ( +bonusas 5 Eur. jei ginčo gale jus pasiunčia ar kitaip iškeikia)

Norime priminti, jog tai neturi tapti prievartiniu darbu, o turėtų būti tiesiog smagus laiko praleidimas. Mėnesio pabaigoje susumavus rezultatus, pinigai jums bus pravesti į banko sąskaitą.

Nepamirškite padaryti screenshot, ir atsiųsti to mums, kad įsitikintume, jok viskas tikra! Be screenshot, už veiklą atlyginama nebus! Dėl daugiau informacijos rašykite mums adresu : [email protected]

Pagarbiai, Elfų vadovybė

Elfai finansuoja
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų