REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Grožio paslaugos brangsta, o gražiai atrodyti nori kiekvienas. Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė sako, kad pastaruoju metu kai kurie šios srities specialistai paslaugas brangino apie 5-10 eurų, kai išlaidos augo praktiškai visose srityse. Vis tik yra salonų, kurie kainų vis dar nepakėlė: vieni to daryti neketina, kiti svarsto, kad kainos gali augti pavasarį.

Grožio paslaugos brangsta, o gražiai atrodyti nori kiekvienas. Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė sako, kad pastaruoju metu kai kurie šios srities specialistai paslaugas brangino apie 5-10 eurų, kai išlaidos augo praktiškai visose srityse. Vis tik yra salonų, kurie kainų vis dar nepakėlė: vieni to daryti neketina, kiti svarsto, kad kainos gali augti pavasarį.

REKLAMA

Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė sako, kad grožio paslaugų brangimas yra normalus reiškinys, mat jis vyko ir anksčiau. Moteris vardija, kad salonams brango komunalinės paslaugos, išaugo elektros kainos, be to brango ir darbo priemonės: plaukų dažnai, nagų lakai

„Pirmiausia, buvo nežmoniška infliacija, brango absoliučiai viskas: elektra, dujos, visos paslaugos susijusios. Vyko ir kainų kėlimas, bet jis nebuvo toks stiprus, kaip matau, kad yra rašoma ar komentuojama, kad nenormalios kainos. Tikrai, paslaugos yra pabrangusios nuo 5 iki 10 eurų. Tikrai žinau, kad ir manikiūras yra pabrangęs, nuo 2 iki 5 eurų. Brango plaukų dažymas“, – vardija J. Mačiulienė.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, infliacija grožio sektorių palietė labai stipriai, bet kirpėjai ir grožio specialistai kainas bijojo kelti stipriau: „Šita infliacija mus palietė labai stipriai ir negalima sakyti, kad kainų mes nepakėlėme, bet kainų kilimas buvo, mano pačios padaryta apklausa, ir tikrai yra daug kas parašęs nuoširdžiai, iki 10 eurų už paslaugą".

REKLAMA

Kirpėjų darbo priemonės ir įranga brango

Kirpėjai ir grožio specialistai vardija, kad jiems tenka apmokėti daugybę sąskaitų: sumokėti algas, mokesčius, nuomotis darbo vietą ir apmokėti komunalines paslaugas. O blogiausia tai, kad jei klientai pradeda išgyventi sunkesnius laikus, gali kai kurių paslaugų ir atsisakyti ar jų pirkti mažiau.

„Grožio paslauga – ne pirmo būtino prekė, visada sakiau ir sakysiu. Aš galbūt galiu neapsikirpti tris mėnesius, bet aš valgyti einu pirkti kiekvieną dieną“, – sako ji.

REKLAMA
REKLAMA

Ji vardija, kaip pakilo grožio paslaugoms reikalingų atlikti priemonių kainos: esą vien plaukų dažai, kainavę 12 eurų, dabar kainuoja apie 18 eurų. Kitų priemonių kainos taip pat ūgtelėjo nuo 10 iki 30 proc. 

Kainas kėlė ne visi: vieni jų žada nekelti, kiti laukia pavasario

Jurbarke įsikūrusio „LK grožio salono“ savininkė ir kirpėja Ligita Kuniauskienė sako, kad paslaugų kainų šiais metais dar nekėlė, nors priemonės jiems brango apie 10 proc. 

„Patys į minusą neinam, dėl to, kad yra labai daug klientų. Galvojam, tiesiog dabar visiems žmonėms sunku, jeigu pakelsim kainą, gali sumažėti klientų. Tai visi patenkinti, klientai eina savo laiku ir taip toliau. Nėra taip, kad būtų trūkumas, ar po Naujųjų metų būtų trūkumas klientų – ne nėra. Jie visi džiaugiasi, kad gali ateiti bet kada“, – teigė kirpėja ir grožio namų savininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J. Kuniauskienė vardija, kad kainų nekėlė ne tik kirpykla: „Pas mus yra tatuiruočių meistras, permanentinio meistrė, bet irgi jie kainų nekėlė“.

Pašnekovė vardija, kad dabar sulaukia klientų srauto iš kelių didesnių Lietuvos miestų, tokių kaip Tauragė, Šakiai, Kaunas ir svarsto, kad veikiausiai žmonėms apsimoka tiek mokėti už kelionę, jei tenkina gautos paslaugos kaina ir kokybė.

Vis tik tokiomis nuotaikomis gyvena ne visi.

Vilniaus kirpyklos „Meistras ir Margarita“ kirpėjas Vytautas sako, kad jie kainų nekėlė trejus metus, tačiau svarsto pavasarį peržvelgti ir keisti kainoraštį. 

„Iki šiol mes dar nekeitėme kainų, bet nežinau, gal ir keisime pavasarį. Taip, medžiagos pabrango kelis kartus, galbūt tris kartus, per pastarąjį laikotarpį. Mes kol kas dar nieko nekeitėme, turbūt 3 metai tos pačios kainos. Aš, asmeniškai, nepastebėjau, kad klientų sumažėtų“, – pasakojo kirpėjas. 

