Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ketina kreiptis į savivaldybes, kad šios su policijos pagalba užkirstų kelią gyventojams būriuotis viešose vietose. Taip, ministrės teigimu, bus bandoma sumažinti Covid-19 viruso plitimo riziką.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ketina kreiptis į savivaldybes, kad šios su policijos pagalba užkirstų kelią gyventojams būriuotis viešose vietose. Taip, ministrės teigimu, bus bandoma sumažinti Covid-19 viruso plitimo riziką.

REKLAMA

Šiuo metu karantinas draudžia viešose vietose būriuotis daugiau nei dviem asmenims ar vienam šeimos ūkiui. Tačiau, anot A. Bilotaitės, policija fiksuoja, kad šio nurodymo ne visada laikomasi.

„Šventiniu laikotarpiu, kai yra savaitgalis, žmonės aktyviai renkasi tam tikrose viešose vietose, būriuojasi dideliais kiekiais, taip sukelia rizikas. Nuspręsta kreiptis į savivaldybes, prašant, kad jie imtųsi priemonių, galbūt bendradarbiaudami su policija, kad būtų užkirstas galimam būriavimuisi viešose vietose“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo A. Bilotaitė.

Vietomis prižiūrės griežčiau

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigia, kad skaičiai kalba patys už save – šventinis savaitgalis judėjimą ribojusiai policijai buvo intensyvus.

REKLAMA

„Kaip matome iš skaičių, bemaž 1000 administracinių teisenų pradėta per sugriežtintą karantiną ir virš 500 – per ilgąjį savaitgalį. Liūto dalį sudaro teisenos dėl būriavimosi viešose vietose arba buvimo uždarose vietose daugiau nei vienam šeimos ūkiui“, – žurnalistams sakė R. Požėla.

Vis dėlto, anot R. Požėlos, apribojimais pavyko pasiekti savo – transporto srautai sumažėjo apie 80 proc.

Pasak policijos generalinio komisaro, per naujametinį laikotarpį planuojama stiprinti kontrolę dalyje viešųjų vietų.

REKLAMA
REKLAMA

„Pastebėjome ir pakartotinai atkreipsime dėmesį per naujametinį laikotarpį, tai žmonių būriavimasis viešose vietose – parkai, paplūdimiai. Matydami, kad draudimai draudžia žmonėms išvykti į kitą savivaldybę, jie ieškosi savo poilsiui viešųjų erdvių“, – pastebėjo R. Požėla.

 

Generalinis komisaras atmeta galimybę uždaryti parkus ar prieigas prie viešų vandens telkinių.

„Aš kalbu daugiau apie mūsų darbo organizavimą. Planuojant darbą, mūsų veiklą, ateinantis šeštadienis, diena po Naujų metų sutikimo, sekmadienis, tai galbūt labiau planuoti mūsų pareigūnų, kad jie fiziškai būtų tose viešose vietose ir bent garsiakalbio pagalba užkardytų karantino pažeidimus“, – patikslino R. Požėla.

Diskusijos apie karantino pokyčius – kitąmet

Kaip teigia A. Bilotaitė, Sveikatos apsaugos ministerijos pateikta informacija dėl Covid-19 plitimo dar neleidžia vertinti griežtesnio karantino poveikio. 

„Tikslesnės prognozės bus galimos sausio pradžioje, kai jau bus aiškiau ir dėl pačių susirgimų skaičiaus, tendencijų ir tos aiškios koreliacijos tarp susirgimų ir taikomų priemonių. <...> Priėmėme sprendimą palikti dabar esančią tvarką.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl tolesnių veiksmų reikės spręsti jau po švenčių, sausio pradžioje, kai bus galima aiškintis apie susirgimus ir jų koreliaciją su taikomomis priemonėmis“, – pabrėžė A. Bilotaitė.

Pirmadienį Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija aptarė epidemiologinę situaciją šalyje, taip pat svarstė galimas priemones, skirtas suvaldyti COVID-19 pandemiją.

Karantinas Lietuvoje įvestas nuo lapkričio 7 d. iki sausio 31 d. imtinai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų