naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šių metų sausio mėnuo buvo vienas iš tamsiausių istorijoje – saulės spinduliai mus džiugino mažiau nei penkias valandas, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT).

Šių metų sausio mėnuo buvo vienas iš tamsiausių istorijoje – saulės spinduliai mus džiugino mažiau nei penkias valandas, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT).

REKLAMA

„Vilniuje šių metų sausio mėn. (remiantis preliminariais duomenimis) pretenduoja tapti mažiausiai saulėtu sausiu nuo pat tokių stebėjimų pradžios“, – rašoma tarnybos feisbuko puslapyje.

Kitas toks antirekordas pasiektas tik prieš 39 metus.

„1984 metais per visą sausį sostinėje Saulė švietė vos 9 val. Šiais metais kol kas išmatuota tik 4,9 val. Tuo tarpu, Nidoje ir Kybartuose Saulė švietė apie 4 kartus ilgiau (20,8-20,9 val.). Netgi ne taip toli nuo Vilniaus esančiame Kaune išmatuota 14,9 val. (t. y. ~3 kartus daugiau)“, – teigiama įraše.

LHMT primena, kad vidutiniškai ilgiausiai Saulė šviečia pajūrio ruože ir pamaryje, o trumpiausiai – pietrytiniuose rajonuose.

REKLAMA

Saulės spindėjimo trukmės minimalios sumos rekordai šių metų sausį buvo pasiekti penkiose meteorologijos stotyse: Vilniuje, Varėnoje, Utenoje, Dūkšte ir Lazdijuose.

REKLAMA

Utenoje saulė šių metų sausį be trikdžių švietė 6,6 val., buvęs rekordas 1986 metais siekė 7 val., Dūkšte – 8,7 val. (buvęs 2011 metų rekordas – 10,3 valandos). Lazdijuose saulės buvo 13,5 val. (ligšiolinis rekordas – 2002-aisiais, 20,1 valandos).

Pasak meteorologų, nedaug iki rekordo trūko ir kitoms vietovėms, kadangi saulės spindėjimo trukmė Lietuvoje vidutiniškai siekė vos 35 proc. sausio mėnesio normos.

Žiema dar parodys savo veidą

Artimiausiomis dienomis orai pernelyg nenustebins – bus toliau pilka ir su krituliais. Tačiau savaitgalį gali prireikti šiltesnių rūbų, sako sinoptikas Naglis Šulija.

REKLAMA

„Lietuvoje šiandien buvo apniukę, daug kur su pasikartojančiais krituliais orai. Negausūs krituliai vis kartosis ir artimiausią naktį, vyraus sniegas ir šlapdriba. Lijundra, plikledis ir rūkas taip pat galimi. Dieną irgi vis pasnyguriuos arba kris šlapios snaigės. Plikledis, lijundra irgi galimi.

Oro temperatūra artimiausią parą nepateiks nei didelių, nei mažų staigmenų. Paryčiais bus nuo 1, kur nors galbūt 2 laipsnių šalčio iki 1 ar dviejų laipsnių šilumos, rytoj dieną bus apie 1 ar du laipsnius šilumos, kai kur liks apie 0 laipsnių. Kur bus tos vietos, iš anksto pasakyti nėra įmanoma.

REKLAMA
REKLAMA

Kitaip tariant, orai kol kas drungni ir drėgni. Ir naktį, ir dieną kartkartėm vis pasnyguriuos arba kris šlapios snaigės, rūkas, lijundra ir plikledis taip pat galimi visą parą“, – prognozuoja sinoptikas.

Vis dėlto savaitgalis gali šiek tiek nustebinti.

Anot N. Šulijos, penktadienį vietomis negausiai pasnyguriuos, kai kada pasirodys pragiedruliai, sublizgės plikledis. Naktį pakutens šaltukas – paryčiais bus 2–4 laipsniai šalčio, prie pat jūros apie 1 šilumos, dieną bus 0–2, rytuose iki 3–4 laipsnių šalčio, prie jūros tas pat 1 laipsnis šilumos.

Šeštadienį kai kur truputį pasnyguriuos, naktį šals jau iki 6–8, šiaurės rytuose gali iki 10–12 laipsnių šalčio, nedidelis šaltukas išliks ir dieną. Sekmadienis bus dar šaltesnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų