• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltarusijos stebėtojų grupė „Belaruski Hajun“ skelbia, kad Baltarusija savo karinius dalinius perkėlė prie pasienio su Lietuva, prie Ašmenos.

13

Baltarusijos stebėtojų grupė „Belaruski Hajun“ skelbia, kad Baltarusija savo karinius dalinius perkėlė prie pasienio su Lietuva, prie Ašmenos.

REKLAMA

„Kaip ir manėme anksčiau, 19-osios mechanizuotosios brigados daliniai (1-asis atskirasis mechanizuotasis batalionas, in/h 14398; 4-asis atskirasis tankų batalionas, in/h 22092) perkelti į Ašmenos rajoną (pasienyje su Lietuva).

Kaip praneša @belzhd_live, šį vakarą į Ašmenos stotį atvyko ešelonas su karine technika. Atvykusios technikos kiekis atitinka nepilnos sudėties mechanizuotąjį batalioną, sustiprintą tankų kuopa“, – rašo stebėtojai.

Atstumas nuo Ašmenos iki Vilniaus yra apie 50 km.

Perkėlimas vyko trimis etapais

19-osios mechanizuotosios brigados padalinių perkėlimas į pasienį vyko keliais etapais:

REKLAMA
REKLAMA
  • Kovo 11 d. Zaslonovo stotyje buvo suformuotas pirmasis ešelonas su 1-ojo atskirojo mechanizuotojo bataliono technika. Kovo 12 d. ešelonas buvo pastebėtas Oršoje.
  • Kovo 13 d. iš Zaslonovo stoties išvyko antrasis ešelonas su 4-ojo atskirojo tankų bataliono technika.
  • Kovo 13 d. abu ešelonai buvo sujungti į vieną ir toliau siunčiami į Ošmanų stotį.

Apie kitų Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų dalinių dalyvavimą apžiūroje kol kas nepranešama.  

REKLAMA

Ministras: tai mums buvo žinoma

Lietuvos tarnybos įspėja, kad Rusijos prezidento rinkimų fone gali vykti provokacijos Lietuvos viduje ar aplinkui šalį, kuriomis siekiama įbauginti Lietuvos gyventojus, tačiau tikro pavojaus nėra.

Savo ruožtu Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas portalui 15min sakė, kad Lietuvai buvo žinoma apie pasienyje rengiamas Baltarusijos pratybas.

„Kadangi Baltarusijoje vyksta pratybos, tai žinojome tas vietas ir atitinkamai Lietuvos kariuomenė visada reaguoja į tokius dalykus – turime savo planus“, – pasakojo A. Anušauskas.

REKLAMA
REKLAMA

KAM: nėra pagrindo nerimauti dėl pranešimų apie Baltarusijos pajėgų judėjimą Lietuvos pasienyje

Krašto apsaugos ministerija (KAM), reaguodama į viešojoje erdvėje pasirodžiusius pranešimus apie Baltarusijos karinių pajėgų judėjimą Lietuvos pasienyje, teigia, kad pagrindo nerimauti nėra.

„Baltarusija skelbia, kad šiuo karinių pajėgų patikrinimu reaguoja ir į Lietuvoje bei regione vykstančias nacionalines ir NATO pratybas. Karinė žvalgyba nuolat stebi ir vertina situaciją. Pagrindo nerimauti – nėra“, – ketvirtadienį išplatintame pranešime nurodė KAM.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak ministerijos, šalis vykdo rutininį savo karinių pajėgų kovinį rengimą.

„Šiuo metu vyksta intensyviausias kovinis rengimas, jo metu Baltarusijos kariniai daliniai stebimi ir prie Lietuvos sienos. Padidėjęs aktyvumas stebimas visuose pagrindiniuose Baltarusijos poligonuose“, – pranešė KAM.

„Suintensyvėjęs aktyvumas pastebimas ir oro erdvėje. Taip pat yra pašaukta ir nedaug rezervistų, kurie jungsis į pratybose dalyvaujančius Baltarusijos kariuomenės dalinius“, – pridūrė ministerija.

landsbergis aplenkė lukašenką !
landsbergis aplenkė lukašenką !
O landsbergis perkelė 150 000 baltarusių tiesiai į Vilnių !
Tai kas geriau padirbėjo ?
ši apgailėtina valdžia į mūsų šalį ir į gražią išsivysčiusią sostinę įleido per 240 tūkstančių bomžų, karinio amžiaus, rusakalbių imigrantų, tai neprilygstamo masto išdavystė. Juos VISUS reikia deportuoti Dabar. Žmonėms nuo jų bloga, jie niekada neintegruos ir tik kels vis daugiau problemų kaip Ukrainoje, Moldovoje, Gruzijoje.
42 vagonai 21 btras ir 7 tankai,baisu nerealiai:)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų