Jauna mergina išsklaido mitus apie pavojingus gyvius ir nenormalaus dydžio vorus, dėl kurių žmonės prisibijo lankytis Australijoje. Pasak jos, tą egzotiką galima pamatyti tikrai ne didžiuosiuose Australijos miestuose, kur paprastai žmonės keliauja.
„Nėra tokių neįprastų sąlygų, nebent esi kur nors giliai vidury niekur. Kai campinom [stovyklavome], vienintelis dalykas, kurį aš mačiau, tai buvo kalakutas, naktį matėm kelias kengūras ir mačiau labai didelę skruzdėlę“, – tvirtina keliaujanti lietuvė.
Kaip sutaupyti ir atskirti tikras kainas nuo padidintų specialiai turistams?
Tolimos šalys žmones atbaido ir dėl bilietų kainų. Tačiau štai Meda sako, jog bilietus galima rasti už 600 eurų į priekį ir atgal. Lietuvė atkreipia dėmesį, kad bilietų paieškai reikia skirti laiko, o ne griebti pirmą pasitaikiusį pasiūlymą, nes taip ir išleidžiama daugiau.
Tačiau mergina pastebi, kad Australijoje nėra taip pigu kaip Azijos šalyse. Pasak jos, kainos didesnės nei Lietuvoje. Ji neslepia, jog už kambario nuomą 36 aukšte su vaizdu į vandenyną ji moka 170 eurų per savaitę (680 eurų per mėnesį). Tačiau kainas atperka didelės gyventojų algos.
„Aš čia esu kelis mėnesius, bet man jau pavyko susitaupyti kelionei į Naująją Zelandiją ir per pirmas dvi savaites susiradau darbą“, – užsimena pašnekovė.
Ji priduria, kad kelionėse jai sutaupyti pinigų padeda ir savanorystės pas vietinius, kurias siūlo įvairios internetinės svetainės. Taip keliaudama Meda ženkliai susimažina savo išlaidas.
„Už kelias valandas savanorystės per dieną gauni nemokamą apgyvendinimą, kartais maitinimą ir įvairių priedų“, – apie savanorystę užsienyje programas savo socialiniuose tinkluose rašė ji.
Meda pabrėžia, kad labai pravartu tik atvykus į naują vietą susipažinti su vietiniais žmonėmis, nes taip lengviau išvengti nerealistiškai didelių kainų, kurias turistams paprastai pateikia kaip įprastas.
„Vietiniai supažindina su savais pažįstamais ir duoda kontaktus, tada automatiškai, kai nueini pas tą vietinio duotą kontaktą, tu ir gauni kitokias kainas, bet reikia nebijoti ir derėtis, nes jie tas kainas tikrai užsikėlę 10 tūkstančių kartų daugiau.
Tai, tarkim, taksi kelionė verta euro, bet jie pasako 20, tai tu žinai, kad tikrai tokių kainų nėra ir tu automatiškai leidi tą kainą iki 2 €3. Jiems čia vis tiek yra biznis“, – patarimais dalinasi Australijoje gyvenanti lietuvė.
Kultūriniai skirtumai ir neturistinių vietų privalumai
Australijoje, jos patirtimi, ypač anksti žmonės pradeda dieną. Viskas prasideda kur kas anksčiau negu Lietuvoje. Dėl to lietuviams gali užtrukti, iki kol pripras prie neįprasto gyvenimo ritmo.
„Australijoj mes turim kultūrą, kad žmonės labai anksti keliasi, kai, pavyzdžiui, aš tiek Lietuvoj, tiek kai keliaudavau, keldavausi apie 8–9, o čia aš keliuosi 5–6 ryto ir visi taip keliasi tai tiesiog pripranti vėlgi“, – pasakoja Meda.
Jauna mergina neslepia, jog jai maloniau keliauti po šalių neturistines vietas, nes vietiniai paprastai labai šiltai priima turistus, kai jų daug nesutinka.
„Aš, pavyzdžiui, esu tranzavus Armėnijoj ir ten tikrai mažai tų turistų, o mes net nekalbėjome rusiškai, kai ten visi kalba rusiškai, tai mus visiškai paprasti vietiniai žmonės, gatvėse sutikę, kviesdavo į savo namus, paruošdavo didžiausius stalus su maistu.
Tranzuodami išvis nežinau, ar laukėm daugiau nei 5 minutes, nes visiems labai įdomu ir visi džiaugiasi, kad tiesiog lankai jų šalį, jų vietas ir kaimynystes“, – vietinių svetingumu neturistiniuose kampeliuose džiaugiasi pašnekovė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!