Laukiantys gerų orų ir ieškantys progos pailsėti gamtoje, prie vandens, su įvairiomis pramogomis, žmonės šiais metais teigia nusivylę pasiūla.
Pasibaisėjo sodybų kainomis
Vilija (vardas pakeistas – aut. past.) naujienų portalui tv3.lt pasakoja, kad ieškojusi kur praleisti savaitgalį su draugų grupe – patyrė šoką.
Pasak jos, labiausiai pribloškė ne tiek pasiūla, kiek „visiškai neadekvačios kainos“, mat už vieną naktį sodyboje kainos gali siekti ir keturženklius skaičius.
„Norėjome su draugų kompanija pailsėti prie ežero, apie 10 žmonių. Neieškojome jokios prabangos, tiesiog paprastos sodybos netoli ežero, gal kokios pirtelės, vandens pramogų.
Tų sodybų nemažai tikrai yra, bet apskambinome gal 40 sodybų ir mažiausia pasiūlyta kaina buvo apie 600 eurų, kiti nori ir 800, o kai kurie net 1 tūkst. eurų arba dar daugiau prašo, kosmosas“, – pasakoja ji.
Vilija taip pat atkreipė dėmesį, kad kai kurie verslininkai klientų visiškai nesistengia pritraukti.
„Atrodo, kad turiu tempti už liežuvio, pati viską išsiklausinėti ir susižinoti, net apie apmokėjimus. Aišku, buvo ir tikrai labai mandagių bei malonių, bet daugumos bendravime jaučiasi, kad tie klientai jiems visiškai nerūpi. Manau, kad mokant tokias sumas, mažų mažiausiai norėtųsi malonaus ir aiškaus bendravimo“, – stebisi moteris.
Tiesa, Vilija pasakoja ir apie didelį užimtumą, mat sodybos taip paprastai ir greitai jau nebeišsinuomosi.
„Jau liepos pradžioje daug sodybų man sakė, kad iki vasaros galo vietų neturi. Bet mačiau feisbuke, kad labai daug žmonių paskutinę minutę atsisako ir atsilaisvina tos sodybos, nežinau, gal dėl orų tokių, tai šiaip galima ir užmatyti kažką gero, tik reikia labai stebėti“, – pasakoja ji.
Ar sodybas paveikė prasti orai?
Dalis kaimo turizmo sodybų savininkų iš tiesų pripažįsta, kad šią vasarą lankytojų susilaukia mažiau. Tiesa, lengviau verčiasi tie, kurie organizuoja ir priima didelėms šventėms, vestuvėms, krikštynoms ir panašiai. Vis dėlto verslininkai, siūlantys trumpą poilsį nedideliam asmenų kiekiui, nukenčia labiau.
Utenos apskrityje esančios sodybos „Pipirų Vila“ savininkas sako, kad skirtumą pajuto, tačiau didelės įtakos tai jiems neturėjo, nes susilaukia kitų užklausų – jubiliejams, krikštynoms ir kitoms šventėms, vykstančioms visais metų laikais.
„Birželis buvo prastas, tai lankytojų tikrai buvo mažiau, bet mes labai nepergyvenome, nes buvo visokių kitokių švenčių. Mes ir žiemą beveik nestovime tušti, nes vyksta įvairūs suvažiavimai ne tik vasarą. Tai ir šią vasarą, poilsiautojų ir turistų mažiau, bet jeigu ne jie, tai vis tiek atvyksta žmonės šventes visokias švęsti“, – teigia sodybos savininkas.
Visgi, jei ne įvairios šventės, vyras pripažįsta, kad būtų kur kas prastesnė situacija.
Kiek mažesnės „Šiūraičių sodybos“ savininkas taip pat sako, kad pastebi lankytojų sumažėjimą.
„Mažiau žmonių atvyksta tokiu oru. Būna visko, būna ir atsišaukia paskutinę minutę, kiti net nepraneša ir neatvažiuoja. Aišku, čia jau retesnės išimtys, bet būna visaip“, – pastebi vyras.
Problema ne tik prasti orai
Vis dėlto sodybų savininkai pastebi ir kitą priežastį, kodėl sumažėjo lankytojų – pasak jų, žmonėms darosi per brangu taip atostogauti Lietuvoje.
„Žmonėms gal jau Lietuvoje brangu darosi, gal į užsienius važiuoja, kur pigiau“, – sako vyras.
Pasak jo, kainos sodyboje nedidelės, gana standartiškos – 25 eurai už naktį žmogui. Už šią kainą žmogus gauna nakvynę, patalynę, malkas pasikūrenimui, priėjimą prie vandens.
„Būna žmonės susimoka kokį 100 eurų už parą, atvažiuoja, malkų išdegina porą palečių ir dar nepatenkinti išvažiuoja, nenori mokėti. Bet yra tokia situacija, kad jeigu kainą kelsi truputį, tai paprasčiausiai prarasi klientus“, – sako jis.
Taip pat kainų nekelia ir Utenos apskrities sodybos savininkas, kurio teigimu, jau eilę metų kaina lieka ta pati.
„Mes sodybą nusipirkome nuo 2020 metų, ją renovavome, paskui per karantiną niekas dirbti neleido nei poilsiautojų nebuvo. Bet kai buvo kaina žmogui 20-25 eurai, taip skaičiuojama ir iki dabar“, – nurodo vyras.
Vyraujančios sodybų kainos – už naktį ir 1200 eurų
Naujienų portalas tv3.lt apžvelgė sodybų kainas rugpjūčio savaitgalį 10-čiai žmonių.
Štai sodyboje Ukmergėje, netoli Šventosios upės, poilsis vienai nakčiai kainuotų 460 eurų. Sodyboje už papildomą kainą galima užsisakyti kubilą (70 eurų) ir pirtį (50 eurų).
Ieškantiems prabangesnių variantų, netoli Vilniaus, Trakų rajone, privati sodyba su pirtimi, siūlančia platų pramogų pasirinkimą – biliardą, krepšinį, baseiną, stalo tenisą, stalo futbolą, padelį, valtis bei galimybę pažvejoti šalia nedidelių krioklių. Tokia sodyba vienai nakčiai draugų kompanijai aš šeimos susibūrimui kainuotų 1,208 eurus.
Yra ir pigesnių variantų – Paunguriuose, prie pat vandens įsikūręs paprastas namelis, talpinantis 10 žmonių, kuriame yra virtuvė, vonios kambarys, tualetas, nakčiai kainuotų vos 279 eurus. Tiesa, kubilas ir pirtis čia taip pat būtų už papildomą kainą.
Paprastų stovyklaviečių prie vandens, kur galima atvykti dienai, kaina žmogui prasideda nuo 8 eurų. Tokios, kurios stovyklavietės viduje siūlo daugiau patogumų, tualetus, pavėsines, šašlykines ar vandens pramogas, kaina gali kilti iki 15-20 eurų žmogui.
Papildomai norint atvykti ir nakvoti su palapinėmis, kaina taip pat kyla – priklausomai nuo vietos ir patogumų pasiūlos, iki kelių dešimčių eurų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!