Ramiai, vidury baltos dienos į sodybą Ignalinos rajone sliūkina rudasis lokys, arba liaudyje vadinama meška. Tik šūktelėjus netikėta viešnia nuskuodžia į mišką. Šiais vaizdais socialiniame tinkle pasidalijusi moteris juokauja, kad viešnia galėtų elgtis ir mandagiau.
Žavėtis priverčia ir Žeimenos upėje, Švenčionių rajone, besimaudanti meška. Dar vieną rudąjį lokį liudininkai nufilmavo iš automobilio.
„Nieko nuostabaus. Paskutiniais duomenimis, mūsų draugijos pirmininkas Truskavos medžioklės plotų vienete Kėdainių rajone iš labai arti, gal iš 10 metrų sutiko mešką. Meškos tampa mūsų gyvenimo kasdienybe. <...>
Galime jau drąsiai teigti, kad Lietuvoje galbūt jau virš 10 meškų tikrai jau gyvena. Galime taip pat daryti prielaidą, kad jau meškos vedasi ir mažylius“, – sakė Panevėžio medžiotojų ir žvejų draugijos vadovas Rimantas Misevičius.
Pastebi ir jauniklių
Kovo pabaigoje miškininkui Kupiškio rajone pavyko ne tik savo akimis pamatyti, bet ir iš automobilio nufilmuoti meškos jauniklį. Žinovai neabejoja, kad tai jau vietiniai gyventojai.
„Meškos nėra ant tiek agresyvios, kad staiga pradėtų žmonėmis domėtis. Aš manau, priprasim, kuo daugiau, tuo dažniau ir priprantam prie viso to, nieko baisaus“, – sakė gamtininkas Antanas Slučka.
Gamtininkas prisimena pats savo akimis matęs mešką. Tiesa, ne Lietuvoje.
„Sustojo ir žiūri į mus, žiūri, ką mes darysim, mes žiūrim, ką ji darys. Mes po truputį, po truputį atsitraukėm, o ji apsisuko ir nuėjo“, – pasakojo A. Slučka.
Toks elgesys, anot žinovų, ir rekomenduojamas sutikus plėšrūną. Neprovokuoti, o stengtis ramiai, be panikos pasišalinti.
„Kur yra meškų pasirodymo vietos, eiti specialiai apsiginklavus kamerom, fotoaparatais tikrai nepatarčiau. Leiskime joms veistis, leiskime joms ramiai gyventi“, – sakė R. Misevičius.
Žinovai sako, kad meškos į Lietuvą sugrįžo po bene gero šimtmečio.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:








































































































































































































































































Žemaitijoje meškos apeina sodybas kur iškeltos Žemaitijos vėliavos , nes jose yra pavaizduotos meškos simbolis , taip joms yra išreikšta pagarba dar nuo ankstyvų viduramžių.