Šiandien Seimas priėmė Rinkimų į Europos Parlamentą įstatymo pataisas, numatančias sumažinti Lietuvos atstovų Europos Parlamente (EP) skaičių nuo 13 iki 12.
Už įstatymo pataisas balsavo 90 parlamentarų, susilaikė 3.
Priimtu Įstatymu į nacionalinę teisę perkeliama Europos Sąjungos teisės aktu nuostata dėl Lietuvoje renkamų narių į Europos Parlamentą skaičiaus: nustatoma, kad Lietuvoje renkamų EP narių skaičius turi būti nustatomas Europos Sąjungos teisės aktais, nes tas skaičius ateityje gali kisti į Europos Sąjungą įstojus daugiau valstybių narių.
Be to, nustatoma, kad kandidatų skaičius sąraše (jungtiniame sąraše) negali daugiau nei du kartus viršyti Lietuvoje renkamų EP narių skaičiaus.
Galiojančiame Rinkimų į Europos Parlamentą įstatyme yra nurodoma, kad pagal Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą Sutarties Stojimo aktą Lietuvoje yra renkama 13 Europos Parlamento narių. Ši nuostata neteko galios dėl Rumunijos ir Bulgarijos įstojimo į Europos Sąjungą 2007 metais. Dėl naujų valstybių narių įstojimo pasikeitė Lietuvoje renkamų atstovų į Europos Parlamentą skaičius. Pagal Nicos sutartį ES narėmis tapus 27 valstybėms Lietuvoje bus renkami ne 13, o 12 Europos Parlamento narių. Pasak aiškinamojo rašto, ateityje šis skaičius taip pat gali kisti į Europos Sąjungą įstojus daugiau valstybių narių. Pagal nustatytą formulę visos valstybės narės pasiskirsto nekintamą 736 Europos Parlamento vietų skaičių.
Europos Parlamento nariai renkami 5 metų kadencijai vienoje daugiamandatėje rinkimų apygardoje, apimančioje visą valstybės teritoriją, pagal proporcinę rinkimų sistemą preferenciniu balsavimu.