REKLAMA

Kirpėjas vardija, kad brango ne tik darbo priemonės, ar komunalinės paslaugos: „Tikrai ant kosmetikos jaučiausi ir nuoma irgi pabrango šiek tiek. Kosmetika, aš manau, pabrango kokiais 20-25 proc., o nuoma nuo 300 eurų pabrango iki 350 eurų“. 

Lietuvoje – didžiulė infliacija 

 

Vartojimo prekių ir paslaugų kainos sausį, palyginti su tuo pačiu metu pernai, augo 20 proc., skelbia Valstybės duomenų agentūra. Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 23,2 proc., paslaugų – 12,3 proc., per mėnesį – po 0,7 proc. Metinės infliacijos augimo tempas lėtėja nuo spalio. Vidutinė metinė infliacija buvo 20,3 procento.

Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo kietojo kuro, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, duonos ir grūdų produktų, elektros, mėsos ir jos produktų, restoranų, kavinių, automobilių, dujų, transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, cukraus, uogienės, medaus, šokolado ir saldumynų, aliejaus ir riebalų, degalų ir tepalų, šilumos , alaus kainų padidėjimas bei garso ir vaizdo priėmimo, įrašymo įrenginių, telefonų įrangos kainų sumažėjimas.

REKLAMA

Maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai per metus brango 33,2 proc., alkoholiniai gėrimai ir tabako gaminiai – 10,7 proc., viešbučiai, kavinės ir restoranai – 19,3 proc., būstas, vanduo, elektra, dujos ir kitas kuras – 40 proc., drabužiai ir avalynė – 6,9 procento. 

Mėnesio infliacija – sausį, palyginti su gruodžiu – siekė 0,7 proc. Mėnesio infliacija sausį yra didžiausia nuo lapkričio.  Mėnesio infliacijai daugiausia įtakos turėjo gamtinių dujų, elektros, spirituotų gėrimų, duonos ir grūdų produktų, asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių, alaus, vyno ir jo produkcijos, mėsos ir jos produktų kainų padidėjimas bei drabužių, degalų, šilumos ir kietojo kuro kainų sumažėjimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos per mėnesį padidėjo 1,4 proc.

Labiausiai brango vaisių ir daržovių sultys, alyvuogių aliejus, konservuotas pienas, kiaušiniai, užšaldytos jūros gėrybės, bet atpigo sviestas, grietinė, pasterizuotas pienas. Taip pat kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos: daugiausia padidėjo šilauogių, vynuogių, melionų, gūžinių salotų, agurkų kainos, bet sumažėjo mangų, svogūnų, kivių, kininių kopūstų, citrinų kainos.

Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainos padidėjo 2 proc. Daugiausia augo gamtinių dujų (20 proc.), vandentiekos (14,7 proc.), nuotekų rinkimo paslaugų (10,4 proc.), elektros (4,4 proc.), gaminių ir medžiagų būsto priežiūrai ir remontui (2 proc.) kainos, bet šilumos (3,6 proc.), kietojo kuro (3 proc.) kainos sumažėjo.

REKLAMA

Dėl nuolaidų drabužių ir avalynės kainos sumažėjo 6,9 proc. Drabužiai atpigo 8,3 proc., kiti aprangos gaminiai – 6,3 proc., avalynė – 4,3 proc.

Transporto prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 1,2 proc. Daugiausia sumažėjo keleivių vežimo oro transportu paslaugų (12,9 proc.), suskystintų automobilinių dujų (3,6 proc.), benzino (2,4 proc.), dyzelino (1,5 proc.) kainos.

90% indėlių bankuose priklauso 1% Lietuvos gyventojų, štai kokie mes visi turtingi.
Vat būtent. Aš jau nekalbu apie tai, kad kasos aparatas kirpyklose dėl grožio, nes čekio niekada negausi. Keista, kodėl VMI nesidomi...
Vakar kirpausi Vln centre, kirpyklėlė maža, jauki, švari, kirpėja kruopšti be galo, prasėdėjau valandą, paprašė 15, sumokėjau 20. Noriu pasakyti - jos nekelia kainų, matyt, kažkaip apsimoka kirpti ir už tiek. Ir dar nesuprantu einančių kirptis už 50-100. dar suprantu, jaunos kvailos klientės tiki, kad brangiau - reiškia apkirps geriau. Bet kai turi gyvenimiškos patirties, jau laikas žinoti, kad už 80-200 eurų jokio stebuklingo kirpimo nebus. Ir dar verkiantiems dėl kainų patariu nebijoti keisti kirpėjo. Kas čia per nesąmonė "pas tą pačią kirpėją vaikštau 20 metų". Visų pirma, tai kirpėjai nenaudinga jus turėti, nes neleidžiate jai uždirbti, juk nuolatinėms klientėms nekelia kainų. Antra, prarandate galimybę sužinoti, kaip apkirptų kita kirpėja, gal atrodysite šimtą kartų gražiau. Aš turėjau 10 metų nuolatinę, brangią, išlaikydavo salone 3 valandas (tik plovimas, kirpimas, džiovinimas), buvo gaila laiko, dabar einu į mažas, švarias, kur priima be užsirašymo.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų