Jis į šią gydymo įstaigą pervežtas iš Jonavos ligoninės.
Įvykio aplinkybės aiškinamos.
Šeima nebuvo žinoma
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Deivydas Aidukas pabrėžė, kad apie šį jautrų įvykį pranešė medikai, tad iškart po gautos žinios vaiko teisių gynėjai vyko į gydymo įstaigą, kurioje ir šiuo metu yra gydomas bei prižiūrimas galimai medikamentais apsinuodijęs vaikas:
„Linkime mažyliui kuo greičiau pasveikti ir sugrįžti į namus. Artimiausiu metu vaiko teisių gynėjai susisieks su minimo vaiko šeimos nariais ir vertindami vaiko situaciją aptars pagalbos šeimai galimybes. Anksčiau šiai šeimai nėra tekę inicijuoti socialinių partnerių teikiamų paslaugų. Visas su įvykiu susijusias aplinkybes aiškinasi ir vertina teisėsaugos atstovai.“
Vaiko teisių gynėjai primena, kad siekiant pasirūpinti kasdieniu vaikų saugumu, tėvams ir kitiems suaugusiesiems svarbu nuolat išlikti budriems ir dėmesingiems. Ypatingo dėmesio ir greitos reakcijos reikalauja situacijos, kai šalia yra judrus, smalsus ir aplinką tyrinėjantis mažylis.
Pastebime, jog mažamečių vaikų apsinuodijimo medikamentais ar kitomis psichoaktyviosiomis medžiagomis atvejai nėra dažni, tačiau visgi jų pasitaiko.
Siekiant išvengti tokio pobūdžio skaudžių situacijų, suaugusiesiems labai svarbu pasirūpinti, jog įvairūs vaistiniai preparatai namuose būtų laikomi vaikams sunkiai pastebimose bei pasiekiamose vietose. Pasitaiko situacijų, jog ligos metu, tėvai, siekdami įkalbėti vaiką išgerti vaistus, palygina juos su saldainiais, tad ilgainiui toks palyginimas gali suklaidinti vaiką, manant, jog tai skanėstai, kurių galima paragauti be priežiūros. Suaugusiesiems svarbu pasirūpinti, jog visi vaistai namuose būtų laikomi jiems skirtose originaliose ir sandariose pakuotėse, periodiškai peržiūrėti jų galiojimo terminus, apsvarstyti apie specialius spintelių, kuriose laikomi medikamentai, užraktus bei kitas apsaugos priemones.
Taip pat tėvams svarbu nuo pat mažumės kalbėtis su vaikais jiems supranta kalba apie įvairių psichoaktyviųjų medžiagų sukeliamą poveikį ir galimą pavojų jų sveikatai, aptarti saugaus elgesio namuose taisykles, priminti šeimoje galiojančius susitarimus.
Minint kitus dažniausius mažamečių vaikų susižalojimų būdus namuose – nukritimus nuo baldų, iškritimus pro langus bei balkonus, apsideginimus ugnimi bei karštais skysčiais, nukrėtimus elektros srove ir pan. – svarbu priminti, jog šiandien, siekiant didesnio vaikų saugumo namų aplinkoje, yra sukurta daugybė inovatyvių priemonių, pavyzdžiui, vaikiškų lovų sienelės, elektros lizdų apsaugos, langų, durų ir stalčių fiksatoriai, laiptų ar židinių tvorelės ir pan. Žinoma, net ir naudojant minėtas apsaugas, suaugusiesiems visuomet svarbu įsitikinti, kad net ir akimirkai vienas paliktas vaikas yra saugiame aukštyje ar šalia daiktų, kurie nekelia grėsmės jo sveikatai bei gyvybei.
Svarbu prisiminti, kad net ir trumpam nukreiptas suaugusiųjų dėmesys ar saugių aplinkos sąlygų vaikui trūkumas, bet kada gali virsti nelaimingu atsitikimu.
Kilus klausimams, kviečiame žiūrėti Vaiko teisių TV arba konsultuotis su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 0 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant Skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!