• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai socialiniuose tinkluose ėmė diskutuoti, kad pastebi daugiau nei įprasta Lietuvos kariuomenės šarvuotosios technikos. Lietuvos kariuomenė ramina, kad tai iš anksto suplanuotas judėjimas ir nėra priežasčių nerimauti.

Gyventojai socialiniuose tinkluose ėmė diskutuoti, kad pastebi daugiau nei įprasta Lietuvos kariuomenės šarvuotosios technikos. Lietuvos kariuomenė ramina, kad tai iš anksto suplanuotas judėjimas ir nėra priežasčių nerimauti.

REKLAMA

Žmonės socialiniuose tinkluose dalijosi, kad ketvirtadienį ir penktadienį ant tralų pastebėjo Minsko plento link vežamus šarvuočius M113.

Paklausus Lietuvos kariuomenės, kodėl toks judėjimas vyksta, pateiktas toks paaiškinimas:

„Lietuvos kariuomenė pajėgų į Lietuvos – Baltarusijos pasienį nesiunčia. Matomas judėjimas yra Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto pėstininkų bataliono karinio vieneto ir technikos grįžimas iš Brigados generolo Kazio Veverskio (Kazlų Rūdos) poligono į Nuolatinę išsidėstymo vietą Rokantiškėse.“

Įbauginti bando ir Lukašenkos režimas

Šį savaitgalį vyks Rusijos prezidento rinkimų imitacija, vėl bus perrenkamas Vladimiras Putinas. VSD jau perspėjo institucijas padidinti budrumą.

REKLAMA
REKLAMA

Įbauginti Lietuvos žmones bando ir Lukašenkos režimas. Baltarusių stebėtojai pranešė, kad naktį Ašmenoje, kuri yra per 50 kilometrų nuo Vilniaus, buvo atvežta karinės technikos. 9 tankai, 24 šarvuotos pėstininkų kovos mašinos ir kitas transportas. Iš viso 46 mašinos. 

REKLAMA

Tiesa, mūsų kariuomenė apie šiuos veiksmus žinojo, mat šią savaitę baltarusiai rengia karines pratybas. Arvydas Anušauskas sako, kad žmonės pagrindo nerimauti nėra.

VSD perspėjo institucijas padidinti budrumą

„Ko tikėtis? Galbūt vėl kokių nors gąsdinimų opozicijos, arba kažkokių pareiškimų iš Užsienio reikalų ministerijos, arba kažkokios isterijos, kad kažkur kažkam neleido balsuoti, ar dar kažką, ar kažkokios institucijos užkirto kelią“, – įspėjo Valstybės saugumo departamento vadovas Darius Jauniškis.

REKLAMA
REKLAMA

Šį sekmadienį į Rusijos ambasadą Vilniuje balsuoti keliaus Rusijos piliečiai, esantys Lietuvoje. Bet tądien ten planuojamas ir protestas. Su būsimais rinkimais saugumas sieja ir išpuolį prieš Volkovą. Bet ar tyrimas stumiasi į priekį – D. Jauniškis nesako.

Tai pavyzdys, kad rusų agentai jau nebeapsiriboja vien informaciniais išpuoliais – vis dažniau vyksta ir kinetinės operacijos, kitaip tariant, fiziškai kažką padarant ne internete. Garsiausiai nuskambėjo 2 kartai, kai dažais aplietas Adolfo Ramanausko-Vanago paminklas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes turime būti atsparūs, mes turime taikyti kontrpriemones. Pavyzdys – Kovo 11, Vasario 16, naktį Antakalnio kapinės, kur mums daug, visiems brangių paminklų. Šauliai patruliuoja, naktį patruliuoja, padeda policijai užtikrinti viešąją tvarką, jeigu kažkoks vandalas, įgalintas penktakolonininkas bandytų ką nors padaryti, kirstų per ranka“, – tvirtino Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Kremliaus agentai aktyvūs visose Baltijos šalyse. Latvijoje ir Estijoje taip pat terlioja paminklus, buvo apgadinę Estijos ministro mašiną, o Rygoje prieš porą savaičių į Okupacijos muziejų net įmetė Molotovo kokteilius.

REKLAMA

Pareigūnams pavyko surasti išpuolį padariusio vyro kaukę ir pirštines. Ir pagal DNR susekė, kad tai policijai jau žinomas vyriškis. Jis buvo sulaikytas. Paaiškėjo, kad į šį įvykį įsivėlę ir dar vienas vyras bei moteris. O už nusikaltimo stovi Rusijos tarnybos.

„Jie buvo pasiruošę, tai nebuvo spontaniškas veiksmas. Aš taip pat manau, kad jie 3 nėra vieninteliai kaltininkai. Manau, bus ir daugiau įtariamųjų, bet tyrimas vis dar vyksta“, – sakė Latvijos vidaus reikalų ministras Rihards Kozlovskis.

veza Ukrainai padovanot,mums ginklu nereik,anot Nausedos,Ukraina apgins nuo visu priesu.
Padėsim ukrainieciam žudyt okupantus ruskius..dar pas mus iššaudysim 5koloną ruskių...viskas tik į gera
Ruskiu bmp
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų